وبلاگی برای کشتی اصفهان

اولین پایگاه اینترنتی مستقل کشتی اصفهان

صفحه نخست | پست الکترونیک | عناوین مطالب | فیلمهای کشتی | آموزش فنون کشتی مقاله ها | مصاحبه ها 
ما جامعه کشتی اصفهان خواستار جاری شدن همیشگی آب در " زاینده رود " و احیای این رود تاریخی هستیم

دل نیست کبوتر که چو برخاست نشیند

 

ما چون ز دری پای کشیدیم ...کشیدیم

امید ز هر کس که بریدیم... بریدیم

دل نیست کبوتر ...که چو برخاست... نشیند

از گوشه بامی که پریدیم ... پریدیم

رم دادن صید خود ...از اغاز غلط بود

حالا که رماندی و رمیدیم ...رمیدیم

کوی تو که باغ ارم و روضه خلد است

انگار که دیدیم ندیدیم ... ندیدیم

صد باغ بهار است و صلای گل وگلشن

گر میوه یک باغ نچیدیم ... نچیدیم

سر تا به قدم... تیغ دعاییم و تو غافل

هان واقف دم باش رسیدیم ...رسیدیم

وحشی سبب دوری و این قسم سخنها

ان نیست که ما هم نشنیدیم ...شنیدیم

 " وحشی بافقی "

.

.

.

.

 این شعر قشنگو از استاد " وحشی بافقی "  من خیلی خیلی دوست دارم ... بعضی وقتا برا خودم زمزمه می کنم. دلم نیومد رفقا و کشتی گیرها از اون بی نصیب بمونن .. 

من که خیلی حال کردم  شوما  چیطور ؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم تیر 1393ساعت 23:43  توسط محسن  | 

صحبتی با دوستان و خوانندگان وبلاگ کشتی اصفهان

" بسم الله الرحمن الرحیم "

در پست پیشین که نوشته بودم یکی از دوستان و خوانندگان وبلاگ کشتی اصفهان که خود را  " آقای سلیم " معرفی کرده اند تذکری داده بودند و اظهار گلایه و ناراحتی از شخص من و  مقاله ام کرده اند.

       cactus   

من از این دوست عزیز متشکرم که نسبت به کشتی اصفهان توجه دارند و قضایای آنرا دنبال می کنند و همچنین خوشحالم از اینکه نظر خود را در این وبلاگ منعکس کردند. اصلا هدف از راه اندازی این وبلاگ همین قضیه بوده است تا بستری برای بیان آزاد عقاید و نظرات دوستان ایجاد شود .

اگر دوستی نظری در مورد کشتی اصفهان دارد نظر خود را باید در چه جایی بروز دهد؟ در وبگاههای مثل کشتی تهران یا خراسان یا اهواز و  یا غیره ... 

وبلاگی برای کشتی اصفهان برای همین تبادل آزاد عقاید با توجه به نیاز مبرمی که به آن در کشتی اصفهان احساس می شد ایجاد گردیده است.

دموکراسی و آزاد اندیشی سرلوحه کار کشتی اصفهان بوده - خواهد بود  - و هست بنده اگر مطلبی و یا مقاله ای می نویسم برای در و دیوار و اجسام بدون روح نیست بلکه دوست دارم  دوستان آنها را بخوانند و در مورد آن نظرات خود را ابراز دارند چه موافق و چه مخالف فرقی برای من ندارد . نطر هرکسی محترم و ارزشمند است.

شاید اساس نوشته من اشتباه است و حق به جانب دیدگاه مخالف باشد خواننده وبلاگ حق دارد اعتراض کند و نسبت به آن واکنش نشان دهد . اگر بتوانیم صبورانه یکدیگر را تحمل کنیم و به کلام و صحبت یکدیگر گوش دهیم می توانیم یک بستری درست کنیم برای بالندگی کشتی اصفهان و خروج  کشتی اصفهان از رکودی که به آن گرفتار شده است  .

اما نظر " آقای سلیم "  بدین شرح است (اصل نظر در قسمت نظرات پست پیشین موجود است) :

.

.

.

 آقاي شيران در اين ماه مبارك خوب است آدم شوي وحرف هاي مفت امثال مصطفي ميرزايي را بلغور نكني. كدام پولها را مير واحدي بالا كشيد ؟ زمان درگيري در سالن اقاي مير واحدي حضور نداشت وبه سالن كناري براي وزن كشي رفته بود! اصلا مير واحدي فرصت پيدا كرد كارها را جمع كند كه شما به ايشان تهمت دزدي مي زني .اگر مسلماني و دم از پهلواني ميزني چرا براي هيچ و پوچ بارگناه ديگران را به دوش ميكشي آيا امثال جزيني ها ارزش اين را دارند كه شما ديگران را ندانسته زير سوال ببري البته از نوشته هاي شما اين را فهميده ام كه از آداب وتربيت هيچ بويي نبرده ايي! مير واحدي چه گند و كثافتي به كشتي اصفهان زد ؟كه شما تهمت نارواي حيف وميل بيت المال را به ايشان ميزني ؟! آيا حاضريد در دادگاه مطالبي كه بر عليه ايشان نوشته ايد را اثبات كنيد؟قطعا مرد اين ميدان نخواهيد بود. شما حتي حاضر نيستيد در وبلاگتان نظرات مخالفين خود را نمايش دهيد .اين يك طرفه به قاضي رفتن نزد خدا عاقبت گراني خواهد داشت .

.

.

.

ابتدا خدمت آقای سلیم عرض کنم که "سلام" 

دوم فامیل بنده شیرانی است نه شیران در مورد انسانیت و حس بشر دوستانه بنده و مطالبی که می نویسم نظر شما را به جوابیه ای که قبلا به یکی دیگر از منتقدهایم داده بودم جلب می کنم و لینک آن مصاحبه را در ذیل می آورم آن دوست هم صحبتی شبیه به شما با من داشت :

پاسخ به سوال یک از خوانندگان

از جاییکه اسم آورده اید و نامی از آقای مصطفی میرزایی استاد گرامی و مربی سازنده کشتی اصفهان آورده اید و با توجه به اینکه بنده تا کنون موفق نشده ام با این عزیز حتی یکبار ملاقات داشته باشم و صحبت کنم لازم است بگویم چون ایشان را ندیده ام نمی توانم بگویم که مفت گویی کرده اند و یا نه اما آنچه مسلم است و همه جامعه کشتی اصفهان و دیگر مربیان از گفتن آن نوعی احساس شرم دارند این است که آقای میرواحدی مبلغ قابل توجهی از پیشکسوتان برای کلاس مربیگری و جدول نویسی اخذ کرده بودند و به حساب فدراسیون کشتی نریخته اند .

علاوه بر آقای میرزایی سایر پیشکسوتان هم این موضوع را تایید می کنند - اصلا جای دوری نمی روم " فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران  " طی بیانیه ای که خبر آن در خبرگزاری مهر منتشر شده است اعلام می دارد هیات وقت کشتی اصفهان هیچ پولی به حساب فدزاسیون نریخته است لذا کارت های مربیگری پیشکسوتان اصفهان صادر نمی شود به خلاصه خبر ذیل دقت کنید :

اصفهان- خبرگزاری مهر: معاون انستیتو بین المللی کشتی گفت: متاسفانه هنوز از طرف هیئت کشتی استان اصفهان برای تشکیل کلاس های مربی گیری در این استان پولی به حساب فدراسیون کشتی ریخته نشده و با وجود این شرایط مدرکی به شرکت کنندگان داده نمی شود و از برگزاری بقیه کلاس ها در این استان نیز جلوگیری می کنیم.

این هم لینک کامل خبر در خبر گذاری مهر و نشان از ادعای صادق پیشکسوتان کشتی اصفهان :

کد خبر: 2083075
تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۴/۳ - ۱۴:۳۷

خبرگزاری مهر - هیات کشتی اصفهان هیچ پولی به حساب فدراسیون کشتی نریخته است

من نمی دانم آقای میرواحدی این مقاله من را می خوانند و یا نه اما خواهشمندم اگر می توانند در این مورد توضیحی دهند و به جامعه کشتی اصفهان برای این قضیه پاسخگو باشند و به شایعات خاتمه دهند.

من در این وبلاگ از روی قصد و غرض و با باد هوا صحبت نمی کنم و همه صحبت هایم با عدله و مدرک محکم است .

در مورد چاقوکشی در مسابقات قهرمانی اصفهان - مسوولان نیروی انتظامی وقت گفتند بدستور آقای میرواحدی درب های سالن را باز کردیم و خود آقای میرواحدی هم از این حرف حمایت کرده اند با یک گشت و گذار و سرچ اینترنتی می توانید اخبار مربوطه را پیدا کنید. خواهید دید.

اما یک نکته قابل تامل:

کدام سالن کناری ... کدام وزن کشی ... (ندیده بودیم در جریان مسابقه کشتی وزن کشی هم بکنند ... شاید آقای میرواحدی این قضیه را هم مانند مدرک جعلی و تقلبی خود قانونی می پنداشته اند و این قضیه وزن کشی حین مسابقه رازی است که توسط شما افشا می شود که مایه بسی تاسف است !!! ما از آن خبر نداشتیم و الا زودتر رو می کردیم )  - وزن کشی و ارنج تیم حین شروع مسابقات غیرقانونی است. بگذریم!

و اما از ارزش استاد رسول جزینی پهلوان پرآوازه و مشتی اصفهان صحبت کردید و بد هم صحبت کردید :

هنوز فرصت لازم است و هزینه ها در کشتی ایران بایدکرد تا مردانی از چنس پهلوان رسول جزینی و محمد بنا دوباره ظهور کنند.

ستون استوار کشتی اصفهان - پهلوان نامی دیار نصف جهان :

استاد پهلوان رسول جزینی 

سلامتی پهلوان ما بلند صلوات  - " اللهم صل علی محمد و آل محمد "

استاد رسول جزینی شیرمردی که مردانه رو در روی جواهری و میرواحدی ایستاد و لقب خائن به کشتی اصفهان به آنها داد اگر کشتی اصفهان چهار نفر دیگر  هم مانند رسول جزینی داشت کشتی اصفهان سر به آسمان می سایید.

آقای سلیم - اخوی - برادر من -  وقتی می خواهید در مورد کشتی اصفهان صحبت کنید و از امثال استاد جزینی - هاشم قنبری - و حتی مصطفی میرزایی صحبت کنید خوب مواظب باشید چه می گویید و ابتدا حرفتان را مزه مزه کنید بعد بگویید.

علیرضا میرواحدی اصلا در حد و اندازه رسول جزینی نیست که می خواهید قیاس ترتیب دهید رسول جزینی مربی پر افتخار المپیکی کشتی ایران کجا و علیرضا میرواحدی دارنده کلکسیون مدارک تحصیلی تقلبی کجا .

فرموده بودید من ادب ندارم و بویی از ادب نبرده ام -فرزند  لقمان حکیم به او  گفت " ادب از که آموختی گفت از بی ادبان " مشاهده رفتار و اعمال غیر قانونی آقایان جواهری و میر واحدی بنده و دوستان کشتی گیرم را چنان برافروخته و عاصی کرده که مجبور شدم بگویم آنها کشتی اصفهان را به گند و کثافت کشیدند و از این گفته ام احساس پشیمانی ندارم زیرا فقط این دو کلمه سخیف تنها می توانند اهمیت کارهای زیر بنایی و اصولی آقای میرواحدی و جواهری را برسانند.

اما در مورد قضاوت نهایی :

بنده یک نظر سنجی ترتیب داده ام و دوست دارم ضعیف ترین رییس هیات کشتی از نگاه مخاطبین وبلاگ کشتی اصفهان را انتخاب کنم و گزینه ها هم سه گزینه آخر تصدی این پست بترتیب دوران ریاست آقایان :

1 -  سرهنگ رضایی

2 -  داود شیران

3 - علیرضا میرواحدی

از دوستان و خوانند گان تقاضا دارم با مراجعه به پنل کناری وبلاگی برای کشتی اصفهان در این نظر سنجی شرکت کنند

" و من الله توفیق "

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم تیر 1393ساعت 0:6  توسط محسن  | 

در حاشیه انتخابات کشتی اصفهان و صحبت های آقای شایسته

 


پیرو صحبت های جناب شایسته من چند نکته را به گوشزد می کنم :

لینک مصاحبه آقای شایسته

آقای شایسته همانطوری که در ابتدای عهده دار شدن سمت سرپرستی هیات عرض کرده بودند تصمیمی به کاندیتاتوری ندارند پس از گذشت چندین ماه می بینیم هنوز روی حرفشان ثابت قدم ایستاده اند که نشان از مردانگی و شرافت کاری آقای شایسته است.

من خودم شاهد بودم آقای شایسته برای قبول سرپرستی هیات زیربار نمی رفتند و قبول نمی کردند که این سمت را انتخاب کنند ولی در آخرین لحظه آقای قنبری با ایشان صحبت کردند و گفتند که ممکن است دوباره اداره ورزش و جوانان فرد دیگری مانند میرواحدی را به ما تحمیل کند و دوباره سرمان را با پنبه بخواهند ببرند و تمامی زحماتی که کشیدیم به هدر برود که خوشبختانه قبول کردند.

حتی در انتخابات قبلی با اینکه اسم استاد شایسته در میان کاندیداها بود ایشان روز رای گیری حاضر نشدند و این قضیه نشان می دهد آقای شایسته در گفتار و کردار صادق و استوار است.در این چندین ماه هم خیلی زحمت کشیدند من شاهد بودم برای ارنج کردن تیم پیشکسوتان شخضا به سالنهای کشتی مراجعه می کردند و پیگیر این قضیه بودند ... از همین جا از زحمات آقای شایسته عزیز متشکر و ممنونیم.

دومین نکته که به نظر می رسد یاداوری کنم تعداد کاندیداها است :

همانطور که می دانیم در مهلت ثبت نام کاندیداها فقط آقایان طاهری و فیض اللهی ثبت نام کردند و پس از پایان ثبت نام هرگونه اضافه شدن اسم جدیدی به اسامی کاندیداها غیر قانونی است و حضور هر فرد دیگری از نظر قانونی بدون تو جیه است و اگر خلاف این قضیه اتفاق بیفتد حیثیت انتخابات زیر سوال میرود.


سومین نکته بدهی های کشتی است که میرواحدی و جواهری برای کشتی اصفهان به بار آوردند.

هنوز فرصت لازم است تا گند و کثافتی که آقایان میرواحدی و محمدرضا جواهری به کشتی اصفهان زدند معلوم و مشخص شود آقایان با حیف و میل بیت المال و اتلاف هزینه های مالی کشتی اصفهان تا چندین سال برای خود دعاهای خیر جامعه کشتی اصفهان را خریده اند !!!

هنوز از سرنوشت پولهایی که آقای میرواحدی به بهانه های مختلف از جامعه کشتی اصفهان گرفته خبری در دست نیست.
 به بهانه های مختلف مانند کلاس مربیگری ... کلاس داوری ... هزینه کارت فلان و غیره ...

اما نه برای پیشکسوتان کشتی اصفهان کارتی صادر شد و نه مدرکی برای آنها مهر شد.

آقای میرواحدی و آقای جواهری برای گذراندن سیزده بدر ورزشی به فرانسه می رفتند و با مصاحبه با خبرگزاری های وابسته به خود مانند صاحب نیوز می گفتند سوت قطار پیشرفت کشتی اصفهان زده شد!!!
 

تنها چیزی که این دو تن (جواهری و میرواحدی) بعد از خود برای کشتی اصفهان میراث گذاشتند عبارت است از:

کارنامه درخشان ریاست آقای علیرضا میرواحدی :

حیف و میل اموال و سرمایه کشتی اصفهان - به هدر دادن وقت جامعه کشتی اصفهان و در برزخ قرار گرفتن مجمع انتخاباتی این هیات - سلب میزبانی مسابقات قهرمانی کشور بدلیل چاقوکشی در مسابقات اصفهان (شخص میرواحدی از دستگیری این عوامل جلوگیری کرد) . توهین به کشتی گیران اصفهان من جمله آقای امیر فتاح با پایین کشیدن بنر حمایتی ایشان توسط شخص میرواحدی -  توقیف اموال هیات کشتی اصفهان بدلیل بدهی های سفر فرانسه در آخرین روزهای ریاست ایشان - معلوم نشدن هزینه های دریافتی از پیشکسوتان - فراهم نمودن مدرک تحصیلی تقلبی و جعلی برای شرکت در انتخابات - بردن آبروی کشتی اصفهان در محافل و خبرگزاری ها و ....

+ نوشته شده در  جمعه بیستم تیر 1393ساعت 6:46  توسط محسن  | 

انتخابات هیات کشتی اصفهان بعد از ماه رمضان انجام می گیرد

محمد باقر شایسته در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در درباره وضعیت کنونی این هیئت و مشکلات کشتی اصفهان اظهار کرد: بعد از برکناری میرواحدی، بنده به عنوان سرپرست این هیئت شروع به فعالیت کرده و در پی اجرای برنامه‌های این هیئت هستم.

وی تصریح کرد: تنها دلیل عدم برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی، ماه مبارک رمضان بوده نه دلیل دیگری زیرا مسئولان فدراسیون نمی‌توانستند به اصفهان سفر کنند.

سرپرست هیئت کشتی اصفهان افزود: بدون شک مجمع انتخاباتی این هیئت در نخستین فرصت بعد از ماه مبارک رمضان برپا می‌شود زیرا تمام کارها به انجام رسیده، حتی کاندیدها که 2 نفر به نام های طاهری و فیض اللهی هستند، ثبت‌نام کرده‌اند.

وی درباره دلیل عدم ثبت‌نام به عنوان کاندیدای ریاست هیئت کشتی اصفهان بیان کرد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نداشته و ندارم زیرا میدان را در اختیار کسانی قرار می دهم که دارای توانای بیشتری هستند و خواهشمند هستم که با همدلی همه خانواده کشتی اصفهان، این ورزش پهلوانی به جایگاه واقعی خودش در ایران برسد.

شایسته به برنامه‌های پیش‌روی هیئت اشاره کرد و گفت: مسابقات پیشکسوتان را برگزار کرده و افراد انتخابی برای مسابقات قهرمان کشوری برگزیده شدند، که در تاریخ 18 تیر ماه نفرات منتخب، به تهران اعزام می شوند که این مسابقات از 7 گروه سنی متشکل می‌شوند که در هر گروه یک کشتی گیر آزاد و یک فرنگی قرار دارد.

وی بیان کرد: مسابقات نونهالان را در دستور کار داریم که اگر مقدور باشد در ماه رمضان بعد از افطار برگزار می‌کنیم، در غیر این صورت به بعد از این ماه عزیز موکول می‌شود.


سرپرست هیئت کشتی اصفهان درباره بزرگ‌ترین مشکل پیش‌روی هیئت کشتی اصفهان  گفت: طلبکاران به جا مانده از هیئت قبلی بزرگ‌ترین معضل هیئت کشتی به حساب می‌آید و متاسفانه در حال حاضر ما نتوانسته‌ایم راه‌حلی را برای این مسئله پیدا کنیم زیرا بدهکاری هیئت فراتر از اعتباری است که در دست داریم.

وی افزود: صحبت‌هایی با اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه شده اما هنوز بی‌نتیجه بوده زیرا اداره کل به تناسب به هیئت‌های استان اصفهان کمک می‌کند و باید گفت، نه اینکه اداره کل نخواسته باشد کمک کند، بلکه در توانش نبوده است.

شایسته خاطرنشان کرد: به نظر بنده، روسای قبلی از همه توانایی‌های موجود در استان اصفهان استفاده نکرده‌اند اما امیدوارم ریاست جدید این هیئت بتواند نهایت استفاده را از استعداد ها و شرایط موجود در این استان برای پیشرفت با کیفیت و کمیت این ورزش داشته باشد.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم تیر 1393ساعت 6:44  توسط محسن  | 

آن یار که عاشق جمالش شده ام

ماه رمضان ...ماه مولا علی ابن ابیطالب (ع)

کل صبح و کل اشراق ایا

تبک عینی به دمع مشتاق ایا

قد لسعت حیه الهوا کبدی

فلا طبیب لها و لا راقی

ان الحبیب الذی شفقت به

و عنده رقیتی و تریاقی

زد مار هوا بر جگر غمناکم

سودی نکند فسونگر چالاکم

آن یار که عاشق جمالش شده ام

هم نزد ویست رقیه و تریاکم

آهنگ فیلم امام علی با صدای صدیق تعریف

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر 1393ساعت 22:45  توسط محسن  | 

رابطه بین بنا و خادم

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر 1393ساعت 21:16  توسط محسن  | 

تقویم تاریخ

41سال پیش در چنین روزی (7 تیرماه)  مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان ایران به پایان رسید. در این مسابقات که با حضور 120کشتی گیر از 16استان برگزار شد این کشتی گیران رتبه اول اوزان مختلف را به دست آوردند: در 48کیلوگرم مرادعلی شیرانی از اصفهان، در 52کیلوگرم قادر امیرچی از استان مرکزی، در 56کیلوگرم رضا فزونی از خراسان، در 60کیلوگرم غلامرضا قصاب از خوزستان، در 65کیلوگرم علیرضا خالقی از مرکزی، در 70کیلوگرم حسن مونسی از آذربایجان غربی، در 75کیلوگرم هوشنگ منتظرالظهور از اصفهان، در 81کیلوگرم شاپور خلیقی از تهران، در 87کیلوگرم محمدحسین زنگنه از تهران و در به اضافه 87کیلوگرم سید حسن نورحسینی از اصفهان. در رده بندی تیمی اصفهان با 32امتیاز اول، خوزستان با 29امتیاز دوم و کرمانشاه با 23امتیاز سوم شدند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 21:40  توسط محسن  | 

حضور آقای منصور تبریزی در اصفهان

با سلام خدمت دوستان

روز دوشنبه مورخ 93/04/02 استاد منصور تبریزی در باشگاه تختی اصفهان (پهلوان مقرب) حضور پیدا کردند و با کشتی گیران و اهالی کشتی اصفهان دیدار و تجدید خاطره کردند.

شاید خیلی ها از کشتی گیران ایشان را نشناسند زیرا سالها قبل در اصفهان حضور داشتند و در اوایل انقلاب به خارج از ایران (کشور آمریکا) نقل مکان کردند و اکنون پس از قریب به چهل سال به ایران و اصفهان قدم نهادند.

نفر ایستاده وسط استاد منصور تبریزی نفر سمت چپ پهلوان هاشم قنبری و نفر سمت راست آقای خورشیدی رییس سابق هیات کشتی اهواز

آقای تبریزی یکی از قدیمی ترین مربیان ایران هستند و دوتن از معروفترین شاگردانی که تحویل جامعه کشتی ایران داده اند عبارتند هستند از آقایان :

هاشم قنبری   و  منصور برزگر

آقای تبریزی به همراهی شاگرد قدیمی شان هاشم قنبری بطور سرزده وارد باشگاه شدند و مانند نگین انگشتری در میان  حلقه کشتی گیران اصفهانی قرار گرفتند.

آقای تبریزی که به نظر من پدر کشتی اصفهان هستند و ستونهای بنیادین کشتی در اصفهان را بنا نهادند سه کشتی گیر المپیکی از کشتی اصفهان به جامعه کشتی کشور تحویل دادند : مرادعلی شیرانی - هوشنگ منتظرالظهور و هاشم قنبری پرورش یافته کلاس کشتی این مربی کارکشته و کشتی بلد هستند.

مربی مربیان لقب دیگر استاد منصور تبریزی است زیرا دیگر شاگرد مستقیم ایشان استاد منصور برزگر شاگردان زیادی نظیر حیدری و دبیر و جدیدی و ... را در مکتب خود تربیت نمود

آقای تبریزی بسیار بسیار فروتن و متواضع هستند و در جمع کشتی گیران اصفهان صحبتی کوتاه کردند که بخشهایی از آن را ذکر می کنم :

استاد تبریزی :

من در سال 1349 از تهران به اصفهان آمدم و شروع به آموزش کشتی در اصفهان کردم . آقایان هاشم قنبری و منصور برزگر از کودکی و سالها قبل تر پیش من کشتی کار می کردند و مربی هردو تایشان بودم.

با توجه به زمینه و روحیه ای که در اصفهانی ها دیدم مناسب دیدم که یکی از شاگردانم را به اصفهان دعوت کنم و آقای قنبری را مساعد دیدم و قنبری دعوتم را قبول کرد.

من هنوز هم می گویم بنده هیچ کاری نکردم و این خود بچه ها بودند که به من کمک کردند تا کشتی اصفهان ساخته شد من صمیمانه و بصورت قلبی از همه آنها که اکنون دیگر بعضی از آنها را نمی توانم ببینم متشکرم که به من کمک کردند تا در کارم سربلند شوم.

هاشم قنبری هم دوستم است و هم شاگردم ... مردی که قلبش به اندازه ی نه تنها اصفهان بلکه به اندازه کل ایران بزرگ است از شما خواهش و تقاضا دارم مانند کمکی که به من کردید تا موفق شدم با این آقای قنبری همکاری کنید و به او هم مانند من کمک کنید .

من یقین دارم کشتی اصفهان دوباره بلند خواهد شد زیرا هاشم قنبری مردی که من به اصفهان آوردم هنوز در این شهر استوار و پابرجا ایستاده است از شما ممنونم که به من لطف کردید و سپاسگذارم از لطفی که به من دارید.

پس از صحبت های جناب تبریزی ایشان به شدت تشویق شدند و در سالنی که خود سالها قبل در آن الفبای کشتی را به جوانان اصفهان کلمه به کلمه  آموخته بود از  این مربی کهنه کار و سالخورده  سپاسگذاری و تجلیل شد .

تیم کشتی اصفهان درمسابقات  آموزشگاهای کشتی کشور درکرمان سال (1349)  - ایستاده از راست به چب: مسعود هوشنگی - محمدآقا رخ - منصور تبریزی (مربی) - محمد رضا کیوانفر - خسرو شاهزمانی - نشسته: محمد علی رشیدی - رضا سیف اللهی - سید مهدی اصفهانی زاده - محمد آقا جری

 

آقای تبریزی سپس چند عکس یادگاری با کشتی گیران و مربیان گرفتند و به اتفاق پهلوان هاشم قنبری شاگرد سابق خود سالن را ترک کردند

 

 ایستاده از راست به چپ : استاد سعید جامعی - استاد علی خدایی - آقای تبریزی - پهلوان هاشم قنبری - آقای خورشیدی

در خاتمه برای استاد والامقام و پدر کشتی اصفهان استاد منصور تبریزی عزیز آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و امیدوارم هر کجا هست نفسش گرم و سایه اش بر سر ما مستدام و پابرجا باشد کشتی ایران و  اصفهان خاطره این مربی سترگ و عزیز را تا ابد در سینه حفظ خواهد کرد

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم تیر 1393ساعت 22:44  توسط محسن  | 

میراث از یاد رفته کشتی اصفهان

 

هنوزم کم حرف می زنی ... هنوزم ماتی ... هنوز تو چشات عشقه ... حتما هنوزم دروغ نمی گی ...  عین یه کفتر رو شونه ی من  (گوزنها - مسعود کیمیایی)

بقلم : محسن شیرانی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت رفیقان و یاران کشتی گیر

آخرین مقاله ای که نوشته بودم مربوط به ماهها قبل و در مورد برکناری علیرضا میرواحدی از ریاست کشتی اصفهان بود در این مقاله داستان کشتی در اصفهان را خواهم گفت از ورزشی که با توجه به اینکه روزبه روز بیشتر در انزوا و سکوت فرو می رود ولی من آنرا بیشتر و ملموس تر دوست دارم .

کشتی اصفهان را دوست دارم  ...  مثل یک کبوتر روی شانه ام

با اینکه در سالهای بعد از انقلاب دیگر حرفی برای گفتن نداشته است و کم حرف شده است اما اگر بغض چند ساله خود را بشکند حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

به نظر من مهمترین و اصلی ترین عامل به انزوا کشیده شدن کشتی اصفهان و سکوت طولانی که  کشتی اصفهان اختیار کرده است از دست دادن و گم کردن بانیان و حامیان خود است.

بزرگان و پایه گذاران کشتی اصفهان یکمرتبه کشتی اصفهان را رها کردند و نتیجه این شد که می بینم:

نتیجه این می شود که افرادی مثل داود شیران و یا علیرضا میرواحدی سکاندار کشتی در اصفهان می شوند و تمامی دست آوردها و افتخاراتی را که کشتی اصفهان با خون دل و زحمات فراوان طی سالها به دست آورده یک شبه به باد فنا می دهند.

کشتی اصفهان به چنان حال و روزی افتاده است که هرکس از راه می رسد دوست دارد برای چند صباحی هم شده است رییس این هیات شود.

پس قدیمی ها و ریشه دارهای کشتی اصفهان کجا هستند ؟

تشک کشتی اصفهان بعد از انقلاب به یکباره خالی شد و بچه های خود را از دست داد - زنده یاد هوشنگ منتظرالظهور کشتی گیر فقید المپیکی اصفهان در سال 61 غریبانه از دست رفت .مرحوم  جواد بقولی زاده کشتی گیر سنگین وزن اصفهان چشم از جهان فروبست - مرادعلی شیرانی در جبهه ها جانباز شد و دیگر قدم روی تشک کشتی نگذاشت .  مرحوم حسین فروغی عضو تیم ملی فرنگی ایران که برای شرکت در مسابقات فرنگی به ارمنستان رفته بود بیمار شد - به او گفتند بیماری سرطان خون دارید و یک هفته بعد جسد او را از ارمنستان به ایران آوردند. کشتی گیران اصفهانی که در دهه 60 برای شرکت در مسابقات قهرمانی به تهران رفته بودند موفق به کسب مقام قهرمانی ایران شدند ولی در برگشت مینی بوس حامل این عزیزان چپ شد و تعداد زیادی از این عزیزان کشته شدند. حسین قجه ای در جریان جنگ تحمیلی به شهادت رسید و ....

رسول جزینی و محمد طلایی هم در کشتی اصفهان شکل و پا گرفتند ولی از این شهر کوچ کردند و رفتند.

در تمامی این سالها از بین قدیمی ها فقط هاشم قنبری و داریوش ذاکری و تقی رجایی و ... ماندند که آنها هم با تمامی تلاششان موفق به برگرداندن کشتی اصفهان نشدند.

الان کشتی اصفهان غریب و بی کس است کشتی گیران  موفق قدیمی آن خانه نشین شده اند و اگر هم حرفی بزنند گوش شنوایی نیست که به آنها گوش دهند .

در تمامی این سالها فقط یکنفر موفق شد کمی کشتی اصفهان را پیش ببرد .

" سرهنگ رضایی " موفق به این کار شد

دلیل موفقیت سرهنگ رضایی استفاده از قدیمی ها و استخوان دارهای کشتی اصفهان بود در هیاتی که سرهنگ رضایی تشکیل داده بود نام  افرادی نظیر هاشم قنبری - علیرضا زارع شریف - رضا سیف اللهی و مهندس ایرج حیدری به چشم می خورد که موفق شدند افق هایی را پیش روی کشتی اصفهان باز کنند.

مساله دیگر که باعث عقب افتادگی کشتی اصفهان شده است نبود اتحاد است.

کشتی اصفهان دارای مربیان گوناگون و سلایق متفاوت است که به نظر من کاملا طبیعی و خوب است و هیچ کسی هم نمی تواند بر عقاید آنها پیروز شود(ویژگی اکثر مردم اصفهان!) . رییس هیات های قبلی می خواستند نظر خود را به آنها تحمیل و دیکته کنند و همه آنها را زیر لوای خود درآورند که این امر غلطی بود .

وقتی مقصد مشخص و معلوم باشد و رییس هیات دروغگو نباشد و از همه دعوت کند که برای پیشبرد کشتی اصفهان تلاش کنند نوعی اعتماد بوجود می آید و در این فضا می توان آینده ای برای کشتی اصفهان دید .هر چند اگر کشتی اصفهان پا در این راه نهد سالها طول می کشد تا به گذشته پر افتخار خود برسد.

روسای قبلی هیات افرادی دروغگو و متظاهر بودند و اساس کار آنها دروغ پردازی و عوام فریبی بود رییس قبلی از همان ابتدا با در دست داشتن یک مدرک جعلی تحصیلی به کشتی اصفهان تحمیل شد و حس اعتماد کشتی گیران اصفهان به این هیات را خدشه دار کرد.

کسی که می خواهد رییس هیات باشد باید صادق باشد چه در گفتار و چه در رفتار و اگر چنین باشد خود خواهد دید همه دست زیرشانه  او می گذارند و او را یاری می کنند زیرا قصد خدمت دارد .

 

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم خرداد 1393ساعت 15:57  توسط محسن  | 

حضور حمید سوریان در اصفهان و مصاحبه او

 

روز سه شنبه ( مبعث حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی (ص) )جناب سوریان با حضور در خانه کشتی اصفهان با کشتی گیران اصفهان دیدار کردند و مصاحبه هایی ای هم انجام دادند :

حمید سوریان :

کشتی اصفهان باید دوباره به دوران اوج بازگردد

کشتی ایران منتظر افتخار آفرینی اصفهانی‌هاست

 

حمید سوریان قهرمان کشتی المپیک امروز در اصفهان حضور یافته و از خانه کشتی اصفهان بازدید کرد و سپس در جمع خبرنگاران اصفهانی صحبت هایی را مطرح کرد.

سوریان در بازدید از خانه کشتی تجدد اصفهان با اشاره به اینکه اصفهانی‌ها سابقه بسیار درخشانی در رشته کشتی دارند، افزود: کشتی‌گیران این استان در سال‌های گذشته افتخارات بسیار زیادی را در عرصه‌های جهانی و آسیایی برای کشورمان به ارمغان آوردند، اما مدت‌هاست که از دوران اوج خود دور شده‌اند؛ بنابراین باید شرایطی فراهم شود تا این رشته ورزشی در اصفهان بازبه دوران طلایی خود بازگردد.

وی که به دعوت هیات کشتی استان میهمان خانه کشتی تجدد شده بود، با اشاره به اینکه کشتی اصفهان در سال‌های اخیر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بسیار کمرنگ ظاهر شده است، تصریح کرد: به دلیل حواشی خاصی که در کشتی این استان رخ داده، شاهد فاصله گرفتن ورزشکاران و مربیان از این رشته بوده‌ایم اما با این حال هنوز هم دیر نشده و می‌توان شرایطی ایجاد کرد که کشتی اصفهان دوباره برای کشورمان افتخار آفرین باشد.

قهرمان کشتی جهان و المپیک بر نقش تعیین‌کننده هیأت کشتی اصفهان در گرد هم‌آوردن کشتی‌گیران و مربیان تاکید کرد و ادامه داد: اکنون وظیفه سنگینی بر دوش هیأت کشتی اصفهان قرار دارد تا با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام خواهد داد، بتواند فاصله کشتی اصفهان با کشور را جبران کند و کشتی‌گیران اصفهانی را دوباره در سطح ملی و بین‌المللی مطرح کند.

قدر امکانات کشتی اصفهان را بدانید


سوریان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نسل فعلی کشتی‌گیر ایرانی در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرده که از کمترین امکانات مورد نیاز برای آماده‌سازی برخوردار نبوده،گفت: زمانی که نسل فعلی قهرمان کشتی کشورمان، این رشته ورزشی را به صورت جدی آغاز کردند، امکانات بسیار محدودی در اختیار داشتند اما با غیرت ایرانی موفق شدند نام ایران اسلامی را در سطح بین‌المللی کشتی جهان مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه اصفهان نسبت به دیگر استان‌های کشور از پتانسیل‌ بسیار مطلوب ‌تری در عرصه کشتی برخوردار است، تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های این استان، برخورداری از خانه کشتی تجدد است که شرایط بسیار مطلوبی را برای تمرین، اسکان، بدنسازی و آماده‌سازی کشتی‌گیران برای مسابقات فراهم کرده‌ است و باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

اصفهان میزبان اردوهای تیم‌های ملی


دارنده شش مدال جهانی کشتی فرنگی با اشاره به امکانات خانه کشتی تجدد اصفهان افزود: این خانه کشتی تمام نیازهای اردوی تیم‌های ملی را به صورت حرفه‌ای پوشش می‌دهد و بنابراین با مدیران و کادر فنی تیم‌های ملی کشتی رایزنی خواهم کرد تا از این پس اصفهان به عنوان یکی از مقاصد برگزاری اردوی تیم‌های ملی کشتی مطرح باشد.

وی با تاکید بر اینکه اصفهانی‌ها همانند دیگر استان‌های کشتی‌خیز کشورمان استعداد بسیار زیادی در این رشته ورزشی دارند، تصریح کرد: از هیأت کشتی اصفهان می‌خواهم تا به صورت جدی مباحث مرتبط با استعدادیابی را در برنامه‌های خود جای دهد تا در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور کشتی‌گیران اصفهانی در رده‌های مختلف تیم‌های ملی باشیم.

وی تصریح کرد: افرادی که به رشته کشتی روی می‌آورند از قشری ضعیف هستند و وجود چنین محیط‌هایی موجب می‌شود جوانان به سمت این رشته کشیده شده و سلامت جسمی و روحی خودشان را بالا ببرند و جا دارد از خیرینی که چنین مجموعه‌ای را بوجود آوردند تشکر کنم.

قهرمان کشتی المپیک و جهان در ادامه به انصراف بنا از سرمربی‌گری تیم ملی کشتی فرنگی اشاره کرد و افزود: محمد بنا شرایط را برای ادامه همکاری با تیم ملی مساعد ندید و از حضور در تیم ملی انصراف داد، وی یک معلم و استاد دلسوز است که برای ارتقا تیم ملی تلاش کرد و توانست نتایج خوبی را نیز با کشتی فرنگی کسب کند و این رشته در ایران 4 مرتبه توانست عنوان قهرمانی جهان را کسب کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر جا به جایی ایجاد شده و یک سری افراد با انگیزه و جوان به تیم ملی اضافه شده‌اند و امیدوارم با یک برنامه‌ریزی خوب بتوانیم مانند یک سرباز در خدمت تیم ملی باشیم.

سوریان با اشاره به وضعیت کشتی اصفهان تصریح کرد: در گذشته کشتی اصفهان همیشه تیم‌های خوبی داشته است و قهرمانان خوبی مانند جزینی و شیرانی‌ها داشته اما در کمال تاسف در سال‌های اخیر این رشته از صلابت گذشته برخوردار نیست و نتایج خوبی کسب نشده است و در این مسیر وظیفه اصلی بر عهده هیئت کشتی اصفهان است.

وی در ادامه به وضعیت کشتی فرنگی ایران اشاره و تاکید کرد: لازمه اولیه برای بوجود آمدن افتخار در تیم ملی ایجاد فضایی امن و آرام است، کشتی فرنگی حواشی بسیاری در دو سال اخیر داشته و چندین مرتبه کادر فنی جا به جا شده‌اند و زمانی که این اتفاق رخ می‌دهد موجب افت تیم ملی می‌شود.

قهرمان کشتی المپیک و جهان اضافه کرد: خوشبختانه در سالیان اخیر نتایج خوبی برای تیم ملی کشتی فرنگی کسب شده و تنها حواشی ایجاد شده و فضای ملتهبی که بوجود آمده موجب ضربه خوردن کشتی فرنگی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی‌ها یک سری ایرادات فنی به بنا می‌گیرند گفت: عملکرد افراد را از روی کارنامه‌شان قضاوت می‌کنند و آقای بنا نیز نشان داده شخصیت توانمندی دارد و به همین دلیل است که این موفقیت‌ها بوجود آمده است و آقای چمن‌گلی نیز که در راس کادر فنی تیم ملی قرار دارد از افراد با تجربه است و هدف همه نیز سرافرازی تیم ملی است.

سوریان در پاسخ به این سوال که آیا شما می‌توانید به رشته کشتی در اصفهان کمک کنید تا این رشته در اصفهان نیز پیشرفت کند افزود: هر کمکی که از دست من بر بیاید با تمام وجودم به کشتی اصفهان کمک می‌کنم چراکه دیروز من هم از همین خانه‌ها و سالن‌های کشتی بوده است و این پیشنهاد را به مسئولان فدراسیون خواهم کرد که اردوهای تیم ملی کشتی را در اصفهان و خانه کشتی برگزار کنند.

وی تاکید کرد: برای پیشرفت باید کار روی رده‌های پایه صورت پذیرد و نونهالان به صورت صحیح آموزش دیده تا در آینده بتوانند به سطوح بالا برسند و این کاری زمان بر است، اصفهان قهرمانان بزرگی در رشته فرنگی و آزاد داشته است و امیدوارم بازهم این اتفاق برای این شهر رخ دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم خرداد 1393ساعت 12:30  توسط محسن  | 

پیام تسلیت

پیام تسلیت وبلاگی برای کشتی اصفهان

انا لله و انا الیه رااجعون

درگذشت پهلوان و کشتی گیر فقید ایران 

" پهلوان علیرضا سلیمانی "

رابه جامعه کشتی کشور و مردم ایران تسلیت عرض می کنیم.

کشتی گیر بی کفشی را در کاروان پر افتخار و حادثه ایران داشتیم که غریبانه و مهجورانه برای همیشه از کنارمان رفت و تبدیل به یک خاطره شد .

علیرضا سلیمانی چهره در نقاب خاک کشید.

به یاد معرفت و صفا و سینه سوخته ایی که داشت ....  دلتنگش خواهیم شد.

یادش بخیر - روحش شاد و یادش گرامی

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم خرداد 1393ساعت 0:15  توسط محسن  | 

کشتی گیری که کفشهای پاره داشت برای همیشه خداحافظی کرد

 

مهدی رستم پور :

سليمانی در مسابقات جهانی ۱۹۸۹ سوئيس موفق شد بومگارتنر آمريکايی را شکست دهد و تنها مدال طلای تاريخ کشتی ايران در سنگين‌وزن جهان را تصاحب کند. کفش‌های سليمانی قبل از فينال پاره شده بود و در اردوی ايران کفش ديگری برای سايز پای او وجود نداشت. بومگارتنر دو جفت کفش داشت و کفش خود را به سليمانی داد. آن موقع تنش بين دو کشور در اوج بود اما اين اقدام اخلاقی و دوستی بين دو ورزشکار، جالب توجه بود.

در عکس و فيلم مسابقه، همچنين عکس سکوی قهرمانی مشخص است که کفش دو قهرمان، هم‌رنگ است و از يک مارک. سليمانی او را با کفش‌های خودش مغلوب کرد. سليمانی ۳۳ ساله ابتدا آيهان تاسکين از ترکيه را برد. سپس وانگ چونگ از چين را. در ادامه آندرياس شرودر آلمانی را هم برد و رفت فينال.

بومگارتنر. سوپر نابغه‌ای با ۱۳ مدال جهانی و المپيک که ۴-۰ از سليمانی جلو افتاد اما با دوخم استثنايی سليمانی پا در هوا شد و سه امتيازش پريد. در ادامه خاک شد تا کشتی به وقت اضافه برود. جايی که سليمانی دوباره زير گرفت تا خبری از سوئيس به تهران مخابره شود که بسياری تصور می‌کردند اشتباه است! 
روی سکوی تاريخی اين وزن، سه نفر ايستاده‌اند که حالا فقط يک نفرشان زنده است. نفر سوم اصلان خادارتسف از شوروی نيز به خاطر سانحه تصادف از دنيا رفته بود. اين نخستين مدال طلای جهانی ورزش ايران بعد از انقلاب  است. همچنين اولين طلای جهانی کشتی ايران بعد از مسابقات جهانی ۱۹۷۳ تهران. 

سليمانی در حالی قهرمان جهان شد که پيش از آن مدال جهانی نداشت و در آخرين حضور جهانی‌اش در مسابقات جهانی ۱۹۸۵ بوداپست، در سی ثانيه با ضربه فنی مغلوب آدام ساندورسکی از لهستان شده بود. در برابر ژوزف بالا از مجارستان هم جلو بود که داوران سه اخطاره‌اش کردند. به همين خاطر وقتی برای کسب مقام پنجم و برای مبارزه با آندرياس شرودر از آلمان شرقی رفت روی تشک، دست داور را برد بالا! 

اما جالب آنکه در همان مسابقات باب داگلاس سرمربی آمريکا به خبرنگار اعزامی کيهان ورزشی گفته بود سنگين وزن شما با اين فيزيک بدنی می‌تواند قهرمان جهان شود. 

اما سليمانی مسابقات جهانی ۱۹۸۶ بوداپست و ۱۹۸۷ کلرمون فران را به خاطر تحريم مسابقات از سوی جمهوری اسلامی ايران از دست داد!  او که سه بار توانسته بود عنوان پهلوان بی‌وزن را نصيب خود کند و مطابق آيين پهلوانی، صاحب بازوبند دایمی شود، در المپيک ۱۹۷۶ مونترال حضور داشت، المپيک ۱۹۹۲ بارسلون را نيز تجربه کرد که چنين استمراری، يک رکورد در تاريخ کشتی ايران محسوب می شود.

سليمانی در ۱۳۰ کيلوگرم از آماده‌ترين اردونشينان برای المپيک ۱۹۸۸ سئول بود، اما در آستانه اعزام به تصميم مصطفی هاشمی‌طبا رئيس وقت کميته ملی المپيک و بدون ذکر دليل، همراه با کاظم غلامی در وزن ۱۰۰ کيلوگرم از ترکيب اعزامی خط خورد. تيم ملی با ترکيب ناقص به المپيک رفت. جواد رفوگر رييس وقت فدراسيون کشتی هم در اعتراض به دخالت کميته المپيک از سمت خود کناره‌گيری کرد.

سليمانی در تمام سال‌های دوران قهرمانی و پس از آن، مشغول دامپروری در کرج بود. او يک سال بعد از المپيک سئول، در مسابقات ۱۹۸۹ مارتينی روی سکوی نخست ايستاد. نفر ششم المپيک ۱۹۹۲ بارسلونا شد. در مسابقات جهانی وارنا به مقام چهارم رسيد و پنج طلای آسيا و بازی‌های آسيايی را هم به گردن آويخت. 

دی ماه ۱۳۸۹ سليمانی و رضا سوخته سرايی که به اتفاق، قهرمانان بی رقيب سنگين وزن بودند، همزمان در بيمارستان مهراد بستری شدند. کرکری‌ها و رقابت‌های آنها اصلی‌ترين سوژه غير فوتبالی در دهه ۶۰ بود. 

سليمانی که مدتی قبل نيز به خاطر نارسايی قلبی بستری شده بود، اين بار به دليل ديابت و تاثير آن بر روی پايش بستری شده بود و دو هفته را تحت نظر پزشک متخصص گذراند؛ سوخته‌سرايی هم به دليل فشار خون بالا و ناراحتی قلبی در بخش ICU بستری شد. خبرگزاری‌ها هم نوشتند هيچ کدام از مقامات مسئول به عيادت اين دو قهرمان نرفتند. 

سوخته سرايی و سليمانی به صورت رسمی و بر روی تشک، فقط دو بار با هم کشتی گرفته‌اند. هر بار که قرار بود اين دو روبروی هم بايستند، يکی از آنها به نفع ديگری کنار می‌کشيد. سال ۱۳۶۱ هم هجوم علاقمندان ورزش به پارک شهر تهران برای تماشای رقابت اين دو نفر، منجر به تعطيلی و تعويق مسابقه شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یکم خرداد 1393ساعت 0:6  توسط محسن  | 

علیرضا سلیمانی درگذشت

 

پیشکسوت کشتی ایران و دارنده شش بازوبند پهلوانی کشور و تنها دارنده مدال طلای سنگین وزن جهان صبح امروز دار فانی را در سن 58 سالگی وداع گفت.

مراسم تشییع پیکر مرحوم سلیمانی روز جمعه 2 خرداد ماه ساعت 9:30 از مقابل شورای شهر کرج انجام می شود و پیکر آن مرحوم در امامزاده محمد این شهر به خاک سپرده خواهد شد.

جامعه كشتي كشور درگذشت این قهرمان کشتی ایران و جهان را به خانواده محترم ايشان و جامعه ورزش کشور تسليت مي‌گويد و از درگاه خداوند متعال براي آن مرحوم آرزوي غفران دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393ساعت 23:55  توسط محسن  | 

بازدید سرپرست تیم ملی کشتی آمریکا از اماکن تاریخی اصفهان

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا خانم کریستینا کلی که به منظور حضور در رقابت‌های جام جهانی فرنگی به ایران سفر کرده بود امروز میهمان نصف جهان شده است و در حال حاضر نیز از اماکن تاریخی اصفهان در حال بازدید است.

وی امروز علاوه بر بازدید از موزه‌‌ها و اماکن تاریخی، از خانه کشتی اصفهان نیز بازدید می‌کند.

کریستینا کلی بعد از ظهر امروز نیز جلسه‌ای را با مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار می‌کند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام اردیبهشت 1393ساعت 15:3  توسط محسن  | 

آخرین رزم قهرمان کشتی جوانان کشور در عملیات «الی بیت‌المقدس»

روایت شهید بوربور از آخرین رزم قهرمان کشتی جوانان کشور در عملیات «الی بیت‌المقدس»

 

 سردار شهید حسین قجه‌ای، متولد چهاردهم شهریور ماه سال 1337 در شهر اصفهان است. او قهرمان کشتی جوانان کشور بود و بعد از انقلاب مسئولیت محور دزلی سپاه مریوان را بر عهده گرفت. وی سرانجام در پانزدهم اردیبهشت 1361 در عملیات «الی بیت‌المقدس» در حالی که مسئولیت فرمانده گردان سلمان لشکر 27 محمدرسول‌الله(ص) را برعهده داشت، به همرزمان شهیدش و معاونش شهید «محمدرضا موحد دانش» پیوست.

این متن بخشی از کتاب در دست انتشار «بیست‌و هفت در 27» روایت زندگی فرماندهان شهید لشکر محمدرسول الله(ص) نوشته «گل‌علی‌ بابایی» است که روایت آخرین روزهای حیات طیبه شهید «حسین قجه‌ای» به نقل از شهید «علی‌بوربور» که تقدیم می‌شود:

در روزهای نخست اجرای عملیات «الی بیت‌المقدس» در حالی که «حسین قجه‌ای» هم‌چنان با معدود نیروهای قادر به رزم خود در حال مقاومت، مقابل یورش‌های پی‌درپی دو تیپ زرهی و مکانیزه دشمن بود، چشم‌های نگران فرماندهان ارشد قرارگاه به نتیجه این تقابل نابرابر دوخته شده بود تا بتوانند برای ادامه عملیات تصمیم‌گیری کنند.


شهید علی بوربور، معاون دوم گردان سلمان فارسی می‌گوید: «نیروهای عراقی حتی تا خاکریز اولی که ما پشت آن مستقر بودیم، جلو کشیده بودند. تا دَم آن خاکریز آمده بودند. وضعیت طوری شده بود که آنها و بچه‌های ما، برای همدیگر نارنجک دستی پرت می‌کردند. اگر عراقی‌ها از وضعیت نابسامان بچه‌های ما در پشت خاکریز مطلع بودند، می‌توانستند بیایند و کاملاً تا پشت خاکریز را بگیرند و اگر پشت خاکریز را می‌گرفتند، آن وقت تا لب کارون، توی آن دشت صاف، کل بچه‌های تیپ ما را می‌دواندند! و در چنین صورتی واقعاً دیگر یک فاجعه به وجود می‌آمد. در آن درگیری، دشمن خیلی به بچه‌ها فشار می‌آورد؛ به طوری که دیگر گلوله کلاشینکف جوابگو نبود. بچه‌ها مدام با آر.پی.جی به سمت دشمن شلیک می‌کردند. فرمانده گردان ما، برادر قجه‌ای می‌دانست که اگر دشمن بتواند گردان سلمان را عقب بزند و نیروهایش را به پشت خاکریز محل استقرار گردان ما بکشاند، قادر خواهد بود به سهولت از آنجا تا شمالی‌ترین نقطه خاکریز که نیروهای دیگر گردان‌های تیپ ما در آنجا مستقر بودند، بکوبد. در نتیجه، نیروهای ما مجبور می‌شدند به کدام طرف فرار کنند؟ به پشت ما، تا بروند سمت رود کارون!

در این صورت، اگر بچه‌های ما در آن دشت هفده کیلومتری حدفاصل جاده آسفالت تا ساحل رود کارون شروع به عقب‌نشینی می‌کردند، ارتش عراق به اتکای زرهی خودش می‌توانست بچه‌های ما را به راحتی تعقیب کند و تا لب رودخانه کارون جلو بیاید.»

***

پانزدهم اردیبهشت 1361، به دلیل فشار بیش از حد دشمن به گردان سلمان، فرماندهی تیپ 27 تصمیم گرفت تا باقیمانده نیروهای این گردان را به یک موضع عقب‌تر منتقل کند. برای اجرایی شدن این تصمیم محمدابراهیم همت از طرف فرماندهی تیپ مأموریت پیدا کرد، ضمن حضور در خط گردان سلمان، حسین قجه‌ای را متقاعد کند تا تن به این کار بدهد، اما حسین در برابر این دستور مقاومت کرد و در پاسخ به اصرار زیاد همت گفت: حاجی بگذار حرف آخر را بزنم. من و این بچه‌ها دیشب هم‌قسم شدیم خودمان را به خرمشهر برسانیم. برای ما عقب‌نشینی هیچ مفهومی ندارد! آری حسین قُجه‌ای قسم خورده بود تا به همراه نیروهایش به خرمشهر برسد، اما اگر جسم خاکی حسین به خرمشهر نرسید، قطعاً روح او همراه رزمندگان وارد خرمشهر شد.

مگر نه این است که او تا آخرین نفس و آخرین رمق ایستاد و مقاومت کرد.

علی بوربور لحظات آخر حسین قجه‌ای را این‌گونه روایت کرده است:

«لحظاتی که عراق پاتک می‌کرد، برادر قجه‌ای اصلاً آرام و قرار نداشت، مثل پروانه دور بچه‌ها می‌گشت و از آنها مواظبت می‌کرد. روز سوم یا چهارم عملیات بود که یک دستگاه بی‌.ام.پی و یک دستگاه تانک دشمن خیلی ما را اذیت می‌کردند. حسین خودش آر.پی.جی را گرفت و رفت هر دو دستگاه تانک عراقی‌ها را منهدم کرد.

والله من فقط می‌توانم برادر قجه‌ای را در یک کلمه معرفی کنم و ایشان را خلاصه کنم و آن اینکه او «اسطوره مقاومت» بود. این مرد در طی آن یک هفته‌ای که ما در خاکریز کنار جاده آسفالت اهواز ـ ‌خرمشهر بودیم، خدا شاهد است یک شب نخوابید. حتی یک وعده غذا را ننشست، بخورد. هیچ‌کدام از بچه‌ها ندیده بودند او یک وعده غذایش را بنشیند توی سنگر و بخورد. بعضی مواقع که بچه‌ها قوطی کمپوتی بازمی‌کردند و به او می‌دادند، همان‌طور که داشت برای سرکشی به نیروها به این طرف و آن طرف می‌رفت، آن را توی راه می‌خورد.

مدام در جلوی دشمن بود و آر.پی.جی می‌زد. آنقدر آر.پی.جی زد که خدا شاهد است که گوش‌هایش کر شد و از آنها خون می‌آمد. یا می‌دیدیم دارد آن جلو با آر.پی.جی به دشمن حمله می‌کند، یا اینکه مشغول سرکشی به بچه‌ها است. واقعاً این مرد زحمت کشید و من فکر نمی‌کنم توی هیچ گردانی نظیر چنین کسی پیدا شود که اینطور فعالیت کرده باشد.

بار آخری که آر.پی.جی را مسلح کرد و از خاکریز بالا رفت، هنوز دست نشانه‌گیری نکرده بود که با اصابت گلوله تک‌تیرانداز عراقی از بالای خاکریز به پایین پرت شد. گلوله دشمن درست وسط سر برادر قجه‌ای اصابت کرده، پیشانی‌اش را متلاشی کرده بود و صورت زیبای او را غرق خون کرد. لحظاتی بعد جسم مجروح و خسته حسین در کنار خاکریز برای همیشه آرام گرفت».


شهید علی بوربور سرانجام آن تقابل نابرابر را این‌گونه روایت کرده است: «روز ششم عملیات؛ یعنی پانزدهم اردیبهشت بود که عراق یک پاتک سنگین کرد که از حدود ساعت پنج یا شش بعدازظهر، تا صبح روز بعد از آن، یک روند، آتش دشمن روی سر ما بود. از آنجا که طی پاتک دشمن همان شب فرمانده گردان ما برادر قجه‌ای شهید شد و هماهنگی نیروهای گردان ما تا حدودی به هم خورده بود. چون معاون گردان، برادر «محمدرضا موحد دانش» هم دو روز قبل از این پاتک در سیزدهم اردیبهشت 61 شهید شده بود، ما دیگر هیچ‌کس را نداشتیم. یعنی گردان سلمان نه فرمانده داشت، نه معاون فرمانده گردان.

مسئول گروهان‌های ما ـ به جز برادر «محمد کارگرمقدم» فرمانده گروهان سوم که سالم مانده بود ـ همگی مجروح شده بودند؛ معاون گروه‌های گردان، همه داغان شده بودند. از کل این چهار تا گروهان، فقط یک مسئول گروهان زنده بود و دو تا معاون گروهان، همین! دیگر هیچ‌کس را ما نداشتیم. وقتی هم از طریق بی‌سیم می‌خواستیم با رده‌های بالاتر تماس بگیریم، در آن دست خط، کسی نبود که جواب ما را بدهد. تا اینکه ساعت سه بامداد روز شانزدهم اردیبهشت 61 بود که برادر چراغی، فرمانده گردان حمزه سیدالشهداء (ع) به آنجا آمد.

ایشان وقتی وضعیت ما را دید، سریع با برادر قریب، معاون خودش تماس گرفت تا یک گروهان از گردان حمزه را برای کمک به ما بفرستد. هوا داشت روشن می‌شد که نیروهای کمکی رسیدند».

شادی روح شهید قجه ای  صلوات - اللهم صل علی محمد و آل محمد

وبلاگی برای کشتی اصفهان - محسن

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1393ساعت 23:9  توسط محسن  | 

مراسم سالگرد شهادت حسین قجه ای

 

بنابر اعلام وبگاه شهید قجه ای به نشانی :

http://sardar.blogfa.com

مراسم سی و دومین سالگرد سردار رشید اسلام و قهرمان ارزنده کشتی ایران و اصفهان پهلوان شهید حسین قجه ای در زرین شهر در تاریخ 1393/3/1 برگزار می شود :

 

همچنین در این مراسم دوستان و همرزمان شهید قجه ای شرکت دارند از کلیه دوستان و مردم و کشتی گیران زرین شهر و اصفهان دعوت می کنیم در این مراسم شرکت بهم رسانند .

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1393ساعت 22:57  توسط محسن  | 

پیام تبریک آقای هاشمی رفسنجانی به مناسبت قهرمانی تیم کشتی ایران

 در پی قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، پیام تبریکی از سوی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام صادر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن   پیام آیت الله هاشمی رفسنجانی بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی تهران، اثبات شایستگی جوانان غیور کشور در ورزشی است که ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران دارد. با تبریک این پیروزی مقتدرانه به اعضاء و کادر تیم مربیگری کشتی فرنگی، فدراسیون، جوانان علاقمند به این ورزش پهلوانی و همه مردم عزیز ایران، امیدوارم شاهد تداوم این موفقیت‌ها در همه میادین ورزشی باشیم.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام»

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اردیبهشت 1393ساعت 22:33  توسط محسن  | 

محمد بنا دوستت دارم

 

معمار خسته و بدون مزد کشتی ایران که بدون تردید کارهای زیر بنایی او در درخشش تیم ملی فرنګی ایران هویدا و بارز است

سپاسګذاریم برای همه چیز برای خوبی هایت ....

هرجا هستی .. موفق باشی

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اردیبهشت 1393ساعت 22:21  توسط محسن  | 

مشخص شدن چهره نامزدهای ریاست هیات کشتی اصفهان


به گزارش ايمنا، زمان برگزاري مجمع انتخاباتي هيات كشتي استان اصفهان هنوز اعلام نشده است اما با پايان زمان ثبت نام كانديداها محسن طاهري پيشكسوت اين رشته و مربي تيم ملي كشتي فرنگي نوجوانان به همراه علي فيض اللهي پيشكسوت اين رشته و مدیر کمیسیون‌های ماده صد شهرداری اصفهان براي حضور در اين انتخابات ثبت نام كرده اند. 

كشتي استان اصفهان طي يكي دو سال اخير شرايط با ثباتي را تجربه نكرده است و اهالي اين رشته اميدوارند تا با انتخاب رئيس جديد آرامش بر كشتي اصفهان حاكم شود. 

در حال حاضر آقای محمد باقر شایسته سرپرست هیات کشتی اصفهان می باشند و طبق گفته ها  يكي از شرط هاي حضور شايسته به عنوان سرپرست، عدم ثبت نام وي براي كانديداتوري هيات بوده است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1393ساعت 0:1  توسط محسن  | 

رسول جزینی به کمیته انضباطی فدراسیون کشتی فراخوانده شد


مصاحبه جنجالی جزینی کار دستش داد .

جزینی اردوی تیم ملی را ترک کرد .

به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، براین اساس جزینی باید ظرف چند روز آینده با حضور در کمیته حقوقی و انضباطی دلایل خود را در مورد ادعای مطرح شده در مصاحبه هایش اعلام دارد :

متن مصاحبه جزینی با گروه کشتی خبرگزاری فارس که  پس از بازگشت از قزاقستان صورت گرفته بدون تغییر در متن، به شرح زیر است:

باید اجازه دهیم «بنا» تفکرات خودش را پیاده کند

جزینی: دوستان خودشان کلنگ انتخابی را زدند، اما فقط در فرنگی اجرا شد

نمی‌توانند بزرگی کشتی فرنگی را هضم کنند

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: دوستان در فدراسیون کشتی فرآیندی که خودشان کلنگ آن را زدند، قبول ندارند و به آن پایبند نیستند و تنها در مورد کشتی فرنگی اجرا می‌شود.

رسول جزینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص انتقاداتی که به عملکرد فرنگی‌کاران در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌شود، گفت: همه می‌دانند با چه تیمی به این مسابقات رفتیم و نیازی به توضیح بیشتر نیست، اما سؤال من این است که آیا مرگ فقط برای همسایه خوب است؟

وی ادامه داد: دوستان در فدراسیون کشتی فرایندی که خودشان کلنگ آن را زدند (انتخابی)، قبول ندارند و به آن پایبند نیستند و حالا هم شاهدیم تنها در مورد کشتی فرنگی اجرا می‌شود، خادم به عنوان کسی که خودش ابداع کننده این قانون بوده است به قانون خودش عمل نمی‌کند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: بدتر از همه این است که کسانی را در رأس کشتی فرنگی قرار دادند که سال‌ها نشان دادند این کاره نیستند و به تنها چیزی که فکر نمی‌کنند کشتی فرنگی است.

این افراد تنها هزینه‌های اضافی برای فدراسیون دارند و هیچ سود دیگری ندارند، چطور در فدراسیونی که این همه بدهکار است راننده اختصاصی در اختیار آقایان قرار داده، خرج روزانه به آنها می‌دهند؟

جزینی با بیان اینکه اگر بنا کارنامه موفقی نداشت، این صحبت‌ها قابل قبول بود، گفت: آن زمان هم این ایرادات وارد بود، اما دیدیم منجر به نتیجه‌ای تاریخی در ورزش ایران شد، باید به بنا اجازه دهیم تفکرات خودش را پیاده کند اگر ناموفق بود آنچه دوستان می‌گفتند درست بود.

در مدتی که بنا نبود چه بلایی سر کشتی فرنگی آمد؟ با تیم اصلی دوم آسیا شدیم، خیلی از کشتی‌گیران تنها به خاطر محمد بنا به اردوها بازگشتند و تنها محض وجود او بود که در اردوها حاضر شدند.

وی افزود:‌ گذشته از این مربیان رده‌های سنی را طوری چیدند تا فضا را برای بنا تنگ کنند تا به خواسته خود که ناخواسته بنا را آوردند، برسند. همه می‌دانند فدراسیون کشتی با تکلیف وزیر و به خاطر پایگاه مردمی‌ بنا مجبور به بازگرداندن او شده است و می‌دانستند او بدون کشتی نمی‌تواند زندگی کند، فدراسیون از این موقعیت استفاده کرد و کسانی را در راس کشتی فرنگی قرار داد که بازدهی ندارند و تنها به مصالح خودشان فکر می‌کنند.

جزینی در خصوص بازگشت رئیس و نایب رئیس فدراسیون کشتی به ایران و عدم همراهی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: برای کسی که داخل کار باشد، ملموس است و تبعیض را احساس خواهد کرد.

چون رئیس فدراسیون از دریچه کشتی آزاد به کشتی فرنگی نگاه می‌کند، باید چنین برخوردهایی صورت گیرد؟ آقایان نمی‌توانند بزرگی کشتی فرنگی را هضم کنند و آن را مانند سال‌های دور ضعیف و کوچک می‌بینند.

اخرین خبر در این خصوص این است که براساس گزارش فارس، جزینی پس از اطلاع از احضارش به کمیته انضباطی، اردوی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان را ترک کرده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم اردیبهشت 1393ساعت 23:31  توسط محسن  | 

همگان او را حبیبی دوم می پنداشتند

 

ستاره مسابقات  جهانی 2002 - فنی ترین کشتی گیر جهان

شاید او تنها کشتی گیری بود که می توانست میراث دار " امامعلی حبیبی " باشد .

این روزها او کجاست؟

مهدی حاجی زاده اکنون کجاست ؟


+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم اردیبهشت 1393ساعت 23:58  توسط محسن  | 

اهدای 7مدال بین المللی رضا سوخته سرایی به آستان قدس رضویرضا سوخته سرایی، قهرمان پیشکسوت کشتی ایران هفت مدال افتخار خود را از مسابقات مختلف ملی، آسیایی و جهانی به آستان قدس رضوی اهدا کرد.

به گزارش انتخاب، منطقه خراسان، سوخته‌سرایی در مراسم اهدای این مدال‌ها که صبح امروز در آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه دارنده 100 مدال در عرصه بین‌المللی است، اظهار کرد: هفت مدال اهدایی نام‌برده جزء با ارزش‌ترین مدال‌های کسب شده وی است.

وی ادامه داد: این هفت مدال شامل چهار مدال نقره تهران، مدال طلای هندوستان، مدال طلای پکن و مدال طلای سئول مسابقات المپیک آسیایی به  ترتیب در سال‌های1974 ،1982، 1986 و 1990 و سه مدال جهانی طلای آمریکا، نقره مکزیک و طلای اسکوپیه به ترتیب در سال‌های 1976، 1978 و 1981 است.

سوخته‌سرایی انگیزه اصلی از اهدای مدال‌های افتخار خود را علاقه قلبی به امام رضا(ع) اعلام کرد.

این قهرمان پیشکسوت کشتی ایران، جهان پهلوان تختی را یکی از اسطوره‌ها و الگو‌های ورزش کشور دانست و افزود: این شخصیت الگوی همیشگی من بوده است و سال به سال نیز بر شهرتش در جهان افزوده می‌شود.

وی با اعتقاد بر اینکه استان خراسان رضوی جوانان فعالی دارد، ابراز امیدواری کرد ورزش در این استان به روز‌های شکوفایی خود برسد.


دکتر سعید عبدالحسینی، قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در بخش دیگری از این مراسم اظهار کرد: پرورش پهلوانان و جوان‌مردی از واجبات و لزومات کشور است.

وی ادامه داد: ورزش پهلوانی و جوان‌مردی ریشه در مرز و بوم ایران دارد و یکی از افتخارات ایران، منش جوانمردی و پهلوانی بوده و این امر شناسه همیشگی کشور مقتدر ایران است.

عبدالحسینی با تاکید بر اینکه پرورش جسم باید توام با پرورش روح باشد، گفت: این امر بسیار مهمی است که باید حتما در ورزش نهادینه شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی  با بیان اینکه الگوی امیرالمومنین بالاترین الگوی خلقت در تمام صفات کمالی انسان است، خاطرنشان کرد: یکی از الگو‌های تربیتی شیعه باید جوان‌مردی، گذشت و پهلوان‌پروری باشد که در راس آن امیرالمومنین قرار دارد.

وی افزود: طبق گفته پیامبر اسلام(ص) قهرمان اصلی کسی است که بر نفس خور غلبه کند و امید است که پهلوانانی تربیت کنیم که مشابه آن‌ها وجود نداشته باشد.

در این مراسم فرشی از حرم مطهر رضوی به رسم یادبود توسط آستان قدس رضوی به رضا سوخته‌سرایی، قهرمان پیشکسوت کشتی ایران و جهان اهدا شد.

رضا سوخته‌سرایی زاده ۱۳۲۹ سال  در روستای دارکلاته از توابع بخش فندرسک در استان گلستان، کشتی‌گیر بازنشسته ایرانی است که توانایی شرکت در هر دو رشته آزاد و فرنگی را داشته و علاوه بر کسب 100 مدال بین‌المللی موفق به کسب سه بازوبند پهلوانی ایران نیز شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 1:19  توسط محسن  | 

سکوی قهرمانی مرادعلی شیرانی


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 0:17  توسط محسن  | 

پهلوان مرادعلی شیرانی
" پهلوان جانباز  مرادعلی شیرانی "

نفر سوم فرنگی جهان - افتخار کشتی ایران و اصفهان - زاده محله بیدآباد اصفهان

MORAD ALI SHIRANI IS GREAT WRESLER OF
 
ISFAHAN - IRAN

BORN : ISFAHAN - BIDABAD


مراد شیرانی رو کمتر می شناسیم مرد بی ادعای کشتی و مسلمان قبل از انقلاب میگن تو اردوی قبل از انقلاب ایشون و احمد رضا محمدی دو نفری نماز به جماعت می خوندن این رو گفتم که فکر نکنید این اقا مسلمانی را از 22 بهمن 1357 شروع کرد نه . خدا شاهده که نه

سال 59 تنها قهرمان جهانی بود که تو خط مقدم می جنگید بقیه فکر درنوردیدن سکو های قهرمانی بودن بعدش هم با دو پای وبال تو یه خونه مستاجر بود در طبقه سوم بدون آسانسور هیچی واسه خودش نخواست اراده ای از ایشون دیدم که کمتر رویت می شه و اخلاصی که اصلاً دیده نمیشه...

"بهروز یاری"

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 0:10  توسط محسن  | 

باد کش کردن دنده تو رفته در کشتی گیران


" بسم الله الرحمن الرحیم "

دوستان و عزیزانی که کشتی می گیرند حتما با پدیده ناخوشایند ضرب دیدگی در دنده های قفسه سینه که به اصطلاح کشتی گیران  " تو رفتگی دنده " معروف است مواجه شده اند من خودم چندین بار از دنده ضرب خورده ام  و این ضرب دیدگی چون با درد زیادی همراه است باعث می شود کشتی گیر مدتی از تشک و کشتی دور شود که باعث افت کشتی گیران می شود .

ضرب خوردگی دنده ها یک آسیب دردناک است که با درد شدیدی همراه است و تا مدتها درد آن همراه کشتی گیر می ماند به صورتی که در مراحل ابتدایی ضرب خوردگی  کشتی گیر حتی موقع تنفس درد زیادی متحمل میشود.

عمده دلیل ضرب دیدگی دنده ها :

پدیده تو رفتگی دنده بصورت عمده محصول دو عامل می باشد :

1 - زمانی که کشتی گیری می خواهد فن بارانداز را اجرا نماید اگر حریفش استقامت زیادی نشان دهد او مجبور می شود دستهایی را که به دور بدن او قلاب نموده است را محکمتر بفشارد و در زمان چرخیدن ممکن است به دنده های حریف آسیب برسد.

2 - زمان اجرای فن فیتو از بغل اگر کشتی گیر برای ندادن امتیاز مقاومت کند درصد امکان ضرب دیدگی بالا می رود و این اتفاق رخ می دهد.

ضرب دیدگی دنده به عوامل دیگری هم بستگی دارد مثلا اگر فن سوبلس و یا سالتو از جلو روی کشتی گیر بدشانسی اجرا شود و روی تشک بد فرود آید این خطر نیز او را تهدید می کند ولی عمده دلیل دو فاکتور بالا هستند.

هشدار .......

قبل از ادامه مطلب  من این نکته را ذکر می کنم "  اولین گام " پس از ضرب خوردگی و هرگونه آسیب ورزشی مراجعه به پزشک و رفتن به بیمارستان و کلینیک است .

این مقاله فقط بیان یک روش درمانی قدیمی است که در بین شکسته بندها و کشتی گیران قدیم مرسوم بوده است.

باد کش کردن - لیوان انداختن - کنده انداختن - بولونی انداختن (به قول اصفهانی ها) یک روش درمانی است که ریشه ایرانی - اسلامی دارد و قدمت آن به قرن ها قبل بر می گردد.

باز هم تاکید می کنم اولین گام برای درمان مراجعه به پزشک می باشد و اگر دنده آسیب دیده حول و حوش نواحی قلب باشد مجاز به باد کش کردن نمی باشید چه بسا دنده شکسته شده باشد .

بادکش کردن فقط برای دنده هایی است که در قسمت انتهای قفسه سینه هستند.

علایم تو رفتگی دنده :

درد شدید در موضع دنده آسیب دیده - مشاهده تورفتگی و گودی در محل

عمل بادکش کردن :

با کمک از مطالب  سایت طب شیعه : طب شیعه 

http://shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=1275 

1 - ابتدا یک پنس و یا در صورت عدم دسترسی به آن، یک قیچی مناسب، آماده کنید.( بهتر است از قیچی های سبک کاغذ بری یا قیچی های استیل استفاده شود.)۲- مقدار متناسبی پنبه را با پنس گرفته پنس را قفل کنید.


۳- نوک پنس را کف دست خود گذاشته، دست خود را ببندید و در حالی که فشار ملایمی اعمال می کنید، با دست دیگر، پنس یا قیچی را در یک جهت بچرخانید تا پنبه دور پنس به خوبی پیچیده شود


۴- برای اینکه بفهمید مقدار پنبه ای که استفاده کرده اید مناسب هست یا خیر، در پایان مرحله فوق باید طول پیله ای که از پنبه حاصل می شود حدود سه سانتی متر و عرض آن در بیشترین جا حدود یک و نیم سانتی متر باشد، اگر این طور نبود نگران نباشید؛ با چند بار تکرار، تجربه کافی را به دست خواهید آورد


۵- یک استکان یا لیوان شیشه ای آماده کنید،


* هر قدر بافت چربی و عضله منطقه نسبت به بافت استخوانی بیشتر باشد، استکان یا لیوان می تواند بزرگتر انتخاب شود.


* در سنین پایین تر در همه جای بدن بهتر است از استکان کوچک استفاده شود.


نکته: شیشه ای بودن لیوان یک خاصیت مهم دارد و آن هم دیدن اتفاقاتی است که درون آن خواهد افتاد.


تذکر مهم: کاملا دقت کنید که لبه این لیوان ها بریدگی یا ترک خوردگی نداشته باشد درغیر این صورت، امکان ایجاد بریدگی های شدید وجود دارد.


۶- برای اینکه نتیجه بهتری از بادکش حاصل شود بهتر است محل بادکش را با یک روغن مناسب چرب کنید.( برای این کار از روغن هایی مانند؛ زیتون، کنجد، هسته قیسی، بادام تلخ، سیاهدانه و … استفاده کنید.)


۷- نوک پنس را داخل الکل فرو ببرید تا پنبه کاملا خیس شود، با فشردن پنبه به لبه های شیشه الکل، الکل اضافه آن را کاملا بگیرید.


تذکر: استفاده از الکل صنعتی به جای الکل طبی، آتش بهتر و بادکش موثرتری را برای شما فراهم خواهد کرد.


۸- پنبه آغشته به الکل را آتش بزنید.


۹- لیوان را با دست دیگر گرفته در حالی که هر دو دست را در حداقل فاصله نسبت به پوست بدن نگه داشته اید، تنها برای یک لحظه( تاکید می کنیم تنها یک لحظه) آتش را داخل لیوان کرده از آن خارج نموده بلافاصله لیوان را روی پوست قرار دهید؛ خواهید دید که پوست، به داخل لیوان برآمده شده، لیوان به خوبی به پوست خواهد چسبید. شمای زیر می تواند به درک بهتر اقدامات فوق کمک کند:۱۰- اگر کارهای قبل را به درستی انجام داده باشید، پوست بین ۲ تا ۳ سانتی متر به داخل لیوان برجسته می شود.( البته در پوست های مختلف، نقاط مختلف بدن و در اندازه های مختلف لیوان، این مقدار می تواند متفاوت باشد) و با وارد کردن کشش معمولی از پوست جدا نخواهد شد.


۱۱- پس از چند دقیقه با دو دست محکم لیوان باد کش را گرفته و بکشید تا از بدن جدا شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم فروردین 1393ساعت 23:48  توسط محسن  | 

فیلم مهار وزنه 152 کیلو گرمی توسط محمد نصیری - المپیک 1968


اشاره :

در این پست قصد دارم فیلم شکستن رکورد حهان توسط پهلوان محمد نصیری چهره ماندگار وزنه برداری ایران و جهان را ببینیم. شاید بپرسید چرا این ویدیو در وبلاگی برای کشتی اصفهان پخش می شود در جواب این سوال من به دلایل زیر این فیلم را در این وبلاگ پخش می کنم:

کشتی و وزنه برداری برادر خوانده یکدیگرند و هر دو  عطر و بوی پهلوانی دارند همچنین بدلیل علاقه شخصی زیاد به آقای نصیری و ارادتی که به ایشان دارم دوست دارم فیلمشان را همه ببینند زیرا محمد نصیری هم مانند زتده یاد تختی فردی بود که از فقر برخواست و زمانی که به مغروفیت و شهرت رسید از مردم نیازمند و فقیر نبرید و در هیاهوی زمانه خود را گم نکرد.

من توضیحی کوتاه در مورد فیلم و بیوگرافی محمد نصیری می دهم و سپس فیلم مسابقه ایشان در المپیک 1968 مکزیکو سیتی را خواهیم دید.

بیوگرافی محمد نصیری به نقل از

ویکی پدیا دانشنامه آزاد :" مخمد نصیری اقتخار وزنه برداری ایران "

محمد نصیری سرشت (زاده ۱۳۲۴ تهران) ملقب به خروس طلایی ایران و هرکول ایرانی وزنه‌بردار سبک وزن ایرانی و صاحب چندین مدال مختلف رقابت‌های جام جهانی، المپیک و آسیایی است.

وی پر افتخارترین وزنه‌بردار ایران و آسیا به شمار می‌آید و توانسته است ۱۸ رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند. وی در سال ۲۰۰۰ از سوی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به عنوان یکی از ۱۰ وزنه‌بردار برتر جهان معرفی شد.

زندگی شخصی :
نصیری در یک خانواده فقیر و در یکی از محله‌های جنوبی تهران که صابون‌پزخانه نام داشت متولد شد. پدرومادرش او را به پرورشگاه امین‌آباد سپردند و مدتی بعد پدرش فوت کرد اما مادر و خواهرش، به ویژه پس از شهرت‌اش با او در ارتباط بودند.

خاطرات:

پدرم را به آن شکل ندیده‌ام و اصلاً چیزی از او یادم نمی‌آید، حتی نمی‌دانم قبرش کجاست. با مادرم هم هیچ‌وقت زندگی نکردم، برخی مواقع برای دیدنم به باشگاه کیان می‌آمد. یک بار وقتی می‌خواستم برای بازی‌های آسیایی بروم مادرم مریض بود. از طرف فدراسیون مادرم را در بیمارستان بستری کردند. وقتی از مسابقات برگشتم از فرودگاه مستقیم مرا به بیمارستان بردند و در آنجا مادرم را بغل کردم و بوسیدمش و گفتم: مادرجان، ببین پسرت قهرمان شده و مدال طلا را نشانش دادم. گفت مادر این حرف‌ها چیه می‌زنی. سرت کلاه گذاشته‌اند و این حلبی را بهت داده‌اند. برو دنبال کار و زندگی. گفتم مادر در تشک پول می‌خوابانمت، البته نه من پولدار شدم و نه او به آرزویش رسید.

دوران ورزشی:

وی وزنه‌برداری خود را از باشگاه کیان تهران آغاز کرد و از همان باشگاه موفق شد به تیم ملی وزنه‌برداری ایران راه پیدا کند. محمد نصیری برای ثبت نام در باشگاه به ده تومان پول نیاز داشت که برای آن به مادر و خواهرش مراجعه نمود اما آنها از پرداخت ده تومان که در آن زمان مبلغ زیادی بودامتناع کردند و وزنه برداری را بیهوده دانستند. در آن شرایط یکی از بستگان خانواده نصیری به نام بانو عزیزه سیاهپوش ده تومان را به او داد. (خداوند او را حفظ کند) وی در سال ۱۳۸۶ و با حکم بهرام افشارزاده به همراه مسعود قاسمی به عنوان مربی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان ایران منصوب شد

همچنین اسم آقای نصیری در کتاب رکورد های گینس به عنوان اولین انسانی که موفق شد سه برابر وزن خود را بالا ببرد ثبت شده است ایشان در این باره می گویند :

در دنیا اولین کسی هستم که سه برابر وزنم، وزنه بلند کردم. من آنقدر جهشم زیاد بود که با نفر دوم خودم 30 – 40 کیلوگرم اختلاف داشتم، هنوز رکورد دو ضرب من را در ایران کسی نتوانسته بزند. اولین کسی هم که در وزنه برداری ایران مدال طلای المپیک گرفت من بودم، نفر دوم حسین توکلی، نفر سوم حسین رضازاده و نفر چهارم بهداد سلیمی است.

آقای فیدل کاسترو (Fidel Castro)  رهبر انقلاب کوبا به ایشان لقب سامسون را ذاد وی می گوید :

سامسون یک شخصیت داستانی است که هر موقع موهایش بلند می‌شد، قدرتش نیز بیشتر می‌شد و بدون موی سر، قدرتی نداشت. در سال 1973 و در مسابقه‌های جهانی به خاطر اینکه سر وزن برسم موهایم را از ته تراشیدم و بعد در عرض 10 دقیقه 4 مدال طلا گرفتم، با هر وزنه‌ای که می‌زدم 2 تا 5 کیلوگرم رکورد دنیا را می‌شکستم. همان جا نیز فیدل کاسترو به من لقب سامسون داد و گفت، نصیری ثابت کرد که حتی اگر موی سر را کوتاه کنیم باز هم می‌شود زور آدم زیاد شود. حتی نوشته‌ی آن را دارم. لقب‌های دیگری مثل هرکول ایرانی، مرد آهنین و مرد طلایی دارم که نمی‌دانم از کجا در آمد. فکر کنم رسانه‌ها آن‌ها را گذاشتند، چون هر کجا می‌رفتم طلا می‌گرفتم اگر مدالم نقره می‌شد همه ناراحت می‌شدند.

محمد نصیری در مورد خاطرات کودکی خود می گوید :

* به پرورشگاهی بودنم افتخار می‌کنم

چون کسی را نداشتم در پرورشگاه خانمی به نام بهار ( در حال حاضر ساکن آمریکا است) من را بزرگ کرد. خانم بهار در شکل‌گیری شخصیت من خیلی تاثیرگذار بود، حتی وزنه‌برداری را او دست من داد. خودم هم عاشق ورزش‌های سنگین بودم اما نمی‌دانستم کدام ورزش را انتخاب کنم. ناخودآگاه وارد وزنه‌برداری شدم البته حدود 65 سال پیش یعنی زمانی که 13 – 14 ساله بودم در پرورشگاه مربی به نام آقای رفعتی مربی پیش‌آهنگی، ژیمناستیک و آکروبات من بود. در همان سال‌ها در رشته ژیمناستیک قهرمان آموزشگاه‌های ایران شدم. اما توام با ژیمناستیک، با همکاری بچه‌های پرورشگاه چوب درخت‌ها را می‌بریدیم، پس از بریدن شاخ و برگ‌شان آن‌ها را به آجرهای سوراخ شده وارد می‌کردیم و وزنه می‌زدیم. شاید پرورشگاه در دید ملت ایران جای ناجوری باشد. اما من افتخار می‌کنم که پرورشگاهی بودم. سخت‌گیری آنجا خداییش ما را مرد بار آورد. کار می‌کردند که وقتی وارد اجتماع می‌شویم روی پای خود بایستیم و دست‌مان را جلوی کسی دراز نکنیم. از همان پرورشگاه بهترین دکترهای ایران، ورزشکاران بزرگ و ... بیرون آمدند. از همان پرورشگاه موزیسینی داریم که وقتی می‌خواند تمام شیشه‌ها می‌لرزید در حالی که خیلی‌ها با پدر و مادرشان زندگی می‌کنند اما آدم‌های موفقی نمی‌شوند."  نصیری دوست داریم !!  "

فیلم حمله محمد نصیری به رکورد جهانی در المپیک 1968 مکزیکو :

در مورد این فیلم باید بگویم من آنرا با زحمت و جستجوی فراوان از بین فیلمهای وزنه برداری روسی پیدا کردم که خوشبختانه با توجه به قدیمی بودن فیلم به صورت رنگی فیلمبرداری شده است و ذکر این نکته جالب است که در حرکت ابتدایی محمد نصیری موفق به مهار وزنه 150 کیلویی نشده بود و برای مرتبه دوم هم طبق قوانین آن زمان اگر موفق به ابن کار می شد نمی توانست به مدال طلا برسد با این رویه او درخواست وزنه 152 کیلوگرمی را می کند و  با شایستگی به پیروزی می رسد و این مدال ارزشمند را صید می کند.

این فیلم را من در شبکه حهانی یوتیوب (YOUTUBE) آپلود کرده ام :

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم فروردین 1393ساعت 3:40  توسط محسن  | 

پیام تبریک عید نوروز


" بسم الله الرحمن الرحیم "فرا رسیدن عید نوروز را به دوستان - کشتی گیران - مربیان - همشهریان و مردم شریف اصفهان تبریک می گویم.

امیدوارم دل همه ما به نور خدا روشن شود و در این سال که با ایام سوگواری خانم بی بی فاطمه زهرا (س) همراه است بهار روح و نورانیت و صفای جان را نیز تجربه کنیم.

کشتی ایران در سال گذشته به موفقیت های مهمی دست یافت .

سوا از پیروزی های اخیر جام جهانی کشتی آمریکا که ایران بار دیگر بر فله جهان ایستاد (و من به دلیل گرفتاری های شخصی و پر مشغله گی فرصت بازتاب و تبریک خدمت دوستان را نداشتم) در عرصه مدیریتی هم به حق مسلم خود رسید.

یزدانی خرم ها و خطیب ها و ...  جای خود را به مردانی کار کشته از جنس کشتی نظیر پهلوان رسول خادم  و پهلوان علیرضا حیدری و استاد محمد بنا و غلیرضا رضایی دادند.

با این سرمایه ها من از بابت کشتی ایران خرسند و شادمانم.

کشتی و ورزش اصفهان هم در اواخر سال 92 شاهد یک خانه تکانی بزرگ و مهم بود . میرواحدی و جواهری یکی پس از دیگری اخراج و برکنار شدند و راه برای پیشرفت و سعادت کشتی اصفهان باز شد و اخراج هریک از آنها شاید التیامی بود بر زخمهای کشتی اصفهان.

کام دوستان را با این سخنان تلخ نمی کنم و به بهانه آمدن نوروز تبریکی می گوییم به اهالی کشتی اصفهان :

عرض سلام و مبارک باد دارم خدمت اسطوره کشتی اصفهان و مربی زحمتکشم استاد پهلوان : " هاشم قنبری " که همیشه مرا حمایت کرده اند و کشتی اصفهان خاطره دلاوری ها و زحمت های او را همیشه در سینه دارد و خواهد داشت.

از سرمایه های کشتی اصفهان که امیدوارم سایه آنها سالها بر سر کشتی اصفهان باشد یاد خواهم کرد - پهلوانان :

داریوش ذاکری - مرادعلی شیرانی - رسول جزینی - تقی رجایی - رضا سیف اللهی - سیف الله بهرامی - قاسم افشاری و ...

همچنین از مربیان سازنده کشتی اصفهان نام می برم و عید را خدمتشان تبریک و شاد باش می گویم - اساتید :

سعید جامعی  - فرامرزصالحی - علی خدایی - علی ذاکری - امید شیرانی - قدرت الله الیکی - آقای فاطمی - ناصر یوسفی - مهندس ایرج حیدری - مصطفی میرزایی - آقای چوپانی - آقای رئیسی و ...

که زحمت زیادی در راستای آموزش کشتی اصفهان متحمل می گردند سپاسگذارم (اگر اسمی سحوا از قلم افتاد معذرت می خواهم هر چند می دانم اهالی کشتی اصفهان همیشه از سر لطف با من برخورد کرده اند)

از کاندیداهای محترم احراز پست ریاست کشتی اصفهان در سال 92 که قصد کمک به کشتی اصفهان داشتند و برای جلوگیری از افتادن کشتی اصفهان به دست نامحرمان قدم به پیش گذاشتند صمیمانه متشکرم - ( هرچند حق مسلم و قانونی آنها لگد مال بی قانونی افراد سواستفاده چی و تباه کار و رانت خواری نظیر جواهری و میرواحدی شد) آقایان :

ایرج حیدری، محسن طاهری، رحمان رئیسی و مصطفی نوروزی

همچنین تبریک دارم خدمت آقای محمد باقر شایسته و امیدوارم خداوند به ایشان توفیق دهد و هرچه زودتر مقدمات کار را برای روشن شدن وضعیت هیات آماده کند.

از استاد احمد میناییان که زحمات زیادی نه تنها برای کشتی ناشنوایان بلکه برای ورزش ناشنوایان متحمل می شوند سپاسگذاریم .

از این فرصت استفاده می کنم و یادی می کنم از عزیزانی که سالها برای کشتی اصفهان زحمت کشیدند و به گردن کشتی اصفهان حق دارند و اکنون دستشان از دنیا کوتاه است و ساکن دیار باقی هستند :

شادروان پهلوان مهدی مقرب - زنده یاد پهلوان هوشنگ منتظرالظهور - مرجوم محمدطاهرشیران - زنده یاد بقولی زاده - مرحوم دیانی - شادروان پهلوان مهدی میرشمشیرگران - مرحوم علی اصغر سعادتی -پهلوان شهید والا مقام حسین قجه ای - و زنده یاد پهلوان محمدرضا ریاحی و ...

نثار شادی روح تکاتک این عزیزان فاتحه و صلوات .

همچنین فرا رسیدن بهار طبیعت را خدمت کشتی گیران باشگاههای تختی و پوریای ولی و دخانیات و خانه کشتی تبریک عرض می کنم و امیدوارم در این سال به موفقیت های چشمگیری برسند.

از دوستانم در وبسایتها و وبلاگهای کشتی و ورزش شهرستانها نیز متشکرم و عید را به آنها تبریک می گویم و لینک سایتها و وبلاگهایشان را در ذیل میآورم :

کشتی استان بوشهر
کشتی شهرستان ساری
کشتی و علم کشتی
بزرگترین کانون هواداران ستارگان کشتی
سایت کشتی کرمانشاه
رحمان رئیسی
ورزش کشتی سبزوار
کشتی کیا کلا (سید صادق قاسمی)
کشتی صحنه
هیت کشتی شهرستان دره شهر
کشتی ازاد مرودشت
کشتی
محصولات کشتی فرنگی و آزاد
دایره طلایی اهواز
آموزش کشتی
اخبارکشتی استان کهگیلویه وبویراحمد
وبلاگ تخصصی کشبی دهدشب
تیراندازی

و من الله توفیق - محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 3:41  توسط محسن  | 

29 اسفندماه سالگرد پیروزی دکتر مصدق و همرزمانش گرامی باد


   

" دکتر محمد مصدق و جهان پهلوان تختی "


" دکتر حسین فاطمی "

روز 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران که با همت و پایمردی دکتر محمدمصدق و دکتر حسین فاطمی (وزیر امور خارجه کابینه مصدق) در چنین روزی به ثمر رسید بر تمامی هموطنان مبارک و خجسته باد .

دکتر محمد مصدق سیاستمدار راستگو و صادق ایران در راه استعلا و رشد ایران  تمام وجود و زندگانی خود را فدا کرد.

دکتر حسین فاطمی پس از کودتای ننگین 28 مرداد ماه تیرباران و شهید شد .

جهان پهلوان تختی بدلیل طرفداری و حمایت از دولت مصدق و نهضت ملی ایران (نهضت آزادی) پس از کودتا منزوی و خانه نشین شد و پس از چندی به صورت مرموزی به قتل رسید.

وظیفه هر ایرانی با غیرتی است 29 اسفند ماه روز پیروزی ایران در برابر نظام سلطه و استعمار را که در سایه سار بزرگانی نظیر مصدق و تختی و فاطمی حاصل شد گرامی بدارد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 1:46  توسط محسن  | 

پیام تبریک دوستان به مناسبت برکناری میرواحدی از ریاست کشتی اصفهان


دوست عزیز و برادرم آقای ف - ر با ارسال ایمیلی پیام تبریکی برای من به این مضمون ارسال کرده اند :

باسلام،

روزچهارشنبه هفتم اسپند طی حکمی ازسوی فدراسیون کشتی آقای محمدباقرشایسته به سرپرستی هیات کشتی استان اصفهان منصوب و علیرضامیرواحدی اخراج شدند تبریک به جامعه کشتی اصفهان

من هم به نوبه خود این موفقیت که با تلاش شبانه روزی و مستمر دوستان و پیشکسوتان کشتی اصفهان به دست آمد را به جامعه کشتی اصفهان و با غیرتان اصفهان تبریک می گویم .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 21:32  توسط محسن  | 

برکناری و حذف علیرضا میرواحدی از کشتی اصفهان

پس از چند روز که از برکناری علیرضا میرواحدی از ریاست هیات کشتی استان اصفهان و صدور حکم سرپرستی محمد باقر شایسته در این هیات سپری می شد، سرانجام فدراسیون کشتی به طور رسمی این خبر را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ حدود سه ماه قبل بود که مجمع هیات کشتی استان برگزار شد و طی آن علیرضا میر واحدی به عنوان رئیس هیئت کشتی استان اصفهان انتخاب شد.

حاشیه‌ها در مورد انتخاب میرواحدی و مجمع هیات کشتی که از مدت‌ها قبل از آغاز مجمع آغاز شده بود و پس از کنار رفتن محمدرضا محمد جواهری از مدیر کلی ورزش و جوانان استان اصفهان قوت بیشتری گرفت.

مخالفان و منتقدان میر واحدی که از همان فردای روز مجمع، تلاش های گسترده ای را برای جلب موافقت فدراسیون کشتی به منظور لغو مجمع اصفهان آغاز کرده بودند، در این مدت تلاش هایی زیادی را صورت دادند تا اینکه در نهایت توانستند نظر مشترک فدراسیون و اداره ورزش و جوانان استان اصفهان را جلب کرده و میر واحدی را از ریاست هیات کشتی بردارند.

این در حالی است که تا عصر روز گذشته میر واحدی از این اقدام ابراز بی اطلاعی می کرد اما شنیده ها از آن حکایت داشت که سه روز قبل حکم سرپرستی شایسته که سندی برکناری میرواحدی بود، منتشر شده بود اما با تاخیر سه روزه توسط فدراسیون کشتی اعلام شد.

با پیشنهاد اداره ورزش و جوانان استان اصفهان و موافقت فدراسیون کشتی، حکم سرپرستی هیئت کشتی برای محمد باقر شایسته صادر شده است.

شایسته که از کارمندان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان محسوب می‌شود در مجمع چند ماه قبل هیئت کشتی کاندیدا شده بود که در مجمع حضور نداشت، باید در مدت سه ماه زمینه برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اصفهان فراهم کند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 21:25  توسط محسن  | 

مطالب قدیمی‌تر