X
تبلیغات
وبلاگی برای کشتی اصفهان

وبلاگی برای کشتی اصفهان

اولین پایگاه اینترنتی مستقل کشتی اصفهان

صفحه نخست | پست الکترونیک | عناوین مطالب | فیلمهای کشتی | آموزش فنون کشتی مقاله ها | مصاحبه ها 

اهدای 7مدال بین المللی رضا سوخته سرایی به آستان قدس رضویرضا سوخته سرایی، قهرمان پیشکسوت کشتی ایران هفت مدال افتخار خود را از مسابقات مختلف ملی، آسیایی و جهانی به آستان قدس رضوی اهدا کرد.

به گزارش انتخاب، منطقه خراسان، سوخته‌سرایی در مراسم اهدای این مدال‌ها که صبح امروز در آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه دارنده 100 مدال در عرصه بین‌المللی است، اظهار کرد: هفت مدال اهدایی نام‌برده جزء با ارزش‌ترین مدال‌های کسب شده وی است.

وی ادامه داد: این هفت مدال شامل چهار مدال نقره تهران، مدال طلای هندوستان، مدال طلای پکن و مدال طلای سئول مسابقات المپیک آسیایی به  ترتیب در سال‌های1974 ،1982، 1986 و 1990 و سه مدال جهانی طلای آمریکا، نقره مکزیک و طلای اسکوپیه به ترتیب در سال‌های 1976، 1978 و 1981 است.

سوخته‌سرایی انگیزه اصلی از اهدای مدال‌های افتخار خود را علاقه قلبی به امام رضا(ع) اعلام کرد.

این قهرمان پیشکسوت کشتی ایران، جهان پهلوان تختی را یکی از اسطوره‌ها و الگو‌های ورزش کشور دانست و افزود: این شخصیت الگوی همیشگی من بوده است و سال به سال نیز بر شهرتش در جهان افزوده می‌شود.

وی با اعتقاد بر اینکه استان خراسان رضوی جوانان فعالی دارد، ابراز امیدواری کرد ورزش در این استان به روز‌های شکوفایی خود برسد.


دکتر سعید عبدالحسینی، قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در بخش دیگری از این مراسم اظهار کرد: پرورش پهلوانان و جوان‌مردی از واجبات و لزومات کشور است.

وی ادامه داد: ورزش پهلوانی و جوان‌مردی ریشه در مرز و بوم ایران دارد و یکی از افتخارات ایران، منش جوانمردی و پهلوانی بوده و این امر شناسه همیشگی کشور مقتدر ایران است.

عبدالحسینی با تاکید بر اینکه پرورش جسم باید توام با پرورش روح باشد، گفت: این امر بسیار مهمی است که باید حتما در ورزش نهادینه شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی  با بیان اینکه الگوی امیرالمومنین بالاترین الگوی خلقت در تمام صفات کمالی انسان است، خاطرنشان کرد: یکی از الگو‌های تربیتی شیعه باید جوان‌مردی، گذشت و پهلوان‌پروری باشد که در راس آن امیرالمومنین قرار دارد.

وی افزود: طبق گفته پیامبر اسلام(ص) قهرمان اصلی کسی است که بر نفس خور غلبه کند و امید است که پهلوانانی تربیت کنیم که مشابه آن‌ها وجود نداشته باشد.

در این مراسم فرشی از حرم مطهر رضوی به رسم یادبود توسط آستان قدس رضوی به رضا سوخته‌سرایی، قهرمان پیشکسوت کشتی ایران و جهان اهدا شد.

رضا سوخته‌سرایی زاده ۱۳۲۹ سال  در روستای دارکلاته از توابع بخش فندرسک در استان گلستان، کشتی‌گیر بازنشسته ایرانی است که توانایی شرکت در هر دو رشته آزاد و فرنگی را داشته و علاوه بر کسب 100 مدال بین‌المللی موفق به کسب سه بازوبند پهلوانی ایران نیز شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 1:19  توسط محسن  | 

سکوی قهرمانی مرادعلی شیرانی


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 0:17  توسط محسن  | 

پهلوان مرادعلی شیرانی
" پهلوان جانباز  مرادعلی شیرانی "

نفر سوم فرنگی جهان - افتخار کشتی ایران و اصفهان - زاده محله بیدآباد اصفهان

MORAD ALI SHIRANI IS GREAT WRESLER OF
 
ISFAHAN - IRAN

BORN : ISFAHAN - BIDABADمراد شیرانی رو کمتر می شناسیم مرد بی ادعای کشتی و مسلمان قبل از انقلاب میگن تو اردوی قبل از انقلاب ایشون و احمد رضا محمدی دو نفری نماز به جماعت می خوندن این رو گفتم که فکر نکنید این اقا مسلمانی را از 22 بهمن 1357 شروع کرد نه . خدا شاهده که نه

سال 59 تنها قهرمان جهانی بود که تو خط مقدم می جنگید بقیه فکر درنوردیدن سکو های قهرمانی بودن بعدش هم با دو پای وبال تو یه خونه مستاجر بود در طبقه سوم بدون آسانسور هیچی واسه خودش نخواست اراده ای از ایشون دیدم که کمتر رویت می شه و اخلاصی که اصلاً دیده نمیشه...

"بهروز یاری"

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و یکم فروردین 1393ساعت 0:10  توسط محسن  | 

باد کش کردن دنده تو رفته در کشتی گیران


" بسم الله الرحمن الرحیم "

دوستان و عزیزانی که کشتی می گیرند حتما با پدیده ناخوشایند ضرب دیدگی در دنده های قفسه سینه که به اصطلاح کشتی گیران  " تو رفتگی دنده " معروف است مواجه شده اند من خودم چندین بار از دنده ضرب خورده ام  و این ضرب دیدگی چون با درد زیادی همراه است باعث می شود کشتی گیر مدتی از تشک و کشتی دور شود که باعث افت کشتی گیران می شود .

ضرب خوردگی دنده ها یک آسیب دردناک است که با درد شدیدی همراه است و تا مدتها درد آن همراه کشتی گیر می ماند به صورتی که در مراحل ابتدایی ضرب خوردگی  کشتی گیر حتی موقع تنفس درد زیادی متحمل میشود.

عمده دلیل ضرب دیدگی دنده ها :

پدیده تو رفتگی دنده بصورت عمده محصول دو عامل می باشد :

1 - زمانی که کشتی گیری می خواهد فن بارانداز را اجرا نماید اگر حریفش استقامت زیادی نشان دهد او مجبور می شود دستهایی را که به دور بدن او قلاب نموده است را محکمتر بفشارد و در زمان چرخیدن ممکن است به دنده های حریف آسیب برسد.

2 - زمان اجرای فن فیتو از بغل اگر کشتی گیر برای ندادن امتیاز مقاومت کند درصد امکان ضرب دیدگی بالا می رود و این اتفاق رخ می دهد.

ضرب دیدگی دنده به عوامل دیگری هم بستگی دارد مثلا اگر فن سوبلس و یا سالتو از جلو روی کشتی گیر بدشانسی اجرا شود و روی تشک بد فرود آید این خطر نیز او را تهدید می کند ولی عمده دلیل دو فاکتور بالا هستند.

هشدار .......

قبل از ادامه مطلب  من این نکته را ذکر می کنم "  اولین گام " پس از ضرب خوردگی و هرگونه آسیب ورزشی مراجعه به پزشک و رفتن به بیمارستان و کلینیک است .

این مقاله فقط بیان یک روش درمانی قدیمی است که در بین شکسته بندها و کشتی گیران قدیم مرسوم بوده است.

باد کش کردن - لیوان انداختن - کنده انداختن - بولونی انداختن (به قول اصفهانی ها) یک روش درمانی است که ریشه ایرانی - اسلامی دارد و قدمت آن به قرن ها قبل بر می گردد.

باز هم تاکید می کنم اولین گام برای درمان مراجعه به پزشک می باشد و اگر دنده آسیب دیده حول و حوش نواحی قلب باشد مجاز به باد کش کردن نمی باشید چه بسا دنده شکسته شده باشد .

بادکش کردن فقط برای دنده هایی است که در قسمت انتهای قفسه سینه هستند.

علایم تو رفتگی دنده :

درد شدید در موضع دنده آسیب دیده - مشاهده تورفتگی و گودی در محل

عمل بادکش کردن :

با کمک از مطالب  سایت طب شیعه : طب شیعه 

http://shiateb.com/pages/?current=viewdoc&langid=1&sel=1275 

1 - ابتدا یک پنس و یا در صورت عدم دسترسی به آن، یک قیچی مناسب، آماده کنید.( بهتر است از قیچی های سبک کاغذ بری یا قیچی های استیل استفاده شود.)۲- مقدار متناسبی پنبه را با پنس گرفته پنس را قفل کنید.


۳- نوک پنس را کف دست خود گذاشته، دست خود را ببندید و در حالی که فشار ملایمی اعمال می کنید، با دست دیگر، پنس یا قیچی را در یک جهت بچرخانید تا پنبه دور پنس به خوبی پیچیده شود


۴- برای اینکه بفهمید مقدار پنبه ای که استفاده کرده اید مناسب هست یا خیر، در پایان مرحله فوق باید طول پیله ای که از پنبه حاصل می شود حدود سه سانتی متر و عرض آن در بیشترین جا حدود یک و نیم سانتی متر باشد، اگر این طور نبود نگران نباشید؛ با چند بار تکرار، تجربه کافی را به دست خواهید آورد


۵- یک استکان یا لیوان شیشه ای آماده کنید،


* هر قدر بافت چربی و عضله منطقه نسبت به بافت استخوانی بیشتر باشد، استکان یا لیوان می تواند بزرگتر انتخاب شود.


* در سنین پایین تر در همه جای بدن بهتر است از استکان کوچک استفاده شود.


نکته: شیشه ای بودن لیوان یک خاصیت مهم دارد و آن هم دیدن اتفاقاتی است که درون آن خواهد افتاد.


تذکر مهم: کاملا دقت کنید که لبه این لیوان ها بریدگی یا ترک خوردگی نداشته باشد درغیر این صورت، امکان ایجاد بریدگی های شدید وجود دارد.


۶- برای اینکه نتیجه بهتری از بادکش حاصل شود بهتر است محل بادکش را با یک روغن مناسب چرب کنید.( برای این کار از روغن هایی مانند؛ زیتون، کنجد، هسته قیسی، بادام تلخ، سیاهدانه و … استفاده کنید.)


۷- نوک پنس را داخل الکل فرو ببرید تا پنبه کاملا خیس شود، با فشردن پنبه به لبه های شیشه الکل، الکل اضافه آن را کاملا بگیرید.


تذکر: استفاده از الکل صنعتی به جای الکل طبی، آتش بهتر و بادکش موثرتری را برای شما فراهم خواهد کرد.


۸- پنبه آغشته به الکل را آتش بزنید.


۹- لیوان را با دست دیگر گرفته در حالی که هر دو دست را در حداقل فاصله نسبت به پوست بدن نگه داشته اید، تنها برای یک لحظه( تاکید می کنیم تنها یک لحظه) آتش را داخل لیوان کرده از آن خارج نموده بلافاصله لیوان را روی پوست قرار دهید؛ خواهید دید که پوست، به داخل لیوان برآمده شده، لیوان به خوبی به پوست خواهد چسبید. شمای زیر می تواند به درک بهتر اقدامات فوق کمک کند:۱۰- اگر کارهای قبل را به درستی انجام داده باشید، پوست بین ۲ تا ۳ سانتی متر به داخل لیوان برجسته می شود.( البته در پوست های مختلف، نقاط مختلف بدن و در اندازه های مختلف لیوان، این مقدار می تواند متفاوت باشد) و با وارد کردن کشش معمولی از پوست جدا نخواهد شد.


۱۱- پس از چند دقیقه با دو دست محکم لیوان باد کش را گرفته و بکشید تا از بدن جدا شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم فروردین 1393ساعت 23:48  توسط محسن  | 

فیلم مهار وزنه 152 کیلو گرمی توسط محمد نصیری - المپیک 1968


اشاره :

در این پست قصد دارم فیلم شکستن رکورد حهان توسط پهلوان محمد نصیری چهره ماندگار وزنه برداری ایران و جهان را ببینیم. شاید بپرسید چرا این ویدیو در وبلاگی برای کشتی اصفهان پخش می شود در جواب این سوال من به دلایل زیر این فیلم را در این وبلاگ پخش می کنم:

کشتی و وزنه برداری برادر خوانده یکدیگرند و هر دو  عطر و بوی پهلوانی دارند همچنین بدلیل علاقه شخصی زیاد به آقای نصیری و ارادتی که به ایشان دارم دوست دارم فیلمشان را همه ببینند زیرا محمد نصیری هم مانند زتده یاد تختی فردی بود که از فقر برخواست و زمانی که به مغروفیت و شهرت رسید از مردم نیازمند و فقیر نبرید و در هیاهوی زمانه خود را گم نکرد.

من توضیحی کوتاه در مورد فیلم و بیوگرافی محمد نصیری می دهم و سپس فیلم مسابقه ایشان در المپیک 1968 مکزیکو سیتی را خواهیم دید.

بیوگرافی محمد نصیری به نقل از

ویکی پدیا دانشنامه آزاد :" مخمد نصیری اقتخار وزنه برداری ایران "

محمد نصیری سرشت (زاده ۱۳۲۴ تهران) ملقب به خروس طلایی ایران و هرکول ایرانی وزنه‌بردار سبک وزن ایرانی و صاحب چندین مدال مختلف رقابت‌های جام جهانی، المپیک و آسیایی است.

وی پر افتخارترین وزنه‌بردار ایران و آسیا به شمار می‌آید و توانسته است ۱۸ رکورد جهانی را به نام خود ثبت کند. وی در سال ۲۰۰۰ از سوی فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری به عنوان یکی از ۱۰ وزنه‌بردار برتر جهان معرفی شد.

زندگی شخصی :
نصیری در یک خانواده فقیر و در یکی از محله‌های جنوبی تهران که صابون‌پزخانه نام داشت متولد شد. پدرومادرش او را به پرورشگاه امین‌آباد سپردند و مدتی بعد پدرش فوت کرد اما مادر و خواهرش، به ویژه پس از شهرت‌اش با او در ارتباط بودند.

خاطرات:

پدرم را به آن شکل ندیده‌ام و اصلاً چیزی از او یادم نمی‌آید، حتی نمی‌دانم قبرش کجاست. با مادرم هم هیچ‌وقت زندگی نکردم، برخی مواقع برای دیدنم به باشگاه کیان می‌آمد. یک بار وقتی می‌خواستم برای بازی‌های آسیایی بروم مادرم مریض بود. از طرف فدراسیون مادرم را در بیمارستان بستری کردند. وقتی از مسابقات برگشتم از فرودگاه مستقیم مرا به بیمارستان بردند و در آنجا مادرم را بغل کردم و بوسیدمش و گفتم: مادرجان، ببین پسرت قهرمان شده و مدال طلا را نشانش دادم. گفت مادر این حرف‌ها چیه می‌زنی. سرت کلاه گذاشته‌اند و این حلبی را بهت داده‌اند. برو دنبال کار و زندگی. گفتم مادر در تشک پول می‌خوابانمت، البته نه من پولدار شدم و نه او به آرزویش رسید.

دوران ورزشی:

وی وزنه‌برداری خود را از باشگاه کیان تهران آغاز کرد و از همان باشگاه موفق شد به تیم ملی وزنه‌برداری ایران راه پیدا کند. محمد نصیری برای ثبت نام در باشگاه به ده تومان پول نیاز داشت که برای آن به مادر و خواهرش مراجعه نمود اما آنها از پرداخت ده تومان که در آن زمان مبلغ زیادی بودامتناع کردند و وزنه برداری را بیهوده دانستند. در آن شرایط یکی از بستگان خانواده نصیری به نام بانو عزیزه سیاهپوش ده تومان را به او داد. (خداوند او را حفظ کند) وی در سال ۱۳۸۶ و با حکم بهرام افشارزاده به همراه مسعود قاسمی به عنوان مربی تیم ملی وزنه‌برداری نوجوانان ایران منصوب شد

همچنین اسم آقای نصیری در کتاب رکورد های گینس به عنوان اولین انسانی که موفق شد سه برابر وزن خود را بالا ببرد ثبت شده است ایشان در این باره می گویند :

در دنیا اولین کسی هستم که سه برابر وزنم، وزنه بلند کردم. من آنقدر جهشم زیاد بود که با نفر دوم خودم 30 – 40 کیلوگرم اختلاف داشتم، هنوز رکورد دو ضرب من را در ایران کسی نتوانسته بزند. اولین کسی هم که در وزنه برداری ایران مدال طلای المپیک گرفت من بودم، نفر دوم حسین توکلی، نفر سوم حسین رضازاده و نفر چهارم بهداد سلیمی است.

آقای فیدل کاسترو (Fidel Castro)  رهبر انقلاب کوبا به ایشان لقب سامسون را ذاد وی می گوید :

سامسون یک شخصیت داستانی است که هر موقع موهایش بلند می‌شد، قدرتش نیز بیشتر می‌شد و بدون موی سر، قدرتی نداشت. در سال 1973 و در مسابقه‌های جهانی به خاطر اینکه سر وزن برسم موهایم را از ته تراشیدم و بعد در عرض 10 دقیقه 4 مدال طلا گرفتم، با هر وزنه‌ای که می‌زدم 2 تا 5 کیلوگرم رکورد دنیا را می‌شکستم. همان جا نیز فیدل کاسترو به من لقب سامسون داد و گفت، نصیری ثابت کرد که حتی اگر موی سر را کوتاه کنیم باز هم می‌شود زور آدم زیاد شود. حتی نوشته‌ی آن را دارم. لقب‌های دیگری مثل هرکول ایرانی، مرد آهنین و مرد طلایی دارم که نمی‌دانم از کجا در آمد. فکر کنم رسانه‌ها آن‌ها را گذاشتند، چون هر کجا می‌رفتم طلا می‌گرفتم اگر مدالم نقره می‌شد همه ناراحت می‌شدند.

محمد نصیری در مورد خاطرات کودکی خود می گوید :

* به پرورشگاهی بودنم افتخار می‌کنم

چون کسی را نداشتم در پرورشگاه خانمی به نام بهار ( در حال حاضر ساکن آمریکا است) من را بزرگ کرد. خانم بهار در شکل‌گیری شخصیت من خیلی تاثیرگذار بود، حتی وزنه‌برداری را او دست من داد. خودم هم عاشق ورزش‌های سنگین بودم اما نمی‌دانستم کدام ورزش را انتخاب کنم. ناخودآگاه وارد وزنه‌برداری شدم البته حدود 65 سال پیش یعنی زمانی که 13 – 14 ساله بودم در پرورشگاه مربی به نام آقای رفعتی مربی پیش‌آهنگی، ژیمناستیک و آکروبات من بود. در همان سال‌ها در رشته ژیمناستیک قهرمان آموزشگاه‌های ایران شدم. اما توام با ژیمناستیک، با همکاری بچه‌های پرورشگاه چوب درخت‌ها را می‌بریدیم، پس از بریدن شاخ و برگ‌شان آن‌ها را به آجرهای سوراخ شده وارد می‌کردیم و وزنه می‌زدیم. شاید پرورشگاه در دید ملت ایران جای ناجوری باشد. اما من افتخار می‌کنم که پرورشگاهی بودم. سخت‌گیری آنجا خداییش ما را مرد بار آورد. کار می‌کردند که وقتی وارد اجتماع می‌شویم روی پای خود بایستیم و دست‌مان را جلوی کسی دراز نکنیم. از همان پرورشگاه بهترین دکترهای ایران، ورزشکاران بزرگ و ... بیرون آمدند. از همان پرورشگاه موزیسینی داریم که وقتی می‌خواند تمام شیشه‌ها می‌لرزید در حالی که خیلی‌ها با پدر و مادرشان زندگی می‌کنند اما آدم‌های موفقی نمی‌شوند."  نصیری دوست داریم !!  "

فیلم حمله محمد نصیری به رکورد جهانی در المپیک 1968 مکزیکو :

در مورد این فیلم باید بگویم من آنرا با زحمت و جستجوی فراوان از بین فیلمهای وزنه برداری روسی پیدا کردم که خوشبختانه با توجه به قدیمی بودن فیلم به صورت رنگی فیلمبرداری شده است و ذکر این نکته جالب است که در حرکت ابتدایی محمد نصیری موفق به مهار وزنه 150 کیلویی نشده بود و برای مرتبه دوم هم طبق قوانین آن زمان اگر موفق به ابن کار می شد نمی توانست به مدال طلا برسد با این رویه او درخواست وزنه 152 کیلوگرمی را می کند و  با شایستگی به پیروزی می رسد و این مدال ارزشمند را صید می کند.

این فیلم را من در شبکه حهانی یوتیوب (YOUTUBE) آپلود کرده ام :

+ نوشته شده در  چهارشنبه ششم فروردین 1393ساعت 3:40  توسط محسن  | 

پیام تبریک عید نوروز


" بسم الله الرحمن الرحیم "فرا رسیدن عید نوروز را به دوستان - کشتی گیران - مربیان - همشهریان و مردم شریف اصفهان تبریک می گویم.

امیدوارم دل همه ما به نور خدا روشن شود و در این سال که با ایام سوگواری خانم بی بی فاطمه زهرا (س) همراه است بهار روح و نورانیت و صفای جان را نیز تجربه کنیم.

کشتی ایران در سال گذشته به موفقیت های مهمی دست یافت .

سوا از پیروزی های اخیر جام جهانی کشتی آمریکا که ایران بار دیگر بر فله جهان ایستاد (و من به دلیل گرفتاری های شخصی و پر مشغله گی فرصت بازتاب و تبریک خدمت دوستان را نداشتم) در عرصه مدیریتی هم به حق مسلم خود رسید.

یزدانی خرم ها و خطیب ها و ...  جای خود را به مردانی کار کشته از جنس کشتی نظیر پهلوان رسول خادم  و پهلوان علیرضا حیدری و استاد محمد بنا و غلیرضا رضایی دادند.

با این سرمایه ها من از بابت کشتی ایران خرسند و شادمانم.

کشتی و ورزش اصفهان هم در اواخر سال 92 شاهد یک خانه تکانی بزرگ و مهم بود . میرواحدی و جواهری یکی پس از دیگری اخراج و برکنار شدند و راه برای پیشرفت و سعادت کشتی اصفهان باز شد و اخراج هریک از آنها شاید التیامی بود بر زخمهای کشتی اصفهان.

کام دوستان را با این سخنان تلخ نمی کنم و به بهانه آمدن نوروز تبریکی می گوییم به اهالی کشتی اصفهان :

عرض سلام و مبارک باد دارم خدمت اسطوره کشتی اصفهان و مربی زحمتکشم استاد پهلوان : " هاشم قنبری " که همیشه مرا حمایت کرده اند و کشتی اصفهان خاطره دلاوری ها و زحمت های او را همیشه در سینه دارد و خواهد داشت.

از سرمایه های کشتی اصفهان که امیدوارم سایه آنها سالها بر سر کشتی اصفهان باشد یاد خواهم کرد - پهلوانان :

داریوش ذاکری - مرادعلی شیرانی - رسول جزینی - تقی رجایی - رضا سیف اللهی - سیف الله بهرامی - قاسم افشاری و ...

همچنین از مربیان سازنده کشتی اصفهان نام می برم و عید را خدمتشان تبریک و شاد باش می گویم - اساتید :

سعید جامعی  - فرامرزصالحی - علی خدایی - علی ذاکری - امید شیرانی - قدرت الله الیکی - آقای فاطمی - ناصر یوسفی - مهندس ایرج حیدری - مصطفی میرزایی - آقای چوپانی - آقای رئیسی و ...

که زحمت زیادی در راستای آموزش کشتی اصفهان متحمل می گردند سپاسگذارم (اگر اسمی سحوا از قلم افتاد معذرت می خواهم هر چند می دانم اهالی کشتی اصفهان همیشه از سر لطف با من برخورد کرده اند)

از کاندیداهای محترم احراز پست ریاست کشتی اصفهان در سال 92 که قصد کمک به کشتی اصفهان داشتند و برای جلوگیری از افتادن کشتی اصفهان به دست نامحرمان قدم به پیش گذاشتند صمیمانه متشکرم - ( هرچند حق مسلم و قانونی آنها لگد مال بی قانونی افراد سواستفاده چی و تباه کار و رانت خواری نظیر جواهری و میرواحدی شد) آقایان :

ایرج حیدری، محسن طاهری، رحمان رئیسی و مصطفی نوروزی

همچنین تبریک دارم خدمت آقای محمد باقر شایسته و امیدوارم خداوند به ایشان توفیق دهد و هرچه زودتر مقدمات کار را برای روشن شدن وضعیت هیات آماده کند.

از استاد احمد میناییان که زحمات زیادی نه تنها برای کشتی ناشنوایان بلکه برای ورزش ناشنوایان متحمل می شوند سپاسگذاریم .

از این فرصت استفاده می کنم و یادی می کنم از عزیزانی که سالها برای کشتی اصفهان زحمت کشیدند و به گردن کشتی اصفهان حق دارند و اکنون دستشان از دنیا کوتاه است و ساکن دیار باقی هستند :

شادروان پهلوان مهدی مقرب - زنده یاد پهلوان هوشنگ منتظرالظهور - مرجوم محمدطاهرشیران - زنده یاد بقولی زاده - مرحوم دیانی - شادروان پهلوان مهدی میرشمشیرگران - مرحوم علی اصغر سعادتی -پهلوان شهید والا مقام حسین قجه ای - و زنده یاد پهلوان محمدرضا ریاحی و ...

نثار شادی روح تکاتک این عزیزان فاتحه و صلوات .

همچنین فرا رسیدن بهار طبیعت را خدمت کشتی گیران باشگاههای تختی و پوریای ولی و دخانیات و خانه کشتی تبریک عرض می کنم و امیدوارم در این سال به موفقیت های چشمگیری برسند.

از دوستانم در وبسایتها و وبلاگهای کشتی و ورزش شهرستانها نیز متشکرم و عید را به آنها تبریک می گویم و لینک سایتها و وبلاگهایشان را در ذیل میآورم :

کشتی استان بوشهر
کشتی شهرستان ساری
کشتی و علم کشتی
بزرگترین کانون هواداران ستارگان کشتی
سایت کشتی کرمانشاه
رحمان رئیسی
ورزش کشتی سبزوار
کشتی کیا کلا (سید صادق قاسمی)
کشتی صحنه
هیت کشتی شهرستان دره شهر
کشتی ازاد مرودشت
کشتی
محصولات کشتی فرنگی و آزاد
دایره طلایی اهواز
آموزش کشتی
اخبارکشتی استان کهگیلویه وبویراحمد
وبلاگ تخصصی کشبی دهدشب
تیراندازی

و من الله توفیق - محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 3:41  توسط محسن  | 

29 اسفندماه سالگرد پیروزی دکتر مصدق و همرزمانش گرامی باد


   

" دکتر محمد مصدق و جهان پهلوان تختی "


" دکتر حسین فاطمی "

روز 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران که با همت و پایمردی دکتر محمدمصدق و دکتر حسین فاطمی (وزیر امور خارجه کابینه مصدق) در چنین روزی به ثمر رسید بر تمامی هموطنان مبارک و خجسته باد .

دکتر محمد مصدق سیاستمدار راستگو و صادق ایران در راه استعلا و رشد ایران  تمام وجود و زندگانی خود را فدا کرد.

دکتر حسین فاطمی پس از کودتای ننگین 28 مرداد ماه تیرباران و شهید شد .

جهان پهلوان تختی بدلیل طرفداری و حمایت از دولت مصدق و نهضت ملی ایران (نهضت آزادی) پس از کودتا منزوی و خانه نشین شد و پس از چندی به صورت مرموزی به قتل رسید.

وظیفه هر ایرانی با غیرتی است 29 اسفند ماه روز پیروزی ایران در برابر نظام سلطه و استعمار را که در سایه سار بزرگانی نظیر مصدق و تختی و فاطمی حاصل شد گرامی بدارد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1392ساعت 1:46  توسط محسن  | 

پیام تبریک دوستان به مناسبت برکناری میرواحدی از ریاست کشتی اصفهان


دوست عزیز و برادرم آقای ف - ر با ارسال ایمیلی پیام تبریکی برای من به این مضمون ارسال کرده اند :

باسلام،

روزچهارشنبه هفتم اسپند طی حکمی ازسوی فدراسیون کشتی آقای محمدباقرشایسته به سرپرستی هیات کشتی استان اصفهان منصوب و علیرضامیرواحدی اخراج شدند تبریک به جامعه کشتی اصفهان

من هم به نوبه خود این موفقیت که با تلاش شبانه روزی و مستمر دوستان و پیشکسوتان کشتی اصفهان به دست آمد را به جامعه کشتی اصفهان و با غیرتان اصفهان تبریک می گویم .

+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 21:32  توسط محسن  | 

برکناری و حذف علیرضا میرواحدی از کشتی اصفهان

پس از چند روز که از برکناری علیرضا میرواحدی از ریاست هیات کشتی استان اصفهان و صدور حکم سرپرستی محمد باقر شایسته در این هیات سپری می شد، سرانجام فدراسیون کشتی به طور رسمی این خبر را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ حدود سه ماه قبل بود که مجمع هیات کشتی استان برگزار شد و طی آن علیرضا میر واحدی به عنوان رئیس هیئت کشتی استان اصفهان انتخاب شد.

حاشیه‌ها در مورد انتخاب میرواحدی و مجمع هیات کشتی که از مدت‌ها قبل از آغاز مجمع آغاز شده بود و پس از کنار رفتن محمدرضا محمد جواهری از مدیر کلی ورزش و جوانان استان اصفهان قوت بیشتری گرفت.

مخالفان و منتقدان میر واحدی که از همان فردای روز مجمع، تلاش های گسترده ای را برای جلب موافقت فدراسیون کشتی به منظور لغو مجمع اصفهان آغاز کرده بودند، در این مدت تلاش هایی زیادی را صورت دادند تا اینکه در نهایت توانستند نظر مشترک فدراسیون و اداره ورزش و جوانان استان اصفهان را جلب کرده و میر واحدی را از ریاست هیات کشتی بردارند.

این در حالی است که تا عصر روز گذشته میر واحدی از این اقدام ابراز بی اطلاعی می کرد اما شنیده ها از آن حکایت داشت که سه روز قبل حکم سرپرستی شایسته که سندی برکناری میرواحدی بود، منتشر شده بود اما با تاخیر سه روزه توسط فدراسیون کشتی اعلام شد.

با پیشنهاد اداره ورزش و جوانان استان اصفهان و موافقت فدراسیون کشتی، حکم سرپرستی هیئت کشتی برای محمد باقر شایسته صادر شده است.

شایسته که از کارمندان اداره ورزش و جوانان استان اصفهان محسوب می‌شود در مجمع چند ماه قبل هیئت کشتی کاندیدا شده بود که در مجمع حضور نداشت، باید در مدت سه ماه زمینه برای برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اصفهان فراهم کند.
+ نوشته شده در  پنجشنبه هشتم اسفند 1392ساعت 21:25  توسط محسن  | 

علیرضا میرواحدی یک قهرمان کشتی است ؟ یک دانشمند؟ یک دروغگو؟


" به نام خداوند بخشنده مهربان "

چندی قبل یکسری سند و مدرک ارایه کردیم که نشان می داد مدرک تحصیلی جناب میرواحدی جعلی است .

اما آقای میرواحدی این قضیه را رد می کنند و می گویند مورد تایید سازمان علوم است .

من یک مصاحبه قدیمی از آقای میرواحدی که با خبرگزاری فارس داشته اند در دست دارم که آقای میرواحدی خودشان به صراحت می گویند مدرک من دیپلم است و شرایط کاندید شدن در انتخابات هیات کشتی اصفهان را ندارم.

قبل از توضیحات بیشتر من این مصاحبه را ببینید :

منبع خبر : خبر گزاری فارس

تاریخ خبر : 92/03/06

شماره خبر : 13920306000792

لینک مستقیم خبر : لینک مصاحبه آقای میرواحدی - خبرگزاری فارس

متن مصاحبه :

علیرضا میرواحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: در مورد دلایل عدم رد شدن اسمم برای انتخابات هیئت کشتی استان اصفهان باید با جواهری مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان جلسه‌ای داشته باشم تا تکلیفم را برای شرکت در مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان که قرار است در تاریخ 30 اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شود روشن کنم.


وی در پاسخ به این سوال که دلیل اینکه چرا نام شما در لیست کاندیداهای هیئت کشتی دیده نشد تصریح کرد: به دلیل اینکه مدرک تحصیلی من دیپلم است نمی‌توانم در این انتخابات شرکت داشته باشم اما در گذشته عنوان‌های قهرمانی را مدرک معادل حساب می‌کردند و باید بگویم چه باشم و چه نباشم برای کشتی استان آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرپرست هیئت کشتی استان اصفهان ادامه داد: در مدتی که به عنوان سرپرست در هیئت کشتی استان مشغول به کار بودم کارهای زیربنایی خوبی از لحاظ سخت‌افزاری و نرم افزاری انجام دادیم و به اعتقاد خودم نسبت به فرصتی که داشتم عملکرد خوبی داشتم.

وی گفت: پیش از آمدن من به هیئت کشتی، کشتی اصفهان آشفته و رها شده بود که کاری هم در آن صورت نگرفته بود و در صورتی‌که خدا توفیق خدمت به ما دهد قصد دارم برنامه‌های بسیاری را برای کشتی اصفهان انجام دهم.

انتهای پیام/63020/ع20/ژ
1001

یک یاددا شت از وبلاگی برای کشتی اصفهان :

همان گونه که دیدیم آقای میر واحدی در تاریخ  92/03/06 طی یک مصاحبه با خبرگزاری فارس اغلام می دارند من مدرک تحصیلی دیپلم دارم ولی الان پس از گذشت حدود 8 ماه می بینیم آقای میرواحدی نه تنها مدرک کاردانی خود را اخذ کرده اند بلکه در حال تحصیل در دوره کارشناسی هم هستند !!!

با این ترتیب که آقای میرواحدی مدارج علمی و ترقی را می پیمایند حتما تاکنون مدرک فوق لیسانس و دکتری خود را هم باید کسب کرده باشند. و البته کور شود چشمی که نتواند ببیند.

در توجیح عقلانی این مساله سه نظریه بیشتر وجود ندارد :

1 - اینکه آقای میرواحدی به صورت جهشی درس می خوانند و واحدهای دانشگاهی را پاس می کنند به این صورت که مثلا مدرک کاردانی خود که باید در مدت حداقل 2 سال اخذ گردد را در کمتر از 2 ماه کسب کرده اند و سپس به مقطع  تحصیلی بالاتر یعنی کارشناسی مشغول شده اند.

2 - دانشگاهها بدلیل علاقه زیاد به آقای میرواحدی به ایشان مدارک افتخاری می دهند.

3 - آقای میرواحدی دروغگو هستند و تمام مدارک تحصیلیشان تقلبی و جعلی است و به صورت غیرقانونی مدرک دست و پا کرده اند . ( که به کسی ربط ندارد و این سخن به فضول ها نیامده است !!! )


آقای میرواحدی در این مصاحبه اعلام کرده بودند در گذشته عنوان‌های قهرمانی را مدرک معادل حساب می‌کردند!

یعنی آقای میرواحدی مانند رقیب انتخاباتی اش " رسول جزینی " (که با شایستگی بر جزینی پیروز شدند!) دارای  کوله باری از احکام قهرمانی و مدال و ..... هستند و در صورتیکه مدرک تحصیلی کمک نکرد آنگاه آقای میرواحدی مدارک و مقام های خود را رو می کنند :

شاید قهرمانی در چندین المپیک - قهرمانی های جهان - قهرمانی 6 سال پی در پی آسیا - و مرد شماره یک کشتی ایران احکام قهرمانی آقای میرواحدی می شد - ولی من تا قبل از انتخابات اخیر حتی اسم ایشان را هم نشنیده بودم. ولی وقتی ایشان چنین مدارک تحصیلی معتبری دارند بعید نیست این عناوین ورزشی را هم کسب کرده باشند .... بگذریم.

همچنین می بینیم جناب میرواحدی در مصاحبه خود عرض نموده اند باید جلسه ای با جناب جواهری  (رییس اخراج شده قبلی تربیت بدنی اصفهان ) بگیرند تا تکلیف معلوم گردد و همانطور که دیدیم خوشبختانه تکلیف معلوم شد و ایشان به یکباره به سرعت مراحل ترقی و علمی را پیمودند و با در دست داشتن مدرک تحصیلی معتبر کاندید بلامنازع ریاست کشتی اصفهان شدند.

*************************************

جالب توجه است مدرک تحصیلی کاردانی جناب میرواحدی از سوی قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه کشور هم صادر شده است !!!!!

" بر بالای مدرک کاردانی آقای میرواحدی اسم و آرم دانشگاه تهران ثبت شده است "

جناب آقای میرواحدی همچنان بر معتبر بودن مدرک تحصیلی شان پا فشاری کردند و آنرا معتبر می دانستند و آقای جواهری ریس وقت تربیت بدنی اصفهان فقط می گفت یا میرواحدی یا هیچکس

موضوع اعتبار مدرک تحصیلی میرواحدی کار را به جایی کشانید که فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران خود پیگیر این قضیه شد و نتیجه استعلام نامه زیر شد :


" توضیح : این نامه استعلام چندی پیش در روزنامه ظهور اصفهان چاپ شده بود "

همانطور که ملاحظه می کنید دانشگاه تهران به صراحت از علی میرواحدی نام برده است و مدرک تحصیلی او را جغلی و تقلبی دانسته و امکان تحصیل ایشان در مقاطع تحصیلی بالاتر را مردود و غیر قانونی دانسته است.

صحبت انتهایی :

به نظر من جناب میرواحدی در این قضیه مدرک تقلبی که امروزه بر سر زبانهاست زیاد دخیل نبوده اند و حتی همانطور که در مصاحبه های ابتدای کارشان دیدیم حاضر به کاندیتاتوری در انتخابات کشتی اصفهان نبوده اند.

تنها کسی که بقول استاد رسول جزینی خیانت و نامردی را در حق کشتی اصفهان تمام کرد شخص :

" محمد رضا محمد جواهری "

رییس اخراج شده سازمان ورزش و جوانان اصفهان بود . او با سو استفاده از رانت برادر خانمش بصورت کاملا موزیانه به ورزش اصفهان وارد شد و با اقدامات غیر قانونی خود ورزش اصفهان را به معنای واقعی به لجن و کثافت کشید بطوری که اگر پایمردی دکتر حسن کامران نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در عزل و اخراج او نبود ورزش اصفهان با خاک یکسان شده بود .

مقاله ام را با قطعه شعری از زنده یاد سیداشرف الدین گیلانی معروف به نسیم شمال به پایان می برم :


دست مزن! چشم , ببستم دو دست    راه مرو! چشم , دو پایم شکست

حرف مزن! قطع نمودم سخن              نطق مکن! چشم ببستم دهن

هیچ نفهم! این سخن عنوان مکن         خواهش نافهمی انسان مکن

   لال شوم کور شوم کر شوم                لیک محال است که من خر شوم+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و دوم بهمن 1392ساعت 1:4  توسط محسن  | 

پاسخ به سوال یک دوست همراه و گرامی


" به نام خداوند "

دوست عزیزی در پست پیشینی که من نوشته بودم لطف نموده و تذکری داده بودند .

من خیلی خوشحال شدم که این عزیز نقطه نظر و تفکر خود را ابراز داشتند و همچنین  از مولا علی ابن ابیطالب و روحیه و منش جوانمردانه و فتوت سخن گفتند سپاسگذارم .

این دوست گلم خود را با عنوان ' جوانان کشتی ' معرفی کرده اند و در قسمت نظرات نوشته اند :

با سلام
مدیر وبلاگ محترم

اینقدر که راحت بداخلاقی و حرمت شکنی می کنید آیا به آخرت خود هم فکر می کنید؟
ما باید مدد از علی بجوییم و اخلاق و منش پهلوانی پوریای ولی و آقا تختی ها را سرلوحه ی کار خود قرار دهیم.

جوانان کشتی را دوست دارند ولی نه کشتی سیاست زده را.

امیدوارم با شهامت این متن را انتشار دهید.
مدیران یکی پس از دیگری می آیند و میروند آنچه که می ماند رسم جوانمردیست.

ما اعتقاد داریم پهلوانان نمی میرند همانطور که پهلوانان واقعی ما جوانانی بودند که از جان و مال خود گذشتند و برای بودن ما و اسلام عزیز خون بها دادند.
شادی روح همه ی شهدا و پهلوانانی که نام آن ها را یدک می کشیم و در میان ما نیستند صلوات.

پاسخی به این دوست عزیز:

دوست عزیزم " جوانان کشتی " چه خوب بود خود را معرفی می نمودید بنده به شخصه بدون هیچ بیمی و ترسی هر مقاله ای می نویسم اسم خود را ذیل آن می نویسم و شهامت اینکه روی موضع خودم بایستم را دارم  هیچگاه اسم مستعاری بکار نبرده ام و نمی برم زیرا اولین شرط ورود به کسوت کشتی گری راستگویی و نترسی است.

در مورد آخرت بنده و حرمت شکنی فرموده بودید :

من جا دارد یکسری نکات را بگویم - من از غیبت و سخن درگوشی و پشت سر بیزارم .... رو در رو صحبت می کنم و دروغی هم ننوشته ام که بترسم.

خداوند در آیه 148 سوره نساء می فرمایند :

«لاَّ يُحِبُّ اللّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوَءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَن ظُلِمَ وَكَانَ اللّهُ سَمِيعًا عَلِيمًا»

 خداوند بلند کردن صدا را به  بد گویی  دوست ندارد، مگر از آن کس که به او ستمی شده باشد و خدا شنوا و داناست.»

من فقط عقاید شخصی خودم را با ذکر نامم نوشته ام و اگر در جایی سخنی از بدگویی کسی کردم با ذکر دلیل و مدرک و شاهد معتبر بوده است . مانند مدرک تحصیلی تقلبی علیرضا میرواحدی که اسناد آن را در ذیل صحبت هایم پیوست کرده بودم .

و یا زمانی که صحبت های دکتر کامران نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس را در مورد رانت بازی جواهری - نابود کننده ورزش اصفهان - را زدم صحبت های دکتر کامران بود که در خبرگزاری ها و نشریات موجود است.

از جهان پهلوان تختی و منش آقا تختی گفته بودید.

آقا تختی تک گل باغ پهلوانی و جوانمردی -  تحمل ظلم را نداشت و حتی همه می دانیم در عرصه سیاسی فعالیت داشت و بارها به شاه و افراد فاسد و رانت خوار و ظالمان بی پروا حمله میکرد و سکوت در مقابل ظلم را مغایر و مخالف اصل پهلوانی می دانست.

      

( آقا تختی تک گل باغ پهلوانی )

من با تاسی از زنده یاد تختی تا آخر در اینجا می ایستم و مانند دیگر کشتی گیران اصفهانی در مقابل کارهای غیرقانونی علیرضا میرواحدی سکوت نخواهم کرد و این عهدی است که با مربیان و کشتی گیران شهرم اصفهان بسته ام.

متاسفانه امروز افراد نالایق و بدرد نخور با زد و بند و پارتی و رانت خود را به همه جا می رسانند و این مساله در ورزش و سیاست و اقتصاد و ... کشورمان شایع شده است و عده ای هم با قصد و یا بدون قصد با طرفداری و تملق آنها زمینه مساعد تر شدن حیطه کثافت کاری آنها را افزایش می دهند.

در ادامه عرایضتان اظهار کرده بودید در مورد سیاسی شدن ورزش

من هم با این قضیه با شما اشتراک نظر دارم و آن را بر نمی تابم هرچند ورزش و سیاست و بالخص کشتی ایران با هم در این مورد قاطی شده اند ولی شکوه و شکایت من از زد و بند ها و معاملات کثیفی است که این روزها در ورزش باب شده است و دامنه آن کم کم دارد به کشتی هم باز می شود من جمله کشتی اصفهان که می بینیم فردی با رانت برادر خانمش رییس تربیت بدنی یک شهر می شود و سپس فرد دیگری که دارای مدرک تحصیلی تقلبی است را به ریاست هیات کشتی اصفهان تحمیل می کند و هیچ ابایی از این کار غیر قانونی خود ندارد .

آیا کسی که فقط این وقایع را با ذکر شواهد و مدارک بازتاب می دهد نامسلمان و ناجوانمرد است ؟

کشتی ورزشی است مردانه و کشتی گیر یک مرد است ... !

کشتی گیر وقتی می خواهد در موردی حرف بزند چشم خود را نمی بندد و با خود نجوا نمی کند.

بلکه مردانه می ایستد . خود را معرفی می کند و آنگاه با صدای رسا و بلند صحبت می کند و مهم اینکه روی حرف خود می ایستد .

با تشکر از این دوست خوبمان - وبلاگی برای کشتی اصفهان هرگونه نظر مبتنی بر اینکه در آن از کلمات رکیک و قبیح استفاده نشود و یا اینکه به فردی توهین نشود را منعکس می کند و از دوستان خواهشمند است اگر صحبت مهمی برای گفتن دارند ابتدا خود را معرفی کنند و اگر نخواستند اسمشان ذکر شود این مساله را هم قید کنند .

حتی من حاضرم مطالب این عزیزان اگر در مورد کشتی و اصفهان باشد را با ذکر منبع و یا بدون آن منتشر کنم.

جمال مرتضی علی و نثار شادی روح جهان پهلوان تختی صلوات.

الهم صل علی محمد و آل محمد


+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم بهمن 1392ساعت 23:53  توسط محسن  | 

انتصاب دکتر محمد سلطان حسینی به ریاست سازمان ورزش و جوانان اصفهان


پس از برکناری و اخراج جواهری - در مدتی بیش از یک ماه ورزش اصفهان بلاتکلیف انتخاب مدیر جدید و گذر از دوران مدیر کل قبلی به مدیر کل جدید بود تا اینکه شنبه هفته جاری حکم مدیر کلی دکتر محمد سلطان حسینی صادر شد. وی دکترای تربیت بدنی داشته و عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان است.

جناب دکتر حسینی وظیفه بسیار سنگینی در پیش رو دارند زیرا مدیر نالایق و تباه کاری قبل از ایشان سکاندار ورزش اصفهان بوده است و ایشان مدتی باید صرف جبران صدماتی که این فرد بی کفایت به ورزش اصفهان تحمیل کرده است کنند.

امیدوار هستیم خداوند به ایشان توفیق دهند و در کارشان موفق باشند همچنین به نیابت از جامعه کشتی اصفهان از ایشان خواستاریم به ریاست غیر قانونی " علی میر واحدی " کسی که با زد وبند و رانت مدیر قبلی به کشتی اصفهان تحمیل شد و دارای مدارک متعدد تقلبی و جعلی است خاتمه دهد و این شخص که باعث به قهقرا رفتن کشتی اصفهان شده است را برکنار کنند.

از جناب دکتر سلطان حسینی خواستاریم تا با اخراج و برکناری او منجی کشتی اصفهان عزیز باشند - انشالله .
+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1392ساعت 22:41  توسط محسن  | 

پیام تسلیت آقای محمود محمدی


دوست عزیز و کشتی گیر سالهای نه چندان دور کشتی و پهلوان ایران زمین :

" پهلوان  محمود محمدی "


با ارسال ایمیلی درگذشت پهلوان رضا ریاحی را که چندی قبل به سرای جاوید شتافتند را به جامعه کشتی ایران و اصفهان تسلیت عرض نموده و با اهالی کشتی اصفهان همدلی و همدردی نمودند .

 متن ایمبل آقای محمدی :

با سلام توی وبلاگ شما خبر درگذشت پهلوان با اخلاق رضا ریاحی عزیز رو دیدم و خیلی متاثر شدم ، جا داره که به سهم خودم این ضایعه دردناک رو به جامعه ورزشی خصوصا کشتی گیرا و کشتی دوستا و خانواده محترمش تسلیت بگم . از اطلاع رسانی شما هم تشکر میکنم.
با تجدید احترام
محمود محمدی
پهلوان سال ۷۹ ایران

از حناب محمدی عزیز بسیار . بسیار متشکرم که احساسات قلبی و پیام تسلیت خود را ابراز نمودند - این رفاقتها و روحیات پهلوانی است که فقط در بین جماعت گوش شکسته موج می زند و جاوید خواهد ماند.

نثار شادی روح پهلوان رضا ریاحی صلوات
محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم بهمن 1392ساعت 0:56  توسط محسن  | 

تقدیر از اسطوره کشتی اصفهان

امشب داشتم اخبار شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران را تماشا می کردم که یک خبر زیبا و تاثیر گذار پخش شد.

جناب دکتر گودرزی وریر محترم ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در اولین ملاقات خود با پیشکسوتان ورزشی با مردی از جنس کشتی دیدار کرد.

آقای گودرزی با حضور در منزل شخصی مرادعلی شیرانی با وی دیدار کرد.

مرادعلی شیرانی دارنده مدالها و عناوین جهانی و همچنین کشتی گیر المپیکی اصفهانی است که بالاترین مدال افتخاری که کسب نموده است درجه جانبازی در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

مرادعلی شیرانی سالها قبل مدال شرافت و ایثار را در جبه ها حق علیه باطل زمانی که از مملکت و مام وطن دفاع می کرد را کسب نمود.

مرادعلی شیرانی اکنون روی ویلچر نشسته است . پهلوان دوست داشتنی کشتی ایران و اصفهان با کوله باری از مدالها و عناوین جهانی اعلام کرد هرچه داریم از شهدا است و حتی حاضرم اگر دوباره کشورم مورد تهدید قرار گرفت به میدان بروم و از او دفاع کنم .

در زیر تصاویری از این دیدار و پهلوان مرادعلی شیرانی را خواهیم دید :

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و پنجم دی 1392ساعت 0:12  توسط محسن  | 

ناگفته های ورزش اصفهان از زبان دکتر کامران

دکتر حسن کامران نماینده محترم اصفهان در مجلس  شورای اسلامی طی یک مصاحبه ناگفته هایی از ورزش اصفهان بیان کردند که من مطالب آنرا در ذیل می آورم :جواهری با رانت برادر خانمش به این مقام رسید

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان قبلی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان ، وی را غیر ورزشی خواند که با رانت به این مقام رسیده بود.

حسن کامران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با رانت فردی به نام آقای "ش" که برادر خانم جواهری می باشد به این سمت رسیده و اصلا فرد ورزشی نیست.

وی اظهار کرد: وقتی وی به این سمت منصوب شد، دخالت مستقیم در انتخاب هیئت ها را آغاز کرد و تمام تلاشش را به کار بست که روسای هیئت های ورزشی از دوستانش باشند.
کامران افزود: به پست مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان یک واحد منزل سازمانی در خانه اصفهان اختصاص می یافت که آقای جواهری آن را قبول نکرد و منزلی را در مرداویج اصفهان به مبلغ ماهیانه پنج میلیون تومان اجاره نمود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این فرد مدیریت استخر های استان را بدون رعایت تشریفات قانونی و برگزاری مزایده به دوستانش واگذار می کرد که این کار نیز خلاف قانون بود و آقای جواهری حق این کار را نداشت.

وی با اشاره به اینکه "این فرد ورزش استان را نابود کرد" ، ادامه داد: پیش از مدیریت ایشان ، ما در استان اصفهان در رشته های مختلف ملی و بین المللی قهرمان هایی داشتیم، اما حالا در بخش ورزش قهرمانی افت بسیار زیادی کرده ایم و تعداد اعضای اصفهانی تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی نیز به شدت کاهش یافته است.

کامران اضافه کرد: ایشان ضمن اینکه بد اخلاقی می کرد، کار را به جایی رسانده بود که حتی استاندار سابق نیز که روزهای اول از حامیان ایشان بود ، دیگر در اواخر دوران استانداری خود وی را به استانداری راه نمی داد.
نماینده مردم اصفهان خاطر نشان ساخت: بارز ترین مشکل مدیریتی ایشان همان ورزشگاه نیمه کاره نقش جهان است که بارها عنوان شد تا چندماه دیگر به بهره برداری می رسد و هرگز این اتفاق نیفتاد.

کامران گفت: علاقمندان برای دیدن بازی تیم های مورد نظرشان باید تا فولادشهر بروند که در راه با خطرات مختلفی از جمله تصادف های فوتی و جرحی مواجه می شوند و این در حالی است که مسئولان اداره ورزش و جوانان استان هر بار دروغ تحویل مردم دادند و حتی نتوانستند یا نخواستند که مشکلات ملکی آن منطقه را با مالکان و معارضان حل کنند.

وی اظهار کرد: بر اساس فتوای امام (ره) و مقام معظم رهبری مردم در اختلافات ملکی باید راضی شوند ، اما نه تنها این اتفاق در زمینه ورزشگاه نقش جهان نیفتاد که کارشناسان هم معتقدند ورزشگاه به این همه زمین نیاز ندارد.

کامران خاطرنشان ساخت: عنوان کردند چون برادر خانم آقای جواهری یکی از مدیران مالی وزارتخانه است، می تواند برای ورزشگاه اعتبار جذب کند که آن هم اتفاق نیفتاد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قرار شد شرکت فولاد مبارکه در پرداخت بخش عمده ای از بودجه مورد نیاز ورزشگاه سهیم شود و مدیریت آن را بر عهده بگیرد که بر سر این موضوع نیز سنگ اندازی و مانع تراشی شد.

من در انتصاب مدیران دخالت ندارم

کامران در پاسخ به وجود شائبه دخالت در عزل و تصب مدیران نیز افزود: این تهمت واضح است و من در هیچ یک از انتصابات دولت دخالت نداشته ام.

وی بیان کرد: برای انتصاب مدیران، استاندار پیشنهاد می دهد و وزرا نیز ابلاغ می زنند ، با این شرایط من هیچ دخالتی در عزل و نصب ها نداشته ام و تنها مدیری را که ماندنش را به صلاح نمی دانستم و تمام تلاشم را برای عزل وی به کار گرفتم ، همین آقای جواهری بود که آن هم از بعد نظارتی مجلس استفاده کردم و این حق قانونی من است.

گفتنی است، محمد جواهری ، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان هفته پیش در جمع خبرنگاران استعفای خود را اعلام کرد و از تحریک عده ای از معارضان زمین های ورزشگاه نقش جهان اصفهان توسط یکی از نمایندگان اصفهان خبر داد.

وی گفت: به علت بیماری همسرم و سکونت آن در تهران ،دیگر قادر به کار کردن در استان اصفهان نیستم و این در حالی است که من در ابتدای انتقال کارم به استان اصفهان، با توجه به بند تبعیت زن از همسر در کار ، قصد انتقال کار همسرم به استان اصفهان را داشتم که در این زمینه مسئولان هیچ همکاری با من نکردند.

همچنین جواهری از معرفی فردی به نام مصدقیان به عنوان جایگزین خود به وزارت ورزش و جوانان خبر داده بود که شنیده می شود با انتصاب این گزینه مخالفت و استانداری اصفهان فردی به نام امینی را برای تصدی این پست معرفی کرده است.

پاورقی :

خوشبختانه اصفهان هنوز حامیانی از جنس دکتر کامران دارد که با شجاعت جلوی کثافت کاری اشخاصی مانند جواهری و امثالهم را گرفتند .

جواهری هم ابتدا با قیافه حق به جانب و مظلوم و مانند کسی که به او دستور داده شد به ورزش اصفهان وارد شود بر سر کار آمد اما بقول دکتر کامران او با استفاده از پارتی بازی و رانت برادر خانمش این پست را غصب نمود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم دی 1392ساعت 23:34  توسط محسن  | 

علیرضا میرواحدی سوژه روز محافل ورزشی

به نام خداوند

قبل از هر چیز انتخاب شایسته جناب" رسول خادم " عزیز به عنوان ریاست فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران را تبریک می گویم . رییس فدراسیون بایستی از جنس کشتی انتخاب می شد و من خوشحالم که کشتی ایران به حق خود رسید.

اما یک حاشیه هم بود که مربوط به کشتی اصفهان می شود .

با خبر شدیم آقای میرواحدی رییس غیر قانونی هیات کشتی اصفهان و دارنده مدارک تحصیلی قلابی و جعلی هم می خواسته اند در این مجمع انتخاباتی شرکت کنند و  برای این کار به شهر تهران مراجعه نموده است.اماخوشبختانه به او گفته اند بدلیل تقلبی بودن مدرک شما حق رای ندارید و حتی از ورود او به مجمع انتخاباتی جلوگیری کرده اند.

من به عنوان یک کشتی نویس و کسی که سر سوزنی از مسایل کشتی اصفهان اطلاع دارد از این اقدام مسوولان سپاس گذاری می کنم .

آقای میرواحدی زمانی هم که می خواست در مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان شرکت کند - با مخالفت مدافعان کشتی اصفهان روبرو شد و نتوانست رای بدهد . بقول معروف در شهر اصفهان هم حق رای نداشت چه برسد به رای گیری در فدراسیون کشتی !!!

من در این جا برای اولین بار می خواهم یک راز پشت پرده را فاش کنم :

برای اولین بار فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران ماجرای تقلبی بودن مدرک تحصیلی علیرضا میرواحدی را افشا کرد و یک کپی از مدرک تحصیلی جعلی میرواحدی به انضمام یک سری سند و مدرک معتبر به دست پیشکسوتان و بانیان کشتی اصفهان رسانید و آنها با اتکا به این اسناد امروز عرصه را بر میرواحدی تنگ نموده اند.

یعنی تمامی دست اندرکاران و مسولین کشتی کشور می دانند  مدرک تحصیلی تقلبی او کاغذ پاره ایست که بدرد سطل زباله می خورد.

ولی آقای میرواحدی متوجه این قضیه نیست و هنوز هم فکر می کنند مدرک تحصیلی معتبری دارند که مورد تایید همه است غافل از اینکه فدراسیون کشتی برای اولین بار از تقلبی بودن مدرکشان پرده برداشت .

اما با این حرکت جانانه و زیبا فکر کنم متوجه شده باشند که مسوولان محترم فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران همه چیز را در مورد او می دانند.

علی میرواحدی هیچ سهمی در کشتی اصفهان نه داشته و نه دارد (دریغ از اینکه حتی یکبار دوبنده کشتی به تن کرده باشد چه برسد به کسب عناوین !!) حتی عرق اصفهانی هم ندارد زیرا اصالت ایشان مربوط به شهرستان رشت است که متاسفانه چند سال است به شهر اصفهان مهاجرت کرده اند و با برقراری روابط توانسته اند سمت ریاست کشتی اصفهان را غصب کنند.

من باز از این حرکت زیبا و شرافتمندانه فدراسیون کشتی ایران مبنی بر اینکه میرواحدی را نماینده کشتی گیران اصفهان تلقی نکرده اند سپاسگذارم و این بشارت را از قول مدافعان عزیز کشتی اصفهان ( که فعلا نامی از این دوستان عزیز نمی برم ) به جامعه کشتی اصفهان می دهم که فدراسیون کشتی ایران از تخلف و تقلب در مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان اطلاع دارد و بصورت جد مشغول بررسی و پیگیری این مساله است .


+ نوشته شده در  یکشنبه پانزدهم دی 1392ساعت 0:45  توسط محسن  | 

تبریک عید مسیح (ع) و کریسمس به همشهریان عزیز ارمنی


 همشهریان عزیز مسیحی سال نو میلادی مبارک 
 این پست را به جمعیت ارامنه عزیز که عمدتا در محله جلفا اصفهان ساکن هستند تقدیم می کنم همجنین تبریک ویژه ای هم دارم خدمت خانم :

"  آناهید باسقیان خویگانی  "
 تنها زن مسیحی روستای خویگان فریدون شهر اصفهان.

گزارشی کوتاه از تنها مسیحی و تنها کلسیای فریدون شهر اصفهان _


“آناهید باسقیان خویگانی” تنها زن مسیحی روستای خویگان فریدون شهر اصفهان است که روزهایش را با مراقبت و حفاظت از کلیسای مریم که در اوایل قاجار بنا شده سپری می‌کند.

آناهید عاشق مردم روستاست و مردم نیز او را دوست دارند و برایش احترام بسیاری قائل هستند. بخوبی می توان همزیستی ادیان را در روابط آناهید و دیگر مردم روستا دید. آناهید ارادت خاصی به شهدا دارد و می گوید اگر این شهدا نبودند معلوم نبود ما الان در چه شرایطی بودیم… او هر پنجشنبه به آرامگاه ارامنه روستا که در کنار گلستان شهدای روستا واقع شده می رود تا به اجداد خود و شهدای روستا سر بزند.عید کریسمس و حضرت مسیح را خدمت تمامی عزیزان تبریک می گوییم .

وبلاگی برای کشتی اصفهان - محسن شیرانی

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم دی 1392ساعت 22:10  توسط محسن  | 

جواهری هم از ورزش و هم از اصفهان اخراج شد !" محمد رضا جواهری در حالی برکنار شد که هنوز دروغ می گفت "

قبل از خواندن مقاله من در پاورقی به گزارش زیر توجه کنید _

به نقل از صاحب نیوز :


یک روز پس از رسانه ای شدن خبر کنار رفتن محمدرضا محمد جواهری از مدیر کلی ورزش و جوانان استان اصفهان، وی آخرین نشست خبری خود را برگزار کرد که برخلاف دفعات سابق، در سرای ورزشکاران برگزار نشده و اصحاب رسانه در دفتر کار مدیر کل سابق حضور پیدا کردند.

وی در مورد استعفایش گفت: در ۱۸ ماهی که در اصفهان مسئولیت ورزش را برعهده داشتم، خانواده‌ام بسیار اذیت شدند و در نهایت به دلیل مشکلات خانوادگی ناچار شدم استعفایم را به وزیر ورزش و جوانان ارائه کنم.

جواهری با بیان اینکه با کارش و با مسئولان مشکلی نداشته است، تصریح کرد: شایعاتی در مورد برکناری من در روزهای اخیر مطرح شده اما من از زمانی که وارد اصفهان شدم، درخواست کردم مرا وارد حاشیه نکنید که متاسفانه در متن حاشیه قرار گرفتم.

مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه ورزش استان اصفهان همواره از جایگاه خوبی در سطح کشور برخوردار بوده، گفت: طی دو سال اخیر نیز با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌های مالی توانست موقعیت خود را در رشته‌های مختلف حفظ کند. کمبودها و کاستی‌ها از یک طرف و نبود برنامه مدون و شیطنت برخی افراد دست به دست هم داد تا نتوانیم آن طوری که انتظار داشتیم اهداف و برنامه‌های خود را در ورزش اصفهان پی ببریم.

جواهری تشکیل مجمع خیران ورزش‌یار را از یکی از نقاط قوت کاری خود برشمرد و گفت: استان اصفهان از لحاظ سرانه فضاهای ورزشی رتبه ۲۶ کشوری را در اختیار دارد و برای جبران محدودیت‌های موجود، تصمیم گرفتیم از فرصت مغتنم خیران استفاده کنیم. پس از تشکیل مجمع خیران ورزش‌یار، ۲۸۰ پروژه نیمه تمام ورزشی در سطح استان در اختیار مجمع قرار گرفت که از این تعدادبا صرف بودجه ۱۴ میلیاردی ۱۳ پروژه ورزشی مراحل تکمیل را پششت سر گذاشته و ش پروژه آماده۸ بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه ورزش اصفهان پیش از این برنامه نداشت و باری به هر جهت حرکت می‌کرد، گفت: سند آمایش ورزش استان اصفهان برای نخستین بار در سطح کشورتدوین شد تا برای برنامه‌ریزی‌های کلان از وضعیت زیر ساختی و سخت افزاری، تعداد مربیان و ورزشکاران و امکانات اطلاع کامل در دست باشد.

چه کسی بدون پول کاری کرده است؟!
جواهری بخشی از صحبت‌هایش را به ورزشگاه نقش جهان اختصاص داد و با انتقاد از برخی صحبت‌های انجام شده در مورد ورزشگاه نقش جهان گفت: چه کسی توانسته در این استان بدون پول کاری را انجام بدهد که من نفر دوم باشیم.

به گفته جواهری اداره ورزش بهره‌ور ورزشگاه نقش جهان است و وی به درخواست خودش به عملیات تکمیل این ورزشگاه ورود پیدا کرده است زیرا با درک دغدغه اصفهانی‌ها برای احداث و تکمیل ورزشگاه نقش جهان، در طول ۱۸ ماه گذشته هر هفته در محل ورزشگاه حضور پیدا کرده است.

وی با اشاره به بازدید دکتر احمدی نژاد از ورزشگاه نقش جهان بیان کرد: به دلیل حساسیت موجود ورزشگاه نقش جهان در ردیف پروژه‌های مهر ماندگار قرار گرفت و مدت بهره‌برداری از دو سال به ۸ ماه کاهش پیدا کرد و باید تا پایان دولت دهم به بهره‌برداری برسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه صد در صد بودجه به این پروژه اختصاص پیدا کرد، تصریح کرد: ۱۲ میلیارد بودجه وزارت خانه به پروژه تخصیص یافت اما از ۱۵ میلیارد دلاری که قرار بود از محل پروژه‌های مهر ماندگار تزریق شود، اعتباری تامین نشد.

جواهری با اشاره به پیشنهاد احمدی نژاد برای فروش ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه و مخالفت مجلس با این طرح خاطر نشان کرد: پیش از اینکه فروش نقش جهان منتفی شود، فولاد مبارکه سه میلیارد به این پروژه کمک کرد و در ادامه نیز قرارداد ۱۰ ساله‌ای با این شرکت منعقد شده و قرار بود شرکت فولاد مبارکه ۱۰ میلیارد بابت اجاره بدهد که تاکنون هفت میلیارد آن به پروژه تزریق شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۲ میلیارد در ورزشگاه نقش جهان هزینه شده است، تاکید کرد: در حال حاضر این ورزشگاه ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اگر انصاف داشته باشیم، من باید چه کار می‌کردم که انجام ندادم.

به گفته جواهری بر طبق برآورد فعلی برای تکمیل ورزشگاه نقش جهان ۲۵ میلیارد دیگر بودجه لازم است اما با تزریق بودجه ۱۴ میلیادری فاز نخست آماده شده و می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

جواهری در این نشست خبر ناخوشایندی برای ورزش اصفهان اعلام کرد و گفت: از سال ۸۴ تاکنون معارضان نقش جهان ۱۰ میلیارد از حساب اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برداشت کرده‌اند و با حکم قضایی تا خرداد ماه سال آینده ۱۴ میلیارد تومان دیگر نیز برداشت می‌کنند.

همچنین آقای جواهری در آخر سخنهای خود اظهار نمودند :

آدم‌های بد اصفهان، خیلی بد هستند

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان خاطرنشان کرد: همه جا خوب و بد دارد اما متاسفانه آدم‌های بد اصفهان خیلی بد هستند و آدم‌های خوب آن برای حل مشکلات ورود نمی‌کنند!پاورقی از وبلاگ کشتی اصفهان :

به مثابه آن ضرب المثل معروف که می گویند " کبکی سر در برف فرو می برد و می پنداشت کسی او را نمی بیند "  آقای جواهری هم هنوز فکر می کند دروغهایش رنگی دارد.

اخراج افتضاح آمیز او از سازمان ورزش و جوانان بدلیل تخلفات و اعمال غیرقانونی او بود .


آقای جواهری با قیافه حق به جانب و دروغین خود طوری وانمود می کند که قصد خدمت داشته است ولی دشمنان با سنگ اندازی جلوی راه او را گرفته اند.

اگر چند صباحی دیگر در اصفهان بود چیزی از ورزش اصفهان باقی نمی ماند.  ورزش اصفهان را چنان به لجن کشانید که من به رییس جدید حق می دهم مدت زیادی را به تمیز کاری و رفع کثافات آقای جواهری صرف کند.

در آخر صحبت هایشان موعظه فرموده بودند که :

از سال ۸۴ تاکنون معارضان نقش جهان ۱۰ میلیارد از حساب اداره ورزش و جوانان استان اصفهان برداشت کرده‌اند و با حکم قضایی تا خرداد ماه سال آینده ۱۴ میلیارد تومان دیگر نیز برداشت می‌کنند.

این صحبت نشان می دهد که هنوز آقای جواهری نگران این پولهای باقیمانده است که قرار است بعد از ایشان به چه سرنوشتی دجار شوند !!!!!

و چه قدر متاسف شده اند که بعد از ایشان دیگر کسی نیست که مواظب پولها باشد . و چه بر سر این پولهای عزیز بعد از ایشان خواهد آمد؟

من به جرات می گویم سرلوحه کار جواهری رسیدگی به ورزش اصفهان نبود و او برای مسایل دیگری آمده بود و قصد نابودی ورزش اصفهان را داشت که الحمد الله با برکناری و اخراج او این روند خاتمه یافت.

همه مردم اصفهان و جامعه ورزشی اصفهان از برکناری و اخراج او (و یا به قول خودش استعفا فرقی نمی کند !) خوشحال هستند و همچنین از اینکه او از اصفهان هم بیرون می رود خوشحال ترمی شوند.

آقای جواهری در مورد اینکه گفته بودی مردم اصفهان بد هستند . اصفهان شهری است که سابقه درخشانی در افتخارات ایران دارد . تقدیم صدها هزار شهید و جانباز و ایثارگر نمونه ای از ویژگی های این مردم است . این مردم به تو و امثال تو یاد دادند که با هوچی گری و بی قانونی و تخلفات جایی در این شهر نداری و فکر کنم با اخراج و برکناری خود به این حرف رسیده باشی از این به بعد از مردم اصفهان خاطره تلخی خواهی داشت و من از این بابت خوشحالم که اصفهانی های عزیز درس عبرت خوبی به تو دادند.

من در اینحا دیگر حتی نمی خواهم وقتم را صرف تحلیل و بررسی لاطایلات و دروغهای بی مزه ی او مانند تفاوت  استعفا یا برکناری  کنم و من هم مانند دیگر مردم اصفهان از رفتن او خوشحال هستم .

به قول استاد رسول جزینی عزیز او  به کشتی اصفهان خیانت  بزرگی کرد . ولی سایر مردم اصفهان هم او را به چشم یک دروغگو و خائن می نگرند.
+ نوشته شده در  یکشنبه هشتم دی 1392ساعت 1:26  توسط محسن  | 

برکناری خفت بار در انتظار محمد رضا جواهری

به نقل از صاحب نیوز

روز دوشنبه گمانه زنی ها زیادی در ورزش اصفهان مبنی بر برکناری جواهری و جایگزینی فرد دیگری به جای وی انتشار پیدا کرد تا جایی که به مدیر کل جدید ورزش و جوانان استان اصفهان تبریک گفته می شد تا مشخص شود که ماجرا جدی تر از آنی است که شایعه رسانه ای تلقی گردد.

روزشمار خداحافظی محمدرضا محمد جواهری با ورزش استان اصفهان آغاز شده و وی در روزهای آینده با ورزش استان اصفهان خداحافظی کرده و مسئولیت ورزش را به فرد دیگری واگذار می کند.

در روزهای گذشته تحرکات مخالفان متولی ورزش دیار زاینده رود افزایش قابل ملاحظه ای داشته و این افراد از کنار رفتن مدیر کل ورزش اصفهان در روزهای آینده خبر می دهند.

یکی از افرادی که در روزهای گذشته به شدت پیگیر برکناری جواهری از مدیریت ورزش استان اصفهان است، احمد سلیمانی نماینده سابق اداره ورزش و جوانان در ورزشگاه نقش جهان است که مدتی قبل توسط جواهری از سمتش کنار گذاشته شد.

وی که چندی قبل در جریان بازدید معاون عمرانی استاندار اصفهان با ارائه گزارشی به وی مدعی شده بود تمام صحبت های انجام شده توسط مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان در خصوص پیشرفت فیزیکی ورزشگاه نقش جهان کذب محض است و صحت ندارد.

پس از این اتفاق، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان سلیمانی را از مسئولیتش کنار گذاشت که این تصمیم با واکنش شدید سلیمانی مواجه شده و وی پیگیری های زیادی را از طریق مراجع مختلف صورت داد که از آن جمله به دیدار وی به استاندار اصفهان می توان اشاره کرد که به گفته سلیمانی دکتر زرگر بور از وی درخواست کرده مستنداتش را در این باره ارائه کند.

از طرفی یکی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز که مدتی قبل کنتاکت هایی را با جواهری پیدا کرد، به شدت پیگیر کنار زدن وی از مدیریت ورزش استان اصفهان است و گفته می شود در این راستا دیدارهایی را نیز با دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان داشته و نظر موافق وی را برای اجرای این تصمیم جلب کرده است.

روز دوشنبه گمانه زنی ها زیادی در ورزش اصفهان مبنی بر برکناری جواهری و جایگزینی فرد دیگری به جای وی در بین اهالی ورزش و جامعه رسانه ای انتشار پیدا کرد و به گفته برخی از شاهدان عینی، به گزینه جدی مدیر کلی ورزش و جوانان استان اصفهان بابت مسئولیت جدیدش تبریک گفته می شد تا مشخص شود که ماجرا جدی تر از آنی است که شایعه رسانه ای یا ورزشی تلقی گردد.

گفته می شود جواهری باید روز شنبه به دیدار وزیر ورزش و جوانان رفته و بر اساس شنیده ها در این دیدار وی باید استعفایش را به وزیر ورزش ارائه کند.

به نظر می رسد در روزهای آینده وررزش اصفهان شاهد تحولات جدیدی خواهد بود و در کمتر از چهار سال سومین مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان کلید پر سر و صداترین و حاشیه ساز ترین اداره کل استان را تحویل خواهد گرفت.

منبع : صاحب نیوز

پاورقی از وبلاگی برای کشتی اصفهان :

دروغگویی و جنجال آفرینی و تفرقه اندازی در هیات های ورزشی تنها سابقه کاری آقای جواهری است . جواهری در مدت ریاستش با دروغها و کارهای غیر قانونی خود در صدد نابودی ورزش اصفهان بود که خوشبختانه با برکناری و اخراج او از سازمان ورزش و جوانان اصفهان این روند خاتمه می یابد .

در ضمن آخرین اقدام غیرقانونی او یعنی انتصاب اجباری علیرضا میرواحدی دارنده کلکسیون مدارک تحصیلی تقلبی و جعلی به ریاست کشتی اصفهان در حال پیگیری است و بزودی سایه سنگین و سیاه او نیز از دیار نصف جهان برچیده خواهد شد - انشا الله 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم دی 1392ساعت 1:36  توسط محسن  | 

محمد رضا جواهری در آستانه برکناری


خبرهای ضد و نقیضی از اداره ورزش و جوانان اصفهان به گوش می رسد که گویا جواهری رییس این سازمان در حال برکناری است .

چواهری در حدود  یکسال در این سازمان به جنجال آفرینی پرداخت و در دوران ریاست خود ورزش اصفهان را به زیر صفر رسانید . 

اکثر هیات های ورزشی اصفهان از سو مدیریت او ناراضی هستند . وضعیت تیمهای فوتبال سپاهان اصفهان و ذوب آهن که تا قبل از حضور او در صدر جدول لیگ بودند و اکنون از جایگاه خود به زیر کشیده شده اند گویای این مطلب است.

او در دوران  سیاه ریاست خود اقدامات غیرقانونی بسیاری انجام داد مانند انتخاب علیرضا میرواحدی به ریاست هیات کشتی اصفهان  ( در صورتیکه مدرک تحصیلی میرواحدی جعلی و تقلبی بود و او از این قضیه آگاه بود !! ) و همچنین برکناری غیر قانونی روسای فوتبال (آقایان ابرقویی و جمشیدی) که از نظر قوانین و منشور سازمان ورزش ایران برکناری آنها مربوط به فدراسیون فوتبال می شد نه شخص جواهری .. نمونه ای از اقدامات غیرقانونی و تخلفات اوست . اکنون اگر صحبت از برکناری و عزل اوست بدلیل همین تخلفات و بدعت های است که او به ورزش اصفهان تحمیل کرده است.

در دوران ریاست یکساله او وضعیت تیمهای والیبال و فوتبال و هندبال و کشتی و .... به بدترین حالت خود رسید

 رسول جزینی طی یک مصاحبه با خبر گزاری ها او را  خائن به کشتی اصفهان خطاب کرد :

لینک مصاحبه آقای جزینی - خبرگزاری فارس

با بررسی کارنامه او می توان گفت که ماموریت او برای نابودی ورزش اصفهان در حال اتمام است و ورزش اصفهان در دوران ریاست او به لجن کشانیده شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم دی 1392ساعت 2:29  توسط محسن  | 

سالگرد آغاز بکار وبلاگی برای کشتی اصفهان

" به نام خداوند بخشنده مهربان "
" لوگو وبلاگی برای کشتی اصفهان "

" وبلاگی برای کشتی اصفهان " - در اولین شب زمستان (یلدای عزیز)  کار خود را شروع کرد در ابتدای کار قرار بود با دوست عزیزم آقا " حمید رضا محمودی " که از کشتی گیران محرم و رفیقم  بود نوشتن مطالب را شریکی شروع کنیم ولی او خیلی زود رفت ... افسوس که او پرپر شد و من را تنها گذاشت . در پست شماره 8 ام یادی از او کرده بودم . مدتی مطلب نوشتن را متوقف کردم ولی دوباره برای کشتی اصفهان نوشتم تا به امروز.

در اینجا جا دارد از مربی عزیزم آقا هاشم قنبری تشکر کنم . که نسبت به ایشان مدیون هستم.

همچنین از دوستانی که در این مدت با من همکاری کردند یعنی جناب سیف اللهی و بابک عزیز متشکرم .

از دوستان گلم هم که نام سایتها و وب های زیبایشان در قسمت پیوندها موجود است کمال تشکر را دارم.

 در انتها از خوانندگان وبلاگ یعنی کشتی گیران و اهالی کشتی اصفهان نیز صمیمانه تشکر دارم که همیشه با من از سر لطف و مهربانی سخن گفتند.

اگر نفسی ماند و بودم  - قول می دهم این وبلاگ همچنان به کار خود ادامه دهد.

به امید بالندگی کشتی اصفهان - کمترین - محسن شیرانی

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم دی 1392ساعت 2:3  توسط محسن  | 

عوام فریبی ورزشی با متد علیرضا میرواحدی دارنده مدرک تقلبی اورجینال !!!


با سلام و عرض ارادت خدمت دوستان

شروع بکار ریاست علی میرواحدی از همین ابتدا حواشی ناخوشایندی را به دنبال داشته که اصلا در شان ورزش و کشتی اصفهان نیست و من هم بدلایلی قصد بازگو کردن این حواشی را نداشتم اما با توجه به اینکه در روزگاری بسر می بریم که به آن دهکده جهانی می گویند امروه کوچکترین خبر در صدر خبر گزاری ها قرار می گیرد و نقدها بر آن می نویسند و من هم به ناچار مجبورم این خبر و نقدی بر آن را در اینجا بنویسم اما ابتدا خبر :

هجوم طلبکاران به هیات کشتی اصفهان برای وصول پولهای خود 

منبع خبر و لینک خبر :  خبرگزاری فارس

تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲

خبرگزاری فارس: میرواحدی: ‌درگیری در کار نبود/ طلبکاران مربوط به مدیریت قبلی بودند

به گزارش  فارس،علیرضا میرواحدی در واکنش به هجوم طلبکاران به هیئت کشتی اصفهان و درخواست برای توقیف اموال این هیئت و ایجاد درگیری گفت:‌ موضوع خاصی نبوده است. افرادی که در زمان مدیریت قبل در این هیئت کار می‌کردند، طلبی از هیئت داشتند که به امور حقوقی گفتیم به آن رسیدگی کند.

وی ادامه داد: این دوستان باید به اداره کل ورزش و جوانان استان مراجعه می‌کردند نه هیئت کشتی، اما با این وجود امور حقوقی اعلام کرد برای دریافت طلبشان مراجعه کنند. چنین موضوعی درست نیست و درگیری در کار نبوده است. طلب این دوستان مربوط به مدیریت قبل بوده است و ارتباطی به ما نداشته است.

میرواحدی درباره مشکلاتی در انتخابات هیئت کشتی اصفهان بوجود آمد و اینکه جزینی عنوان کرده مدرک تحصیلی شما معتبر نیست گفت:‌ بنی‌تمیم، دبیر فدراسیون کشتی جواب این موضوع را به عنوان نماینده فدراسیون داده است و گواهی تحصیل من از دانشگاه مورد تأیید فدراسیون قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات در سلامت کامل برگزار شد و رقابت نزدیکی بود. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی وجود داشته باشد که چنین مسائلی مطرح می‌شود. در یک سالی که به عنوان سرپرست حضور داشتم کارنامه‌ام مؤید این موضوع است

نقد خبر توسط وبلاگ کشتی اصفهان :

بله ... در هیات کشتی اصفهان هیچ اتفاقی نیفتاده است یک درگیری کوچولو بوده است .... و اصلا ربطی به آقای میر واحدی ارتباطی نداشته اما نمی دانیم چرا در خبر گزاری ها مدام اسم آقای میر واحدی را می آورند.

اصلا آقای میرواحدی از این قضیه چیزی به یاد ندارند و اینها مربوط به رییس هیات قبلی است !!

*************************************

آقای میرواحدی اینجا شهر اصفهان است و مردمان آن همه از زیرکان و رندان عالم هستند اینجا جایی است که بقول آقای محمد علی جمالزاده نویسنده سترگ اصفهان " کبک را به رقاصی و شتر را به نمدمالی باز میدارند " پس شما باچه حسابی چنین مصاحبه ای کردید.

شما با جه تفکری در مورد مردم اصفهان می اندیشید؟

شما فکر می کنید برای بچه های یک کودکستان صحبت می کنید و یا اینکه برای جمعیت ماهی ها سخنرانی می کنید ؟ آیا آنها و کشتی گیران شهرشان تا به این اندازه ساده و زود باورند؟

من در اینجا چند یادآوری می کنم صرف این که ما همه چیز یادمان است و می دانیم او چه نقشه ای در سر دارد :

آقای میرواحدی به یاد دارید زمانی که می خواستید به مسابقات نه چندان مهم فرانسه بروید هیچ توجهی به سخنان اطرافیان و پیشکسوتان اصفهان نکردید و به رفتن به فرانسه فقط می اندیشید.

به یاد دارید به شما گفته شد تشک های کشتی اصفهان پاره است و سرویسهای بهداشتی مناسبی ندارد و هزینه رفتن به فرانسه را خرج خود اصفهان کنید اعتنایی نکردید.

به یاد دارید وقتی کشتی گیران و مربیان اصفهانی که برای شرکت در مسابقات نوجوانان به تهران رفته بودند احتیاج مبرم به پول پیدا کردند وقتی به شما تلفن کردند گفتید الان هیات پولی ندارد و پس از چند تماس تلفنی دیگر جواب آنها را نداید و گوشی همراهتان را خاموش کردید و انها در شهر غریب بی پول ماندند .

به یاد دارید از پیشکسوتان و مربیان اصفهان مبلغ قابل توجهی  جهت صدور کارت مربی گریشان اخذ کردید که به حساب فدراسیون کشتی بریزید و تا به امروز نریخته اید و این عزیزان سر در گم هستند زیزا فدراسیون کشتی اعلام کرده به حساب ما پولی واریز نشده پس کارتی هم صادر نمی شود.

به یاد دارید در مدت یکسال کشتی اصفهان با حداقل ها زیست و شما فقط به فکر سفر فرانسه بودید. اما در فرانسه چه کردید.

به یک مسابقه نه چندان معتبر رفتید و در بین سه تیم عنوان سومی را کسب کردید همچنین در این سفر ولی نعمت خود یعنی آقای جواهری رییس سازمان ورزش و جوانان اصفهان را به عنوان نماینده تربیت بدنی به همراه بردید.

مردم اصفهان حتما می دانند که این سفر فقط برای خدمت به کشتی اصفهان بوده است و به عنوان یک سفر تفریحی و سیزده بدر ورزشی محسوب نمی شود و سفر شما یک سفر کاری بوده که به طور تصادفی و به ناچار باید در فرانسه  انجام می شد .

اما چه بازگشت شکوهمندانه ای داشتید!کاپ سومی مسابقات معتبر جام جهانی المپیک نیس فرانسه در دستان اسطوره کشتی اصفهان  آقای علیرضا میرواحدی
 
در اکثر مراکز و میادین شهر یک بنز نصب نمودید با این عنوان که " کشتی اصفهان در جهان درخشید " در ذیل این بنر یک عکس تیمی مشاهده می شد که عکس شما در گوشه سمت چپ و در کنار تیم خودنمایی می کرد.

به یاد دارید حدود یکسال قبل وقتی آقای امیر فتاح کشتی گیر ارزنده اصفهان در مسابقات کشتی دانشجویان ایران اول شد حتی یک بنر تبلیغاتی برای او نزدید و وقتی هم دوستان او برای تبریک گفتن به او برایش در باشگاه پوریای ولی ( شهید نصر ) یک بنر زدند فردایش دستور دادید آنرا باز کنند و گفتید بدلیل عدم هناهنگی و دستور من این کار انجام شده پس باید این بنر جمع شود و چقدر آقای فتاح و مربی و دوستان او ناراحت شدند.

روز رای گیری انتخابات کشتی اصفهان هم علنا با این کاپ مضحک به پیشکسوتان عزیز کشتی اصفهان توهین کردید .
این کاپ مسخره را به عنوان کارنامه خود روی میز قرار داده بودید در صورتیکه بعضی افراد حاضر در این جلسه نظیر پهلوان هاشم قنبری و جناب جزینی عزیز ده ها مدل از این کاپ ها و مدال های جهانی و آسیایی دارند ولی هیچ ادعایی در آن جلسه نداشتند .

این رفتار کودکانه فقط درخور شما و محمدرضا جواهری بود . من برای ورزش و کشتی اصفهان متاسفم که چنین افرادی رییس و سردمدار هستند.

بگذزیم .... صحبت از هجوم طلبکاران به هیات کشتی اصفهان بود .سز بسته می گویم آقای میرواحدی زمانی که برای مسافرت به فرنگ از فلان شخص پول قرض می گرفتی باید فکر بازگرداندن آن را می کردید . طلبکاران شما خود بهتر می دانند که به چه کسی پول داده اند و باید از چه کسی پول بگیرند در ضمن اگر رییس قبلی بفهمد پای او را وسط کشید اید حسابی معترض می شود .

در مورد اینکه از کارنامه درخشان کاری خود در مدت یکسال و همچنین مدرک تحصیلی جعلی خود صحبت کرده بود من در چند پست قبل در مورد تقلبی بودن مدرکتان و اسناد موجود مطالبی را نگاشته بودم و در انتها وظیفه قضاوت را با خوانندگان و کشتی گیران و مربیان و پیشکسوتان کشتی می گذارم و از خدمت برادران و رفقا مرخص می شوم .
و من الله توفیق - محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم آذر 1392ساعت 23:55  توسط محسن  | 

اموال هیئت کشتی اصفهان توقیف شد


به گزارش خبرنگار مهر، بخشی از اموال هیئت کشتی اصفهان به دلیل بدهی این هیئت به چند شاکی خصوصی، صبح امروز توقیف شد.

سه شاکی خصوصی که صبح امروز شنبه برای گرفتن حق خود به هیئت کشتی اصفهان رفته بودند، در نهایت به دلیل عدم پرداخت مطالبات خود حکم توقیف اموال هیئت کشتی اصفهان را به رئیس این هیئت نشان دادند.

پس از آن بخشی از تشک‌ها و تجهیزات هیئت کشتی اصفهان که در خانه کشتی قرار گرفته بود، به دلیل شکایت این شاکیان، توقیف شد.

منصور ماهرانی، مسئول سابق امور شهرستان‌های هیئت کشتی اصفهان که یکی از طلبکاران هیئت کشتی اصفهان به شمار می‌رود، در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این خبر اظهار داشت: هیئت کشتی اصفهان به من و دو نفر دیگر نزدیک به 15 میلیون تومان بدهی دارد اما از پرداخت این مسئله خودداری می‌کند.

وی افزود: پس ازآن ما با حکم توقیف اموال به این هیئت رفتیم و در نهایت بخشی از اموال این هیئت را توقیف کردیم تا بتوانیم از این طریق، حقوق خود را از هیئت دریافت کنیم.

مسئول سابق امور شهرستان‌های هیئت کشتی اصفهان تصریح کرد: متاسفانه از زمانی که میرواحدی به هیئت کشتی اصفهان آمده، بسیاری از اهالی کشتی اصفهان از کار خود کنار رفته‌اند و این مسئله به دلیل درخواست جواهری، مدیرکل ورزش اصفهان بوده است که نمی‌دانم دلیل آن چیست.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1392ساعت 14:39  توسط محسن  | 

جزییات جدید از مدرک تقلبی علیرضا میر واحدی


با سلام

چندی قبل سندمدرک تحصیلی تقلبی علیرضا میر واحدی را ارایه کردیم که در آن نشان داده می شد این مدرک غیر قانونی و تقلبی است - تصویر این سند تقلبی و جعلی در آدرس ذیل همراه با توضیحاتی که من نوشته ام موجود است در صورت تمایل می توانید دوباره ملاحظه کنید :

افشای مدرک تحصیلی تقلبی و غیرقانونی علیرضا میر واحدی

در این پست یکسری اسناد بسیار محکم و با منطقی ارایه می کنم که هرگونه ابهام و شکی را در مورد تقلبی بودن مدرک تحصیلی میرواحدی را برطرف می کند .

علی میرواحدی چندی قبل زمانی که مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان بدلیل شبه برانگیز بودن مدرک وی معوق شده بود اظهار داشته بود که این مدرک معتبر است و مورد تایید سازمان علوم است  من برای اینکه آقای میر واحدی در آینده نه چندان دور زیز حرف خود نزند عین آن مصاحبه را در این جا می آورم :

میر واحدی در این باره می گوید: من در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی هستم و در صورتی که مدرک تحصیلی من جعلی بود، مورد تایید وزارت علوم قرار نمی گرفت و نمی توانستم در مقطع کارشناسی به تحصیل بپردازم.

دوستان و برادرانم که درحال پیگیری این قضیه هستند در این مورد تحقیق کرده اند و معلوم شده است سخنان میرواحدی دروغ بوده است و شرکتی که مدرک جعلی علیرضا میرواحدی را صادر کرده است نامعتبر بوده و حتی از طرف مراجع قضایی پلمپ شده است. من در اینجا چند سند برای اثبات سخنانم می آورم در ضمن یادآوری می کنم شرکتی که مدرک میرواحدی را صادر کرده ‹‹شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران›› می باشد :

اولین سند :

بیانیه دانشگاه تهران در مورد جعلی بودن مدارک این شرکت توجه فرمایید :             ابطال مجوزهای ‹‹شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران››

به اطلاع عموم می رساند: موسسه ای غیرمجاز با عنوان ‹‹شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران››، در سطح وسیع (مستقیم یا واسطه نمایندگی در سراسر کشور) مبادرت به برگزاری دوره های مختلف با عناوین متفاوت و اعطای گواهی و مدرک معادل با آرم دانشگاه تهران نموده است و این گونه وانمود کرده که شرکت مزبور وابسته به دانشگاه تهران یا دارای مجوز از آن است. بدینوسیله اعلام می گردد، شرکت مزبور هیچ گونه مجوزی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، یا دانشگاه تهران ندارد، و فعالیت های شرکت و مدارک صادره از سوی آن، تحت هر عنوان ، فاقد ارزش علمی و از نظر دانشگاه تهران بی اعتبار است، و در پی شکایت مطرح شده، فعالیت شرکت مزبور با دستور مقام قضائی متوقف و مرکز آن در تهران پلمپ شده است.

تاریخ خبر : چهارشنبه 15 آبان 1392 

لینک این خبر در ذیل و از پرتال دانشگاه تهران قابل دسترس است :

بیانیه دانشگاه تهران

به تاریخ درج خبر دقت فرمایید حدود یکماه قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان است .

دومین سند :

پلمپ شرکت پژوهشگران و پیگیری از طرف مراجع قضایی

دکتر سید مهدی قمصری در خصوص آخرین اقدامات درباره جلوگیری از فعالیت موسسه ای غیرمجاز با عنوان شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران گفت: دفتر حقوقی دانشگاه تهران پیگیر این مساله است و آخرین اقدامی که داشته، دفتر این موسسه در تهران را پلمپ کرده است و اقدامات دفتر حقوقی دانشگاه همچنان ادامه دارد.آقای میرواحدی اعلام کرده بود که مدارک صادر شده این شرکت معتبر است اما خوشبختانه من نامه ای را پیدا کردم که نشان می دهد  مدارک این شرکت نا معتبر و مردود است :
 سومین سند :

استعلام مدرک تحصیلی میرواحدی از سوی فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران و عدم تایید میر واحدی :

همه این اسناد و مدارک قبل از انتخابات در اختیار فدراسیون کشتی ایران قرار گرفت که آنها او را شایسته کاندید شدن ندانستند و جناب خطیب سرپرست وقت طی نامه ای خواستار برکناری میرواحدی شد :

متن نامه :

جناب آقای محمد رضا محمد جواهری

مدیر محترم ورزش و جوانان استان اصفهان

با سلام

احتراما عطف به شماره 23/009/28169 مورخ 91/09/28 با توجه به آیین نامه انتخاب روسای هیات های ورزشی آقای علی میر واحدی سر پرست فعلی هیات کشتی استان شرایط احراز ریاست هیات کشتی استان را ندارد خواهشمند است با توجه به ثبت نام کاندیداهای فعلی چنانکه افراد ثبت نام شده دارای فوق دیپلم و بالاتر هستند و مراحل قانونی را طی نموده اند در خواست فرمایید تا نسبت به برگزاری مجمع آن استان اقدام قانونی به عمل آید ./ع

حجت الله خطیب

سرپرست فدراسیون کشتی

تصویرنامه :

نتیجه گیری :

همه این اسناد نشان می دهد مدرک تحصیلی فوق دیپلم علی میرواحدی  جعلی  است و او یک دروغگو است .

مدرک تحصیلی علی میرواحدی یک نمونه از تخلف و تقلب آشکار تحصیلی است .
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم آذر 1392ساعت 0:7  توسط محسن  | 

خبر های خوش در راه است


شمارش معکوس برای سرنگونی ریاست علی میرواحدی و محمد رضا جواهری آغاز شد


خبرهای جدید و خوبی برای کشتی و ورزش اصفهان در راه است بزودی این اخبار منتشر خواهند شد آقای جواهری و میر واحدی به قول آن ضرب المثل معروف

 نچیده باید برچینی

.....  بزودی این اخبار از طریق همین وبلاگ منتشر خواهند شد  .....

www.mohsenshirani.blogfa.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر 1392ساعت 15:50  توسط محسن  | 

جزینی: جواهری به کشتی اصفهان خیانت بزرگی کرد


رسول جزینی با انتقاد از نحوه برگزاری انتخابات هیئت کشتی اصفهان گفت: 7 نفر برای حضور در این انتخابات کاندید شده بودند که 5 نفر به نفع من کنار رفتند به طوری که من ماندم و میرواحدی، اما جواهری، مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان با حمایت از میرواحدی خیانت بزرگی به ورزش و کشتی اصفهان کرد، چرا که با وجود مخالفت وزارت ورزش و خادم، مسئولیت مجمعی فرمایشی را برعهده گرفت.


وی ادامه داد: از طرفی وی مدرک تحصیلی تقلبی برای کاندید مورد نظرش ارائه کرده است و حتی باقری مسئول مجامع امور فدراسیون‌ها این مدرک را معتبر ندانسته است، اما جواهری گفته است تمام تبعات آن را می‌پذیرد. هم فدراسیون کشتی و هم وزارت ورزش مخالف برگزاری انتخابات در چنین شرایطی بودند، اما جواهری با اصرار بر برگزاری انتخابات هیئت کشتی اصفهان آن هم با انواع تخلفات، اقدام به تعیین رئیس هیئت کشتی اصفهان کرد به طوری که تمام این تخلفات از چشم وزارتخانه دور نمانده و مورد تأیید نمایندگان وزرات ورزش است.

جزینی با بیان اینکه پیش از این تمام این موارد را تذکر داده بودم، گفت: جواهری به دروغ گفته بود میرواحدی قبلاً رئیس هیئت ورزش باستانی بوده است، اما اینطور نبود. از طرف دیگر رؤسای تربیت بدنی شهرستان‌ها را به عنوان رؤسای هیئت کشتی شهرستان‌ها برای رأی دادن به مجمع آورده بود. همچنین صبح روزی که قرار بود مجمع انتخاباتی برگزار شود، نفرات را تغییر داد. من کاری به این مسائل ندارم بلکه این تخلفات باید در وزارت ورزش رسیدگی شود.

وی افزود: در حالی‌که اداره‌کل ورزش و جوانان اصفهان زیرمجموعه وزارت ورزش و جوانان است، اما نظارتی روی عملکرد مدیر این مجموعه صورت نمی‌گیرد که با چنین رفتاری به این همه شخصیت استانی و کشوری بی‌احترامی می‌کند. جواهری چطور می‌تواند جواب این همه تخلف را به صرف اینکه می‌خواهد شخصی رئیس شود و با عده‌ای لجبازی کند، بدهد.

مربی تیم ملی کشت فرنگی خاطر نشان کرد: دوران مدیران اتوبوسی به سر آمده است. باید از خادم و وزارت ورزش و جوانان که نسبت به این تخلفات واکنش نشان دادند و پیگیر این تخلفات هستند تشکر کنم.
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیستم آذر 1392ساعت 15:41  توسط محسن  | 

روز شکست کشتی اصفهان

پیام تسلیت به جامعه کشتی اصفهان :


" الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم "

سلطنت با کفر ادامه می‌یابد، اما با ظلم پایدار نمی‌ماند


دوستان - همشهریان - کشتی گیران - مربیان - پیشکسوتان و عزیزان همراه ضایعه انتخاب شدن علیرضا میرواحدی به عنوان رییس هیات کشتی اصفهان را به تمامی شما تسلیت عرض می کنم و فقط در اینجا می توانم بگویم تنها کاری که بر این مصیبت می توان کرد صبر است و صبر و... صبر و  صبر .....

متاسفانه امروز دوشنبه مورخ 1392/09/18 مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان برگزار شد و در نهایت ناباوری اهالی کشتی اصفهان علیرضا میرواحدی سرپرست موقت کشتی اصفهان به عنوان رییس این هیان انتخاب شد .

از حال تکاتک شما دوستان خبر دارم می دانم بغض گلویتان را می فشارد و سینه هایتان درد می کند می دانم حس کسی را دارید که به او توهین شده است می دانم از ناامیدی شما و از اینکه تمامی آرزوهایتان نقش بر آب شد .

برادرانم .... می دانم خیلی سخت است و خیلی درناک ...

این دوشنبه یکی از سیاهترین روزهای ورزش اصفهان بود و بلاشک امروز روز شکست کشتی اصفهان بود .

بنده به عنوان کسی که از ابتدای مراسم رای گیری و حتی چندساعت قبل از آن در محل رای گیری (سرای ورزشکاران - چهارراه تختی) حضور داشتم گزارشی کوتاه از این تراژدی به شما می دهم :

امروز تمامی کشتی گیران و قدیمی های کشتی اصفهان خود را به ورزشگاه تختی رسانیده بودند و قصد داشتند با حضور خود و حمایت از کاندیداهای خود جلوی انتخاب شدن میرواحدی را بگیرند . در اینجا به صراحت می توانم بگویم حرف تمامی شان یکی بود :

 هر کاندیدایی به جز علی میرواحدی

اسامی این کاندیداهای مخالف و بعضی نفرات که در این تجمع شرکت جسته بودندکه بصورت نمونه چهره های شاخصی من جمله (از اینکه نام پیشکسوتان را ابتدا نمی آورم معذرت خواهی می کنم زیرا اسامی زیاد است و بصورت مختلط نام زیبای این عزیزان را می آورم و اگر نامی را سحوا از قلم انداختم از روی کثرت اسامی است نه قصد و غرض) :

پهلوان هاشم قنبری - استاد تقی رجایی - رسول جزینی  -فرامرز صالحی - عباس زراعتی - محسن طاهری - آقای احمد سرشت - علیرضا ذاکری - علی خدایی - حمید سرشوق -مصطفی نوروزی  - یدالله عرب جعفری - سعید جامعی - آقای فولادی - ملکی - مصطفی میزایی - چوپانی - شیخان - سیداحمدحجازی - محسن شیرانی - رضا توکلی - سجاد صالح پور - سینا شیرازی - رحمان رییسی -  ایرج حیدری - و کشتی گیران باشگاههای تختی و پوریای ولی و انجمن کشتی گیران  پیشکسوت کشتی اصفهان و ....

بازهم تاکید می کنم جمعیت زیادی از کشتی گیران اصفهان به همراه کاندیداهای خودشان در مقابل میرواحدی و جواهری ایستاده بودند .

همه متفق القول می گفتند میرواحدی بدرد کشتی اصفهان نمی خورد و او تنها آلت دست جواهری رییس سازمان ورزش و جوانان اصفهان است در همین حین یک گزارشگر و خبرنگار از شبکه خبر تلوزیون  آمدند و با این عزیزان مصاحبه کرد که من خوشبختانه آنجا بودم و گزیده ای از آن مصاحبه ها را اینجا می نویسم و از آن جاییکه نمی خواهم اسباب زحمت رفیقی را حاصل کنم اسمی از اشخاص نمی آورم:

فردی با در دست داشتن مدرک تحصیلی تقلبی علی میرواحدی آنرا جلوی دوربین نشان می داد و در مورد بی ارزش بودن آن با خبرنگار صحبت می کرد . فرد دیگری می گفت خواهرزاده آقای میر واحدی رییس امور مالی سازمان ورزش و جوانان اصفهان است و باید تحقیق شود چرا جواهری با این همه اصرار از میر واحدی حمایت می کند و اصلا چرا او را به عنوان سرپرست انتخاب کرد . فرد دیگری از خبرنگار دعوت کرد تا به سالن کشتی تختی که چند متر با آنها فاصله داشت بیاید و از سرویس های بهداشتی بدون درب آن فیلم بگیرند . فرد دیگری کپی نامه ای را نشان می داد که آقای میرواحدی پولهایی را که از پیشکسوتان کشتی بابت شرکت در کلاس مربیگری و جدول نویسی گرفته نشان می داد و می گفت آقای میرواحدی این پولها را از ما گرفته است ولی به حساب فدراسیون نریخته و وقتی هم به فدراسیون مراجعه کردیم به ما گفتند هیچ پولی به حساب فدراسیون واریز نشده و این کاغذ بی ارزش را به ما دادند.و ....

این حواشی همه در زمانی که انتخابات برگزار می شد اتفاق افتاد.اما در سالن رای گیری چه اتفاقی افتاد؟

همه کاندیداهای حاضر در این مجمع به جز میرواحدی و ناصر فروغی به نفع رسول جزینی کنار رفتند

یعنی به صراحت می گویم تمامی جامعه کشتی اصفهان برای اینکه رای شان نشکند و یکی باشد همدل و یکصدا شدند .

آقایان محسن طاهری و مضطفی نوروزی و رحمان رییسی و ایرج حیدری به نفع رسول جزینی کناره گیری کردند.

من تا کنون چنین صفا و صمیمیتی میان کشتی گیران اصفهان ندیده بودم یعنی از این 18 الی 19 نفری که حق رای داشتند هر کسی که کشتی گیر بود و با دستی در کشتی داشت از رسول جزینی حمایت کرد و این حمایت 100 در صدی بود.

اما چه کسانی به میرواحدی رای دادند ؟

نمی دانم می دانید یا نه طبق اساس نامه مجمع های انتخاباتی افراد رای دهنده را شخص رییس سازمان ورزش و جوانان انتخاب می کند (بجز نمایندگان فدراسیون ها که آقای بنی تمیم و محبوبی از فدراسیون کشتی آمده بودند ) وقتی آقای جواهری بصراحت از کاندیتاتوری میرواحدی حمایت می کند مشخص و پر واضح است افرادی را که برای رای گیری انتخاب می کند همه سفارش شده و پروگرام شده هستند !!  شما خودتان قضاوت کنید : یکی از افراد رای دهنده هوشنگ رحمتی، نایب رئیس هیئت کشتی استان اصفهان بود که مورد اعتراض نماینگان کشتی گیران اصفهان واقع شد ودر نهایت رای داد !!!

شما خودتان قضاوت کنید در یکطرف پهلوان رسول جزینی است نامی که مورد احترام بمامی ورزشکاران و کشتی گیران ایرانی است با کوله باری از افتخارات و عناوین کسب شده در جهان (المپیک لندن) و عضو شورای شهر - در یکطرف هم علی میرواحدی با یک مدرک تقلبی و دیگر هیچ

وقتی می گویم هیچ به معنی واقعی کلمه است اصلا نامی از علی میرواحدی در کشتی و ورزش اصفهان نبود و وقتی آقای جواهری او را انتخاب کرده دیپلمه ای بیش نبود اصلا آقای میر واحدی اصالت اصفهانی ندارد و متولد شهرستان رشت است که الان چندین سال است به اصفهان مهاجرت کرده اند.

الان چه بلای خانمان سوزی بسر کشتی اصفهان آمده که شخصی مانند رسول جزینی شاستگی احراز پست ریاست کشتی اصفهان را نداشته باشد و علی میرواحدی سزاوار تر باشد.

وقتی صحبت از بغض کشتی اصفهان می کنم بدلیل مظلومیت آن است - بدلیل آبرودار بودن این ورزش در کشتی کشور است - بدلیل هاشم قنبری است بدلیل داریوش ذاکری و مرادعلی شیرانی است - بدلیل منتظرالظهور است و بدلیل اصفهان است.

اما صحبت ها و حاشیه های مطرح شده در این جلسه :


جزینی بعد از انتخابات و زمانیکه میرواحدی به عنوان رئیس هیئت انتخاب شد، عنوان کرد که در آینده می‌بینیم که چه اتفاقاتی در کشتی اصفهان رخ می‌دهد و از این پس امیدی به همکاری پیشکسوتان با کشتی استان نداشته باشید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در بخشی از صحبت‌های خود در این مجمع، در پاسخ به انتقاداتی که نسبت به حضور وی در فرانسه و اینکه گفته می‌شد او به دلیل تفریح، همراه با تیم کشتی اصفهان به این مسابقات اعزام شده، گفت:‌من به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان رفتم و همه تیم‌ها در آنجا به گردش می‌روند اما ما در پاریس وقت تفریح را نداشتیم که در این مسابقات بگردیم! و بیشتر از زمان مورد نظر در پاریس نبودیم.

رسول جزینی  پس از انتخاب میر واحدی در حالی که سالن تالار افتخارات را ترک می‌کرد، خطاب به مدیرکل و اعضای مجمع انتخاباتی هیئت کشتی استان اصفهان، گفت: در آینده خواهید دید چه بلایی بر سر کشتی اصفهان می‌آید.

میر واحدی رأی نداد

زمانی که نوبت به رأی‌گیری رسید، جزینی و تعدادی دیگر از کاندیداها نسبت به رأی دادن میرواحدی به عنوان سرپرست هیئت شکایت داشتند و در نهایت به دلیل ابهام آئین‌نامه‌ای مقرر شد سرپرست هیئت حق رأی نداشته باشد. پاورقی : این حرکت از جانب مدافعان کشتی اصفهان  بسیار زیبا بود آنها تا آخرین لحظه حتی حاضر نشدند مبر واحدی دستی در کشتی اصفهان داشته باشدو دست او را از کشتی اصفهان دور نگاه داشتند و این نشان می دهد او به کشتی اصفهان تحمیل شد

رحمان رئیسی یکی دیگر از کاندیداهای هیئت کشتی نیز با صدای بلندی خطاب به حاضران، گفت: دیگر از ما انتظاری نداشته باشید که کمکی به کشتی استان اصفهان انجام بدهیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه نوزدهم آذر 1392ساعت 0:9  توسط محسن  | 

صحبتی با نابودگران کشتی اصفهان

آقای محمد رضا محمد جواهری به هر وسیله و ترفندی از آقای میرواحدی حمایت کردید و او را به کشتی اصفهان تحمیل کردید.

می دانم شما چند صباحی بیشتر تصدی پست ریاست ورزش و جوانان را بر عهده نخواهید داشت و بقول معروف شما هم می روید .

علی میرواحدی بجز شما هیچ پشتوانه ای نخواهد داشت و با رفتن شما این بند قطع خواهد شد . شما پیشکسوتان کشتی اصفهان را از دست دادید و آنها به شما پشت کردند .

علی میر واحدی بعد از رفتن شما جه می کند؟ اطمینان داشته باشید مدافعان کشتی اصفهان ساکت نخواهند نشست قول می دهم چند ماه پس از رفتن شما این حدیث دوباره از سر گرفته خواهد شد و انتخاباتی دیگر ... این باعث در جا زدن کشتی اصفهان خواهد شد و همه این عقب ماندگی ها محصول شخص شماست  

به قول آقای جزینی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مشکلات موجود در ورزش استان اصفهان - جواهری حداکثر یک ماه دیگر در اصفهان است و در تلاش است در این مدت چند رشته ورزشی اصفهان را تا جایی که از دستش بر می‌آید خراب کند و از این شهر بیرون برود؛ این آقایان چیزی را نتوانستند درست کنند، اما متاسفانه توانستند چیزهایی را خراب کرده و بروند.

وبلاگی برای کشتی اصفهان با کمال افتخار اعلام می دارد از این به بعد تمامی اقدامات این نابودگران ورزش اصفهان را رصد خواهد کرد همان گونه که چندی قبل سند مدرک تقلبی میرواحدی را اقشا کرد.

کوچکترین اقدام - کم رنگ ترین مخالفت و ریز ترین کار در جهت افشای کارهای غیر قانونی آنها خدمتی سترگ خواهد بود به جامعه ورزش اصفهان ... انشاالله

+ نوشته شده در  دوشنبه هجدهم آذر 1392ساعت 23:29  توسط محسن  | 

درگذست پهلوان محمد رضا ریاحی


انا لله و انا الیه راجعون

با خبر شدیم متاسفانه آقای رضا ریاحی بر اثر عارضه سکته چند روز قبل فوت شدند و رو به سوی دیار جاوید شتافتند .

در گذشت  " پهلوان محمد رضا ریاحی " کشتی گیر و باستانی کار عزیز اصفهان را خدمت جامعه کشتی اصفهان و همشهریان و خانواده و دوستان این عزیز سفر کرده تسلیت عرض نموده و خود را در غم و اندوه ایشان شریک می دانیم.

 ضایعه از دست دادن رضا ریاحی بدون شک برای کشتی اصفهان سنگین و گران خواهد بود زیرا ایشان بسیار زود سفر کردند .... چندین دوره قهرمانی کشور در سالهای متمادی و همچنین قهرمانی در مسابقات کشتی پهلوانی کشور و دیگر مسابقات مهم تنها بخشی از افتخارات این عزیز بود.

زنده یاد ریاحی دارای منشی پهلوانانه و جوانمردانه بودند که همین روحیات ایشان فقدان این عزیز را سخت تر نموده است .

وبلاگی برای کشتی اصفهان ضایعه از دست دادن رضا ریاحی را به جامعه کشتی اصفهان و کشور تسلیت عرض نموده و تسلای این مصیبت را به جای ماندن مرام و منش پهلوان گونه این عزیز جوانمرد می داند .

یادش گرامی و روحش شاد

وبلاگی برای کشتی اصفهان - محسن شیرانی
+ نوشته شده در  یکشنبه دهم آذر 1392ساعت 22:10  توسط محسن  | 

شهید پهلوان حسین قجه ای


یادی از سردار شهید کشتی اصفهان - حسین قجه ای

زندگینامه شهید قجه ای کشتی گیر زرین شهری اصفهان :

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد :

شهید حسین قجه‌ای (۱۳۳۷ در زرین شهر - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۶۱)، از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله در جنگ هشت ساله ایران و عراق بود. این لشکر بعدها با نیروی مقاومت بسیج تهران بزرگ ادغام شد و سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ نام گرفت.

در سال ۱۳۳۷ در زرین شهر از شهر‌های استان اصفهان به دنیا آمد. در سال ۱۳۵۳از سن شانزده سالگی وارد عرصه مبارزات سیاسی شد.

تحصیلات مقدماتی را تا اخذ دیپلم در زادگاهش ادامه داد سپس به خدمت سربازی اعزام شد. وی از قهرمانان رشته کشتی آزاد در اوزان 48 و 52 کیلوگرم بود. از جمله قهرمانی های وی قهرمانی در مسابقات کشتی جوانان کشور به مدت سه سال و مسابقات کشتی آموزشگاه های استان اصفهان به مدت چهار سال است.

شهید  قجه‌ای در سن ۲۵ سالگی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ به همراه گردان سلمان که از اولین روز عملیات بیت المقدس وظیفه پدافند در منتهی الیه سمت چپ مواضع تیپ ۲۷ تیپ محمد رسول الله در حاشیه جاده اهواز خرمشهر را بر عهده گرفته بود در مورخه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ در محاصره گاز انبری دو تیپ عراقی گرفتار آمده و با اصابت ترکش به ناحیه سر و گردن شهید شد و در گلستان شهدای زرین شهر به خاک سپرده شد.

در تصاویر زیر عکسهای این سردار رشید اسلام را می بینیم :
گوش شکسته ای که نشان از مردانگی و جوانمردی استشهید قجه ای در تیم کشتی زرین شهر نفر اول از سمت راست

برای دیدن عکسهای بیشتری از این شهید والا مقام می توانید روی لینک زیر کلیک کنید :

+ نوشته شده در  جمعه بیست و چهارم آبان 1392ساعت 13:48  توسط محسن  | 

مطالب قدیمی‌تر