وبلاگی برای کشتی اصفهان

اولین پایگاه اینترنتی مستقل کشتی اصفهان

صفحه نخست | پست الکترونیک | عناوین مطالب | فیلمهای کشتی | آموزش فنون کشتی مقاله ها | مصاحبه ها 
ما جامعه کشتی اصفهان خواستار جاری شدن همیشگی آب در " زاینده رود " و احیای این رود تاریخی هستیم

اسید پاشی های اصفهان ...

یک انسان چقدر می تواند از انسانیت و شرافت افول کند که به روی صورت یک زن و دختر اسید بپاشد:

سخنم با آن بی ناموس و بی شرفانی است که این روزها به روی صورت نوامیس و زنان و دختران اصفهان اسید می پاشند و فرار می کنند .

دنیا دار مکافات است و به یاری حضرت زهرای مرضیه (س) بزودی تقاص این نامردی ها و جنایات خود را انشا الله خواهید دید.

+ نوشته شده در  جمعه دوم آبان 1393ساعت 23:34  توسط محسن  | 

محمد مجیری رئیس هیات کشتی استان اصفهان شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران  اصفهان و بنابر اعلام پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ، مجمع انتخابات هیات کشتی استان اصفهان با حضورعلیرضا حیدری ، حمید بنی تمیم نایب رئیس ودبیر فدراسیون کشتی ، باقری مسئول امور مجامع وزارت ورزش وجوانان و سلطان حسینی مدیرکل ورزش وجوانان استان درتالار افتخارات برگزار و " محمد مجیری " با 15 رای از 17 آرای اعضای مجمع برای چهارسال آینده بعنوان رئیس هیات کشتی استان اصفهان انتخاب شد.

مجمع انتخاباتی هیات کشتی استان اصفهان در حالی برگزار شد که اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ترجیح داده بود هیچ گونه اطلاع رسانی در مورد برگزاری این نشست و حضور احتمالی رسانه ها نداشته باشد.

در این مجمع که باز هم درغیاب رسول خادم برگزار شد، علیرضا حیدری و حمید بنی تمیم نایب رئیس ودبیر فدراسیون کشتی ، حسین باقری مسئول امور مجامع وزارت ورزش وجوانان و محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش وجوانان استان اصفهان و اعضای مجمع حضور داشتند که حضور باقری نشان دهنده حساسیت های موجود بود.

این در حالی بود که گمانه زنی های قبلی بر ریاست احتمالی علی فیض الهی در این هیات حکایت داشت اما کنش و واکنش های صورت گرفته، موجب شد تا وی اصلا در مجمع حضور نداشته باشد.

این مجمع که با ترکیب پنج رییس هیأت از پنج شهرستان لنجان، فریدن، آران و بیدگل، دولت‌آباد و برخوار و گلپایگان، مهدی رئیسی و هاشم قنبری به عنوان مربی، علی زارع‌شریف و رحیم فاتحی به عنوان داور، امیر فتاح، سیاوش گودرزی و سینا شیرازی به عنوان ورزشکار و باشگاه‌های فولاد مبارکه سپاهان و شهدای حسین‌آباد برگزار شد
 
 
ایرج حیدری، غلامرضا قربانی و محسن حیدری انصراف دادند که در نهایت رقابت بین محمد مجیری و مصطفی نوروزی به انجام رسید

دراین مجمع علیرضا حیدری نایب رئیس فدراسیون کشتی بااشاره به اهمیت وفاق وهمدلی دربین اهالی کشتی استان اصفهان ، اظهارداشت : کشتی استان اصفهان می تواند با همگرایی وتعامل همه جانبه درمسیرپیشرفت قرار بگیرد دربین ورزشهای پرافتخار این استان قراربگیرد.

سلطان حسینی مدیرکل ورزش وجوانان استان اصفهان نیز ابراز امیدواری کرد تا جامعه کشتی استان اصفهان با درایت گرد هم آیند تا موجبات رشد وترقی این پدید آید.

در این مجمع هفت کانددا ثبت نام کرده بودندکه درنهایت با انصراف آنها ، رای گیری بین مصطفی نوروزی ومحمد مجیری انجام شد.

رییس جدید هیأت کشتی استان اصفهان، هم‌اکنون معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان است. وی سوابق مختلف مدیریتی در حوزه‌های ورزشی و غیرورزشی را در کارنامه خود دارد.

+ نوشته شده در  جمعه دوم آبان 1393ساعت 23:3  توسط محسن  | 

پهلوان رمضان خدر یادگارخاموشی که از گفتن نام او خجالت می کشند

سلام بر یاران و دوستان

هنوز مردم کشتی دوست و مهربان ایران غم از دست رفتن " محسن پودنکی " را از یاد نبرده اند  کشتی گیری که برای این مردم کشتی گرفت و زمانی که مریض شد همه مسوولان ورزشی کشور به او پشت کردند -  هنوز تصویر پر اشک و ناامید همسر وی که برای زنده نگاهداشتن او دست و پا زد  در قاب خاطره این مردم نقش بسته است.

دوستان زنده یاد " فیروز علیزاده " پس از چندین سال از در گذشت او با شنیدن نامش بغضشان می شکند و هق هق گریه شان بلند می شود - اولین دارنده مدال طلای فرنگی ایران که  تصادف کرد و چون پول مداوا نداشت در گذشت روزنامه شرق در مورد مرگ او نوشت :

«از مال دنيا هيچ نداشت جز موتورسيکلت قراضه ای که دائم خراب ميشد و قهرمان جهان را در آستانه ۶۰ سالگی پياده مي گذاشت. فيروز به مرگ طبيعی نمرد و همين است که نميگذارد هق هق همدوره ايهای او بند بيايد. فيروز بود و کارت بي ارزش توی جيب پيراهنش. کارتی که نشان ميداد او پيشکسوت است. حتی بيمه خدمات درمانی هم نبود. او بايد جراحی ميشد اما بيمارستان، دو ميليون و ششصد هزار تومان برای جراحی ميخواهد و توی جيب های فيروز، چيزی نيست جز همان کارت بيارزش...»

قهرمان مجروح روی تخت بيمارستان افتاده بود اما ترجيح ميداد از کسی کمک نخواهد. در بيمارستان و آخرين مصاحبه اش به مرضيه دارابی روزنامه نگار ورزشی گفته بود: «چه بگويم؟ آنها که بايد بدانند، ميدانند.»

روزنامه شرق در شرح ماجرا نوشت: «تاخير در انجام عمل جراحی، زخم ديگری به قهرمان ملی ميزند. خونريزی فيروز بند نمي آيد، افت فشار باعث ميشود تا به حالت کما فرو برود و پس از چند ساعت برای هميشه از ميان ما برود.»

اما  " رمضان خدر " و رفتاری که مسوولان ابران با او کردند از همه دردآور تر است :

 

" شادروان پهلوان رمضان خدر "

" شعبان وفایی نژاد " در خصوص آخرین روزهای زندگی خدر خاطره ای تکان دهنده را نقل می کند:

در محل کارم در روابط عمومی شهرداری نشسته بودم.ناگهان زنده یاد رمضان خدر مرد طلائی کشتی ایران در ۷دوره جام بین المللی ،قهرمان شانزده ساله کشتی کشور،نفر چهارم المپیک مونترال کانادا،نایب قهرمان جهان،دارنده سه مدال طلای پیشکسوتان و.....وارد اتاق کارم شد.خیلی ناراحت بود.

به اوگفتم:سلام پهلوان چه خبر؟

گفت:بیمارم،کلیه من عفونت کرده است.پس از یک سال دوندگی،موفق به ملاقات با استاندار مازندران " مهندس کشاورزیان "شدم.همه مدال های قهرمانی خود را روی میز کار استاندار قرار دادم و گفتم به کمک مالی نیاز ندارم،فقط برای مداوای بیماری خود وام می خواهم.

او از اتاق خارج شد و به مسئول خود گفت،بگو استاندار رفت.در این لحظه مرحوم خدر با بغضی که در گلو داشت گفت:این پاداش قهرمانی های من است.آیا با قهرمانان ما باید اینگونه برخورد شود؟علت بیماری کلیوی من،صدمات وارده بر من جهت کاهش وزن بیش از حدی که برای تیم ملی کردم است.آیا جواب زحمات من این است؟

یک ماه بعد رمضان خدر،مرد تنهای مازندران به رحمت ایزدی پیوست.او از روی تشک کشتی به روی تشک بیمارستان رفت و نتوانست این همه برخورد زشت و نامردی ها را تحمل کند و سرانجام به دیار باقی شتافت.

بله رمضان خدر از همه مظلوم تر پرکشید هیچ کجا الان از او اسم هم نمی آورند زیرا از آوردن اسم رمضان خدر و از رفتاری که با او روا داشتند خجالت می کشند.

*****************************

پاورقی :

مسوولان ورزش ایران برای فوتبالیست ها همه کار می کنند و به صورت میلیاردی در این صنعت کثیف و سود آور سرمایه گذاری می کنند . پول همه چیز آن هاست و مردی و شرافت خود را برای آن داده اند .

اگر بجای مرحوم رمضان خدر یک فوتبالیست به دیدار استاندار می رفت قضیه چیز دیگری بود و استاندار شاید برای یادگاری یک عکس هم با او می گرفت.

من خودم (نویسنده) با مشاهده رفتار مسوولین نسبت به ورزش و اهمبتی که به صنعت سرشار و پول درآور  فوتبال  می دهند  از آن ها و ورزش فوتبال متنفر سده ام.

این مطالب را در حالی می نویسم که بازی های آسیایی اینچوون 2014 تازه به پایان رسیده است و تیم کشتی ایران بیشترین مدال را برای ایران بدست آورد و تیم فوتبال ایران علاوه بر اینکه در مرحله مقدماتی با شکست از حریفانی مانند ویتنام و ... از دور حذف شد  لکه ننگ دیگری هم برای ورزش ایران به بار آورد:

یکی از مسوولان و سرپرستان تیم فوتبال ایران بدلیل تعرض به یک خانم کره ای دستگیر و از این کشور اخراج شد که برای دیدن جزییات بیشتر می توانید در اینترنت سرچ کنید و بیشتر از این نمی گویم که گفتن این نامردی ها یکی و دو تا نیست و در قاموس کشتی و کشتی دوست نیست.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم مهر 1393ساعت 1:10  توسط محسن  | 

پیام تسلیت

 

متاسفانه باخبر شدیم ابن روزها استاد " رضا سیف اللهی " پیشکسوت ارزشمند کشتی اصفهان و ایران و همچنین کارشناس و نویسنده افتخاری وبلاگی برای کشتی اصفهان در غم از دست دادن فرزند عزیز خود سوگوار و عزادار هستند.

صمیمانه و بصورت قلبی از ضایعه ای که برای استاد سیف اللهی پیش آمده متاسف و اندوهگین هستیم و از خداوند سبحان خواستاریم که به این عزیز صبر و توان تحمل این مصیبت و امتحان اللهی را عطا فرمایند.

همچنبن غفران و رحمت اللهی را برای آن مرحوم خواستاریم و امید آن را داربم که روح این عزیز در جوار خانم بی بی فاطمه زهرا (س) آرام گیرد و روحشان هماره شاد  و قرین رحمت اللهی باشد.

از طرف جامعه کشتی اصفهان و به نمایندگی از آنها :

محسن سیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم مهر 1393ساعت 0:20  توسط محسن  | 

او می کاشت تا امروز برداشت کنند!

 

انسان های کوچک فکر می کنند با کوچک کردن انسانهای بزرگ می توانند بزرگ شوند!

اخیرا در صدا و سیما و رسانه ها مد شده است افراد کوچک و بی مقداری را به عنوان کارشناس کشتی می آورند و آنها در مورد کشتی نظر می دهند!!

استاد محمد بنا ارتش یک نفره کشتی فرنگی ایران

چند شب پیش در شبکه ... آقایی را که نمی خواهم اسمش را بیاورم به عنوان کارشناس کشتی آورده بودند و مثلا می خواست از کشتی و مسابقات آسیایی حرف بزند. بصورت کنایه از استاد " محمد بنا " یاد می کرد و حرف های نا مربوط می زد که اگر قصد کمک به کشتی ندارید و کناره رفته اید چوب لای چرخ کشتی نکنید و کشتی نیاز به هم دلی دارد و بیایید دست بدست هم بدهیم و کشتی فرنگی را کمک کنیم و از این حرفها که همه به صورت گوشه و کنایه بود. سپس به تعریف از آقای حسن بابک پرداخت و می گفت باید مثل یک سرباز در خدمت کشتی باشیم و برای کشتی فرنگی بیشتر دل بسوزانیم و ... یکسری حرفهای قشنگ و عامه پسند!

صدا و سیمای ایران یک رسانه یکطرفه و پروگرام شده است و کارشناسانی هم که در آن حضور می یابند و صحبت هایی که می کنند از روی متن هایی است که قبلا به آنها داده شده و از بر کرده اند.

محمد بنا را دوست ندارند زیرا هیچ وقت زنده باد  یا مرده باد نگفت .مجمد بنا را دوست نداشتند زیرا خود را آلوده و لجن مال سیاست نکرد . محمد بنا را نتوانستند تحمل کنند زیرا حق می گفت و حق می شنوید

" محمد بنا "  -  روزگاری که کشتی ایران کارشناسی جز عطا الله بهمنش نداشت !

من نسبت به آقای بابک - " استاد حسن بابک " ادای احترام می کنم و ایشان واقعا مردانگی کردند که بس از محمد بنا سکاندار تیم فرنگی ایران شدند . و الحق هم تا کنون موفق بوده اند اما فراموش نکنیم روزگاری که هنوز محمد بنا مربی نبود و کشتی فرنگی ما حرف چندانی در سالهای بعد از انقلاب نداشت.

امروز هرکسی از راه می رسد فکر می کند اگر از روی محمد بنا عبور کند و رد شود می تواند وجهه ای کسب کند اگر شیپورچی و هوچی باشد و بد محمد بنا را بگوید اسمش را کارشناس می گذارند.

در هیچ کشوری از جهان سربازان قدیمی جنگها را اینچنین لگد مال نمی کنند!! 

+ نوشته شده در  دوشنبه چهاردهم مهر 1393ساعت 2:46  توسط محسن  | 

11 مهر دیگری و هوشنگ منتظرالظهور

 
با بال شکسته پرکشیدن هنر است ...

سی و سومین سالگرد پرکشیدن هوشنگ منتظرالظهور گرامی باد - روحش شاد و یادش گرامی

سالتویی از جنس سالتوهای منتظر الظهور

دانلود ترانه وطن داریوش - به یاد هوشنگ منتظرالظهور

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم مهر 1393ساعت 20:50  توسط محسن  | 

11 مهر ماه روز مهمی در ورزش کشتی ایران و اصفهان

 

اا مهر ماه روز بزرگی در کشتی ایران و اصفهان است

دوشنبه یازدهم مهر ماه 1338 در تاریخ ورزش کشتی ایران شبی فراموش نشدنی بود. بیش از ده هزار نفر تا پاسی از شب  با شوق و ذوقی وصف نشدنی منتظر بودند تا شاهد بازی فینال امام علی حبیبی و اسماعیل اوغان بودند فن برات کلندون حبیبی کمر اوغان ترک را به تشک دوخت . مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۱۹۵۹ (۱۳۳۸ خورشیدی)

11 مهر ماه سالمرگ هوشنگ منتظرالظهور کشتی گیر فراموش نشدنی اصفهان است

در چنین روزی هفدهمین دوره بازی های آسیایی به اتمام رسید و رکورد استاد هاشم قنبری در 74 کیلوگرم چهل ساله ش

+ نوشته شده در  پنجشنبه دهم مهر 1393ساعت 20:5  توسط محسن  | 

عیادت از استاد هاشم قنبری

با سلام خدمت دوستان و یاران

با سپاس فراوان از شما عزیزانی که در مدتی که استاد هاشم قنبری در تهران بستری بودند و مشغول عمل جراحی زانوی خود بودند ابراز نگرانی کردید و جویای حال ایشان و اوضاع معالجه ایشان بودید و با ارسال ایمیلها و نظرات و تماسهای تلفنی که داشتید وضعیت سلامتی استاد قنبری عزیز را پیگیری کردید.

استاد و پهلوان عزیز کشتی اصفهان هاشم قنبری روز دوشنبه مورخه 93/06/31 از تهران به اصفهان مراجعه نمودند.

تعداد بسیار زیادی از کشتی گیران و پیشکسوتان و شاگردان این پیشکسوت ارزشمند کشتی  ایران و اصفهان  ساعاتی قبل از مراجعه استاد قنبری با تجمع مقابل منزل استاد هاشم قنبری منتظر بازگشت استاد قنبری بودند و از استاد عزیز هاشم قنبری استقبال گرم و باشکوهی به عمل آوردند

استاد هاشم قنبری در میان اهالی کشتی اصفهان - مکان " ورودی درب منزل آقای قنبری "

با سپاس از تمامی عزیزان کشتی گیر و پیشکسوتانی که با وجود مشکلات و مسافت های طولانی خود را به منزل آقای هاشم قنبری رسانیدند و اظهار محبت و علاقه به آقای قنبری نمودند . از آنجاییکه تعداد زیادی از اهالی کشتی اصفهان حضور داشتند و کثرت اسامی داریم از ذکر نامها خودداری می کنم تا مبادا اسم عزیزی از قلم بیفتد و شرمنده شویم.

قهرمان اسبق آسیا و جهان استاد هاشم قنبری در میان سلام و صلوات جامعه کشتی اصفهان مورد استقبال پرشوری قرار گرفت و سپس همگی با حضور در منزل شخصی آقای قنبری از نزدیک جویای سلامتی حال ایشان شدند.

استاد هاشم قنبری از وضعیت جسمانی خود اینطور تعریف کردند که عمل جراحی زانوی شان با موفقیت به پایان رسیده است و پس از حدود دو هفته اعمال مربوط به فیزیوتراپی و ارتوپدی را شروع می کنند.

امیدواریم که استاد هاشم قنبری هر چه زودتر سلامتی شان را بدست بیاورند و خداوند متعال به حق مولا علی (ع) سایه این بزرگ مرد گرامی را  بر سر ما کشتی گیران اصفهان سالیان سال حفظ کند.

شادی روح شهدا و پهلوانان و سلامتی پهلوان "هاشم قنبری "  که امیدوارم هرچه زودتر سلامتی شان را بدست بیاورند صلوات :

" اللهم صل علی محمد و آل محمد "

محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم مهر 1393ساعت 23:44  توسط محسن  | 

سپاس از اساتید گرانقدر کشتی ایران

 

از اساتید گرانقدر و بزرگ کشتی ایران آقایان ابراهیم جوادی و رحیم علی آبادی متشکر و سپاسگذاریم که در مدتی که استاد هاشم قنبری در تهران بستری بودند به دیدار آقای قنبری رفتند و از ایشان عیادت کردند.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم مهر 1393ساعت 23:21  توسط محسن  | 

ماجرای ماشین خریدن و شراکت تختی و یعقوبی !

 

به نقل از ایسنا :

هم کلام شدن با قهرمانان قديمي لذت خاص خودش را دارد، خصوصا گوش شکسته‌هايي که روزگاري اولين تيم ملي تاريخ کشتي ايران در مسابقات جهاني را شکل دادند. آنهايي که از شهرستانها و گود زورخانه به پا خاستند و برگي از تاريخ کشتي ايران را نوشتند.محمد مهدي يعقوبي متولد 1309 در قزوين است. مو سپيد 84 ساله‌اي که در اولين حضور کشتي ايران در مسابقات جهاني صاحب مدال برنز شد و بعدا به مدال نقره المپيک 56 ملبورن هم رسيد. با مهدي يعقوبي به 63 سال قبل برگشتيم تا خاطرات گذشته را دوباره زنده کند

بخشهایی از مصاحبه آقای یعقوبی را در ذیل می خوانیم:

* تختي به درد اين روزگار نمي خورد!

مرحوم تختي از لحاظ کشتي شايد مانند عباس زندي و عبدالله موحد بود، اما وقتي به جبهه ملي رفت و با مصدق همکاري کرد خيلي اسمي شد. او خيلي آدم با انصاف و با صداقتي بود. تختي به درد اين روزگار نمي خورد. او بايد 100 سال قبل از آن به دنيا مي آمد؛ زماني که نه دروغ بود و نه کلک. او از اين که مي ديد مردم کلک هستند و دروغ مي‌گويند ناراحت بود. نماز او هيچ وقت ترک نمي‌شد و در اين 10 سالي که با او زندگي کردم لب به مشروب نزد."

* با تختي از آلمان ماشين خريديم  
 
"يادم مي‌آيد که مسابقات کاپي در استانبول برگزار مي‌شد. با تختي به آنجا رفتيم تا کشتي‌ها را نگاه کنيم و بعد دو تايي به آلمان برويم و شريکي يک ماشين بخريم تا به تهران بياوريم و با فروش آن سود کنيم. در آن موقع نه من پولي داشتم که يک ماشين براي خودم بخرم و نه او. به همين خاطر مي‌خواستيم شريکي ماشين بخريم. از ترکيه با قطار به مونيخ رفتيم. البته او در فرانکفورت نشستي سياسي داشت که به من گفت که در مونيخ بمان. وقتي او رفت و به مونيخ برگشت يک بنز خريديم 10 هزار تومان.
 
* تختي به پل زد و داشتيم مي‌مرديم!
 
"آن زمان تمام پولمان 13 هزار تومان بود. در برگشت در شهر سامسون کنار درياي سياه ترکيه خيار خريديم. روي داشبورد ماشين نمک ريخته بوديم و خيار را در نمک مي‌زديم و مي‌خورديم. هر دو رانندگي‌مان خوب نبود. تختي پشت فرمان نشسته بود و زماني که روي يک پيچ تند و تيز به پل رسيديم ديدم فرياد مي‌زند که "ماشين دارد از دستم در مي‌رود" او به پل زد و در آب افتاديم. من از شيشه عقب خودم را در آوردم، اما تختي پشت فرمان گير کرده بود و پرس شده بود. او اصلا نمي توانست تکان بخورد و ماشين هم در حال پر شدن از آب بود. وقتي من بيرون آمدم جلوي يک اتوبوس را گرفتم و آنها زنجير انداختند تا ماشين را در آورند. پنج دقيقه‌ ديرتر مي‌شد تختي خفه شده بود. وقتي در آمد گفت "چقدر آب خوردم يعقوبي." سرش هم شکسته بود. من داشتم گريه مي‌کردم. او گفت "براي ماشينت گريه مي‌کني" گفتم "نه براي تو دارم گريه مي‌کنم چون داشتي مي‌مردي." گفت "حالا که نمرده‌ايم سه ماه ديگر المپيک ملبورن است و در آنجا مدال مي‌گيريم" که همين طور هم شد."
" وقتي ماشين را در آورديم پول هم نداشتيم. درشکه‌چي‌ها گفتند سفير شما در هتل است. ظاهرا او به ترکيه آمده و جلسه داشت. اسم او "تورانيان" بود. به او گفتم من و تختي اينجا آمده‌ايم و چپ ‌کرده‌ايم و پول هم نداريم. او به استانبول نرفت و چهار – پنج هزار لير به ما داد و گفت "هر موقع داشتيد به خواهرم در تهران بدهيد." ما ماشين را درست کرديم و در خيابان بوذرجمهر 15 هزار تومان فروختيم. وقتي ماشين را فروختيم تختي گفت "اول پول سفير را بدهيم" به آدرس خواهر او رفتيم و پول را به او داديم. بقيه سودي را هم که مانده بود را نصف کرديم و بعد از آن به المپيک ملبورن رفتيم که او طلا گرفت و من نقره."
 
عکس از آلبوم شخصی مهدی یعقوبی
مسابقات ورشو لهستان 1956- نفر اول محمد مهدی یعقوبی، تختی نفر پنجم 
 
داغستانلي جلويم نبود 6 مدال جهان و المپيک مي گرفتم
 
" از لحاظ قدرتي تختي بهترين کشتي‌گيري بود که ديدم. او تنومند، ‌عضله‌اي و زوردار بود. شماره پاي او 48 بود. از لحاظ تکنيکي نيز خود من واقعا کشتي‌گير خوبي بودم. در المپيک هلسينکي 100 درصد بايد طلا مي‌گرفتم، اما با سه برد و يک باخت چهارم شدم. من از 12 سال دوران مبتدي تا قهرماني يک بار ضربه شدم. بهترين خارجي‌هايي که در آن زمان نيز بودند داغستانلي و حسين آکباش بودند که من با هر دو رقيب بودم. با داغستانلي چهار بار کشتي گرفتم، يک بار بردم، يک بار باختم و دو بار مساوي کردم. اگر او جلوي من نبود شش طلا مي‌گرفتم، اما متاسفانه نابغه آن روزهاي جهان در وزن من بود."
+ نوشته شده در  جمعه بیست و هشتم شهریور 1393ساعت 2:2  توسط محسن  | 

دلگیری یک دوست

با سلام خدمت خوانندگان

یکی از دوستان عزیزم " آقا فرهاد " ایمیلی رایرایم فرستاده اند به این مضمون:


با سلام و احترام
بارها وبارها پیام فرستادم اما هرگز یک کلمه از حرف هایم در وبلاگ چاپ نشد .بارها درزمان ریاست داود شیران انتقاد کردم حرف هایم چاپ نشد.پس وبلاگ شما چه دردی را دوا می کند .اینقدر بی باک حرف می زنم که شاید شما هم بخاطر این وبلاگ من را از کامنت های گذاشته شده حذف کنید.اما طیق فرمایش ابا عبداله حسین (ع)همیشه آزاده باش

خدمت آقا فرهاد سلام دارم و خدا قوت می گویم و امیدوارم مرا ببخشند اگر نا خواسته و سهوا در مورد انتشار مطلبشان کوتاهی کرده باشم.

 خدمت دوستان و جناب فرهاد عزیز چند نکته عرض می کنم :

بدلیل کندی سرعت اینترنت در ایران ممکن است تعدادی از نظر هایی که شما دوستان عزیز در پایین هر پست ارسال می کنید بطور کامل بدست من نرسد و یا اگر از طریق ایمیل نظری برای من می فرستید به داخل صندوق spam ایمیل من رفته باشد و من از آن بی خبر باشم. همچنین بدلیل پر مشغلگی و رسیدگی به کارهای روزانه و دانشگاه و شغل و  غیره ... فرصت چک مداوم صندوق ایمیلم را ندارم.لذا خواهشی که از دوستان درباره ارسال نظرات دارم این است که:

حتی المقدور نظرات خود را از طریق وبلاگ ارسال کنند (قسمت نظرات در پایین هر پست) همچنین دوستان اگر قصد انتقادی دارند از کلمات نامناسب و سخیف استفاده نکنند. همچنین دوستان لطف کنند و نام خود را بطور کامل ذکر کنند و از اسامی مستعار استفاده نکنند و اگر می خواهند نظرشان فقط برای من ارسال شود و سایرین آنرا نبینند موقع ارسال نظر با استفاده از روش ارسال خصوصی آنرا برایم بفرستند در اینصورت نظرشان را من فقط می توانم ببینم بدیهی است من از بازتاب مطالبی که بصورت خصوصی ارسال می شود اجتناب می کنم.

با تشکر از دوستان عزیز و کشتی گیر شهر محبوب اصفهان

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393ساعت 23:48  توسط محسن  | 

پای مصدوم استاد هاشم قنبری تحت جراحی قرار گرفت

باخبر شدیم زانوی مصدوم استاد هاشم قنبری که بر اثر صدمات و آسیب دیدگی های ورزشی در طی این سالها  احتیاج به عمل جراحی داشت مورد جراحی قرار گرفت.

عمل جراحی زانوی استاد هاشم قنبری در شهر تهران انجام شده و بر طبق آخرین تماسهایی که داشته ام عمل ایشان با موفقیت انجام شده است و ایشان بزودی از بینارستان مرخص می شوند.

با آرزوی تندرستی و سلامتی استاد قنبری عزیز و امیدوارم که  سایه پر مهر و پدرانه ایشان سالیان سال بر سر ما کشتی گیران اصفهان مستدام باشد . انشاالله

 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و سوم شهریور 1393ساعت 2:39  توسط محسن  | 

اکبر یداللهی گمشده ای در تاریخ کشتی

 

با سلام خدمت کشتی دوستان

اگر از قدیمی ها و استخوان دارهای کشتی ایران نام بعضی کشتی گیران را بپرسیم نام اکبر یداللهی یکی از نام هایی است که آنها همیشه با حسرت از آن یاد می کنند.

کشتی گیران قدیمی مانند رحیم علی آبادی - حسین تورانیان - محمد دلیریان - هاشم قنبری - جلال کریمی - بهرام مشتاقی  - اسکندر فیلابی - خسرو نظافت دوست - ابراهیم جوادی - منصور برزگر - رضا سوخته سرایی - محسن فرح وشی و خیلی از قدیمی های دیگر از او خاطره ها در سینه دارند .

من در فضای مجازی و اینترنت تنها اطلاعاتی که در موردش توانستم پیدا کنم این بود که اسم او در لیست مدال آوران بازی های آسیایی 1974 بود و  او موفق شده بود مدال طلای آن بازی ها را از آن خود کند .

" شادروان  اکبر یداللهی دارنده طلای آسیا و چندین دوره قهرمانی کشتی فرنگی ایران "

 متاسفانه هیچ اطلاعاتی دیگری از او در دست نبود تا اینکه اطلاعات مختصری در مورد او بدستم رسید و توانستم یکی از آشنایان او را ملاقات کنم و او در مورد اکبر یداللهی این اطلاعات را در اختیارم گذاشت :

نقل قول :

اون کشتی گیر گردن کلفتی بود و در وزن خودش همیشه حرف اول را می زد هیچکس را ندیدم که از پس او بر بیاد و موی دماغش شود فرنگی کار شش دانگی بود و تبحر عجیبی توی سوبلس و فن کمر داشت همه حریفاشو با این دو فن زمین می زد.

اصالتا بچه تهران بود و توی باشگاه " ایزد خواست "  تهران تمرین می کرد.

از اون کشتی گیرهای باحال و رفیق باز بود و علاقه شدیدی به جشن و مهمونی داشت. خیلی زود هم به رحمت خدا رفت ... خدا بیامرزتش روحش شاد.

در مورد مرگ اون فقط اینو بگم که اونو  کشتن !!!! اونو کشتن و هیچکس هم صداش در نیومد.یعنی نگذاشتن صداش در بیاد این قضیه را همه می دونن برید از منصور برزگر و بهرام مشتاقی و بقیه رفیقاش هم بپرسید می بینید همه می گن اونو کشتن.

جسد اونو  به اتفاق خانواده اش توی حمام منزل شخصی شون پیدا کردن همه می دونن اونها را بوسیله جریان برق کشتن ... اول اونها را بردن توی حمام بعد هم با برق اونها را کشتند.

این قضیه که می گم مال زمان قبل از انقلاب 57 ایرانه من و دوستان نزدیک او کامل در جریانیم ... قتل اکبر یداللهی به دست ساواک انجام گرفت و مرگ او هیچ انگیزه سیاسی نداشت .

ساواک و دربار شاه در قتل او دست داشتند ... من به دلایلی جزییات آن را نمی گویم ولی دربار و بستگان افراد نظامی بلند مرتبه در قتل او نقش داشتند و اونها توی این آدمکشی دست داشتند.

اگه برید تو روزنامه و جراید ورزشی اون سالها بگردید یک خبر از مرگ مرموز اکبر یداللهی پیدا نمی کنید مثل اینکه او یک شبه از صفحه روزگار محو شد. تا به امروز هم هیچ پرونده ای برای رسیدن به موضوع مرگ اون تشکیل نشده است و ماجرای قتل او و کسانی که او را کشتند به صورت مرموزی سر به مهر مانده است.

پایان نقل قول

عکسی از زنده یاد اکبر یداللهی در حال اجرای سالتو

اکبر یداللهی فرنگی کار پر آوازه و طلایی ایران در سکوت کامل خبری و بحران های سیاسی سالهای انقلاب  ایران بطور مرموزی به قتل رسید و تا به امروز حتی یک پرونده قضایی برای پیگیری ماجرای کشته شدن او و خانواده اش تشکیل نگردیده است.

خوشبختانه یک فیلم ویدیوی از این کشتی گیر فقید به جا مانده که  فیلم کشتی معروف او در بازی های آسیایی 1974 است و بزودی از طریق همین وبلاگ (وبلاگی برای کشتی اصفهان) منتشر خواهد شد.

در انتها از دوستان و کسانی که در مورد آقای یداللهی اطلاعات و یا  اخباری از مرگ او دارند دعوت می کنم آنها را به آدرس ایمیل من به نشانی ذیل بفرستند :

mohsenshirani@ymail.com

همچنین می توانید ایده های خود را در این باره در این وبلاگ  مطرح کنید:

www.mohsenshirani.blogfa.com

با تشکر - محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم شهریور 1393ساعت 0:58  توسط محسن  | 

امید نوروزی عکس یادگاری وریر ورزش را خراب کرد

 

چندی قبل گودرزی که در آستانه مسابقات جهانی کشتی در تمرین حاضر شده بود تا به ملی پوشان روحیه بدهد هیچ پاداش یا هدیه ای همراه خود نبرده بود تا با واکنش کشتی گیران روبرو شود! کشتی گیران به همین دلیل ناراحت شدند و از وضع مالی نامناسب خود گفتند و اینکه 15 ماه است حقوقی دریافت نکرده اند!

وزیر ورزش بعد از شنیدن این صحبتها گفت:« از کجا پول بدهم؟ از کجا بیاورم؟ خزانه خالی است. بروید ببنید هر چه بود برای شما!» این صحبتهای وزیر، واکنش کشتی گیران را به همراه داشت.

امید نوروزی، قهرمان شیرازی المپیک به نمایندگی از کشتی گیران صحبتهای جالبی خطاب به وزیر ورزش انجام داد. نوروزی گفت:« نمی توانی کار کنی برای چه آمده ای؟ شما که می توانید ظرف یک ساعت، 30 میلیارد برای استقلال و پرسپولیس جور کنید چطور نمی توانید بدهی کشتی گیران را بدهید؟»

حمله کلامی امید نوروزی به وزیر ورزش با واکنش گودرزی روبرو شد. وزیر که حسابی عصبانی شده بود گفت:« دوست ندارم کسی وظایفم را به من گوشزد کند. اصلا تو کی هستی که اینطور حرف می زنی؟» اما جواب نوروزی:« من امید نوروزی هستم، قهرمان المپیک. اینجا دانشگاه نیست، اینجا ورزش است. اگر نمی توانستید کار کنید چرا آمدید؟» وزیر بعد از صحبتهای نوروزی با ناراحتی تمرین کشتی گیران را ترک کرد تا سری به وزنه بردارها بزند!

+ نوشته شده در  یکشنبه شانزدهم شهریور 1393ساعت 15:8  توسط محسن  | 

باطل شذن ثبت نام کاندیداها

 

محمد باقر شایسته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  پیرامون مشکلات برگزاری مجمع هیئت کشتی اظهار کرد: وقتی از نام‌نویسی انتخاباتی 3 ماه بگذرد، این ثبت‌نام باطل و باید نام‌نویسی دیگری صورت گیرد؛ در موضوع هیئت کشتی اصفهان هم شرایط این گونه است و باید به صورت مجدد آگهی اعلام شود تا بتوان انتخابات برگزار کرد.

وی بیان کرد: نام‌‌‌نویسی انتخابات هیئت کشتی روز سه‌شنبه به پایان رسیده و قرار است اسامی کاندیدا‌های اعلام شده به حراست بروند تا شرایط افراد بررسی شود و بعد از آن، فدراسیون انتخابات را برگزار کند؛ من مسئول برگزاری انتخابات نبودم و به همین سبب دیر کرد و باطل شدن نام‌نویسی تقصیر من نیست، اداره ورزش و جوانان و فدراسیون کشتی مقصر اصلی برگزار نشدن انتخابات است.

سرپرست موقت هیئت کشتی استان اصفهان تصریح کرد: ما در گذشته بر اساس چیزی که به ما اعلام شده بود، اعلام کردیم که بعد از ماه مبارک رمضان انتخابات برگزار می‌کنیم اما نمایندگان فدراسیون زمانی را برای برگزاری مجمع انتخاباتی به ما اعلام نکردند و به همین سبب این مشکلات ایجاد شد و امیدواریم در شرایط فعلی با ثبت‌نام کاندیدا‌ها هر چه زودتر انتخابات برگزار شود.

وی افزود: متأسفانه کشتی اصفهان بیش از 2 سال است که سرپرست دائم ندارد و تا زمانی هم که این روند ادامه داشته باشد نمی‌توان برنامه مدون برای این هیئت ارائه کرد؛ هر رئیس هیئتی که بر سر کار بیاید باید برنامه 4 سال تنظیم کند تا بتواند فعالیت‌های خود را پیش ببرد، من به عنوان سرپرست موقت نمی‌توانم برنامه‌ای را اجرا کنم.

به گزارش تسنیم، قرار بود پس از پایان ماه مبارک رمضان مجمع انتخاباتی هیئت کشتی اصفهان برگزار شود اما به دلیل اعلام نکردن زمان و تاریخ این اقدام از طرف فدراسیون کشتی، نام‌نویسی کاندیدا‌ها باطل شد و دوباره از آن‌ها ثبت نام شد؛ محسن طاهری و علی فیض‌الهی 2 کاندیدائی بودند که برای مجمع انتخابات هیئت کشتی اصفهان ثبت‌نام کرده بودند.

+ نوشته شده در  سه شنبه چهارم شهریور 1393ساعت 20:53  توسط محسن  | 

پیام تسلیت

 

" هو الباقی "

جناب "  استاد سعید جامعی " مربی ارزنده کشتی اصفهان

درگذشت پدر گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و برای این یار سفر کرده رحمت و غفران الهی را خواستاریم امیدواریم ما را در اندوهتان شریک بدانید و آرزوی صبر و سلامتی برایتان خواستاریم.

از طرف کشتی گیران و مربیان باشگاه تختی اصفهان - سالن کشتی پهلوان مقرب

 

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم شهریور 1393ساعت 22:38  توسط محسن  | 

پیام تسلیت

 

متاسفانه با خبر شدیم این روزها جناب آقای " سعید جامعی " در سوگ پدر خود نشسته اند . وبلاگی برای کشتی اصفهان درگذشت پدر آقای جامعی را به ایشان تسلیت عرض نموده و امیدواریم ما را در غم و اندوه خود شریک بدانند .

همچنین جا دارد این جا یادی کنیم از فرزند شهید این یار سفر کرده " شهید والا مقام ناصر جامعی "  که این شهید سرافراز هم از قهرمانان ورزش کشتی و پهلوانان این عرصه بودند.

روحشان شاد و قرین رحمت الهی

محسن شیرانی - وبلاگی برای کشتی اصفهان

+ نوشته شده در  یکشنبه دوم شهریور 1393ساعت 22:32  توسط محسن  | 

تختي سحر شد، برخيز

 

بمناسبت درگذشت خانم " سیمین بهبهانی " شاعر ملی ایران

زنده یاد خانم بهبهانی از معدود شاعرانی بودند که در رثای جهان پهلوان تختی شغر سرودند که شعر زیر با عنوان تختی سحر شد برخیز از ایشان است:


 

 تختي سحر شد، برخيز

صبح از كران سر برزد

باز اين فلك مي‌چرخد

باز اين زمين مي‌لرزد

در سكر رؤيا راهي

تا گور تو طي كردم

بر خوابگاهت دستم، انگشت غم بر در زد

برخيز و اين مردم را راهي به كارستان كن

وقت سفر شد آنك خورشيد غمگين سرزد

از اشك و از همدردي يك كاروان در پي كن

فرش و گليم و چادر چيزي اگر مي‌ارزد

من، خفته‌ي ‌سي‌ساله؟ سنگم بسي سنگين است

برجاي مغزم اينك ماري سيه چنبر زد

آيا به يادم داري؟

آن روز؟ آري، آري

روزي كه مهرت مهري

بر صفحه‌ي دفتر زد

مي‌رفتي و دنبالت يك كاروان همدردي

مرغ دعا از لب‌ها

تا آسمان‌ها پرزد

دستان مرد از ياري

جوينده در هميان شد

زن آتش بيزاري

در طوق و انگشتر زد

بر دردها درمان‌ها

از سوي ياران آمد

بر زخم‌ها مرهم‌ها

دستان ياريگر زد...

اي خفته سي‌ساله

برخاستن نتواني

بايد دم از اين معنا

با تختي ديگر زد

اي تختيان برخيزيد

با روح تختي همدل

وقتي هزاران كودك

درخون خود پرپرزد...

" سيمين بهبهاني  "

وبلاگ کشتی اصفهان در گذشت این شاعر ملی که نمادی از مقاومت مردم ایران بود را تسلیت می گوید

 از دیگر اشعار ایشان شعر معروف

" دوباره می سازمت وطن ... اگرچه با استخوان خویش ... " است

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد 1393ساعت 17:19  توسط محسن  | 

ضعیف ترین رییس هیات کشتی اصفهان از نگاه مخاطبین وبلاگ

 

با توجه به اتمام زمان نظر سنجی وبلاگ کشتی اصفهان نتایج نظر سنجی که حدود یکماه پیش در این وبلاگ مطرح شد بشرح ذیل است :

سرهنگ رضایی   1.8% درصد نمره منفی (تنها یک رای) را به خود اختصاص داد و علیرضا میرواحدی با 74% درصد آرا به عنوان بدترین و ضعیفترین رییس هیات از نگاه مخاطبین وبلاگ انتخاب شد .

همچنین داود شیران با 24% درصد پس ار میرواحدی در جایگاه دوم قرار دارد.

این نظر سنجی گویا نشان دهنده افت کشتی اصفهان در چند سال اخیر بویژه در دوران ریاست میرواحدی است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام مرداد 1393ساعت 17:1  توسط محسن  | 

دود آتش بدقولی مسوولان در چشم کشتی گیران اصفهان فرو می رود

 

 با سلام و عرض ادب

در اواسط ماه مبارک رمضان آقای محمد باقر شایسته سرپرست موقت هیات کشتی اصفهان از برگزاری مجمع انتخاباتی کشتی اصفهان با دو کاندیتاتور یعنی آقایان محسن طاهری و غلی فیض اللهی پس از ماه رمضان خبر داد و اظهار امیدواری نمودند به محض اتمام ماه مباک مجمع برگزار خواهد شد.

الان چندین هفته گذشته است و حتی زمزمه ای در این خصوص نیست .حتی شایعاتی به گوش می رسد که ثبت نام قبلی کاندیداها هم باطل شده است .

قضیه کشدار و خسته کننده انتخابات کشتی اصفهان باعث نومیدی و سرخوردگی کشتی گیران و مربیان شده است . الان وضعیت به گونه ای است همه منتظرند تا وضعیت هیات مشخص شود تا تکلیف خود را بدانند ولی فقط می بینند روزها یکی پس از دیگری سپری می شود و خبری نیست که نیست.

نه کشتی گیران اصفهان کم کار و بی رگ هستند و نه مربیان کشتی بی تفاوت و بدون تلاش تنها عاملی که این روزها باعث به آتش کشیده شدن کشتی اصفهان شده است بدقولی - سردی و بی تفاوتی مسوولان  نسبت به کشتی است و این رفتار موجی از  یاس و بی انگیزگی را در جماعت کشتی اصفهان بوجود آورده است.

همه چیز برای انتخاب شدن رییس هیات کشتی اصفهان محیا است و من دلیل دیگری برای تعلل نمی بینم .

ذکر یک نکته کشتی اصفهان با این بحران نمی بایستی مواجه می شد در انتخابات قبلی که آنهم با مصایب و مشکلات فراوان برگزار گردید اگر آقای میرواحدی کناره می کشید و حق سایر افراد شرکت کننده و کاندیداها را پایمال نمی کرد الان اوضاع بدین گونه نبود و کشتی اصفهان هزینه یک انتخابات دیگر را نمی پرداخت.

آقای میرواحدی در ابتدای دوران سرپرستی شان اعلام کردند به دلیل مدرکم (دیپلم) نمی توانم نامزد انتخابات شوم ولی بعدا زیر حرف خود زدند و بعد هم به خاطر همین قضیه برکنار شدند اگر آنموقع به منافع جمع توجه می داشتند و حق سایرین کاندیداها را در نظر می گرفتند الان نیازی به برگزاری مجدد انتخابات نبود.

کشتی اصفهان به داوری باخت !!!!

این باخت حق کشتی اصفهان نبود و تاوان آن را نباید کشتی اصفهان پس می داد .

به هر جهت از مسوولان درخواست داریم هر چه زودتر زمینه انتخابات کشتی اصفهان را فراهم کنند و کاندیداهای شرکت کننده هم فقط کسانی هستند که قبلا ثبت نام کرده اند یعنی آقای فیض اللهی و آقای طاهری.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393ساعت 0:33  توسط محسن  | 

فیلم چرخ زدن شهید پهلوان سعید طوقانی

 

سعید طوقانی ، سال 1348 در تهران به دنیا آمد و به لحاظ اینکه پدرش حاج اکبر ، از ورزشکاران باستانی بنام تهران بود ، در سن چهار – پنج سالگی به این ورزش علاقه مند شد و به همراه پدر و برادران بزرگترش که آنان نیز از جمله ورزشکاران بودند ، در زورخانه حضور پیدا می کرد .


علاقه زیاد او به شیرینکاری در ورزش باعث شد تا در این زمینه رشد بسیاری کند و با ارائه نمایشهای زیبا، همگان را متحیر سازد .  شش سالگی او مصادف بود با حضور بیش از پیشش در عرصه ورزش باستانی و در سن هفت سالگی در مراسمی با حضور مسئولین رده بالای مملکتی آن زمان - سال 1356 – توانست تنها در عرض 3 دقیقه 300 دور به دور خود بچرخد و با اجرای حرکات منحصر بفرد ، بازوبند پهلوانی کشور را از آن خود سازد .

با شروع جنگ تحمیلی پهلوان راهی جبه ها می شود و شامگاه بیست و دومین روز اسفند ماه در شرق دجله ، صفوف رزمندگان می رفتند تا سینه خصم را بشکافند و سعید باوجود ناراحتی جسمی ، دلیرانه و دلسوزانه مسئولیت خود را به انجام می رساند که بناگه دوستانش متوجه شدند سعید از ستون نیروها جدا شد . فرمانده گروهان که به او نزدیک شد ، متوجه شد  گلوله تیربار سنگین دوشکا شکم او را دریده است و لحظه ای بعد سعید زانو بر زمین زد و به نزد برادر خود شتافت . 

 جنازه محمد ده سال بعد از شهادتش  باز آمد و ده سال بعد از شهادت سعید نیز استخوانهای پهلوان کوچولوی کشور بر دوش دوستان و آشنایان رفت تا در ورزشگاه شهیدان طوقانی در کاشان به خاک سپرده شود .

یک فیلم کوچک به تازگی در فضای اینترنتی منتشر شده است که چرخ زدن و حرکات باستانی شهید طوقانی را نشان می دهد و و در آخر فیلم عکسهای شهید طوقانی و پیکر شهید طوقانی که در تفحص شهدا بدست آمده را نشان می دهد.

لینک فیلم شهید طوقانی :


 

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت 17:19  توسط محسن  | 

چند عکس از کشتی گیران قدیمی و صاحب بازوبند

 

زنده یاد پهلوان علیرضا سلیمانی (پهلوان باشی) رکوردار در داشتن بازوبند پهلوانی - شش عنوان پهلوانی (1358,1361–62, 1364–65, 1369)

پهلوان رضا سوخته سرایی - قهرمان سنگین وزن ایران

پهلوان عباس زندی - چهار عنوان پهلوانی و جوان‌ ترین پهلوان کل دوره‌ها (1328, 1332–35)

زنده یاد پهلوان محمد فرهنگ دوست - کشتی گیر فرنگی کار

شادروان پهلوان حاج مصطفی طوسی - سه عنوان پهلوانی (1323–25)

زنده یاد پهلوان احمد وفادار - سه عنوان پهلوانی (1329–31)

حهان پهلوان تختی - سه عنوان پهلوانی (1336–38) تنها دارنده  لقب "جهان‌ پهلوان"

  پهلوان دریا دل شهید   " سعید طوقانی "

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت 16:28  توسط محسن  | 

این روزگار ماست ...

.

.

گر رسیدی به خرابات مزن حرف چرند
چون خرابات نشینان همه اهل ادبند
منکر گوشه نشینان خرابات نشو
تو چه دانی که در این گوشه چه ها باخته اند ...

 

 

.

.

آقا " مجتبی " نمی دانم الان چه می کنی اما بنازم غیرت والای تو را

مسولان فوتبال دوست ایران از " کشتی " بیزارند ... برایشان مهم نیست برنز جهانی داری ولی حاضرند به یک فوتبالیست میلیاردی پول بدهند ... حاضرند فوتبالیست ها سوار ماشین های آخرین مدل بشوند ... ولی حاضر نیستند از تو حمایت کنند ... حاضر نیستند باری از دوش تو بردارند و حتی کمک هزینه تحصیل تو را بدهند ... ناراحت نباش از اینکه عکس تو را در میدان شهر در حال "سمبوسه" فروختن گرفته اند . زیرا فوتبالیست های ایران در پارتی های آنچنانی دیده می شوند و از لو رفتن تصاویرشان ججالت هم نمی کشند!

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم مرداد 1393ساعت 0:45  توسط محسن  | 

پارگی رباط صلیبی

یکی از شایعترین آسیب های زانو، کشیدگی یا پارگی لیگامان متقاطع (صلیبی) قدامی (جلویی) است که معمولا در حین ورزش های پرتحرکی مثل فوتبال یا والیبال و کشتی ایجاد میشود.

آناتومی زانو

 زانو بزرگترین مفصل بدن است. این مفصل از کنار هم قرار گرفتن سه استخوان تشکیل شده است. قسمت پایینی استخوان ران، قسمت بالایی استخوان ساق و استخوان کشکک. قسمت انتهای پایینی ران روی ساق حرکات لولایی دارد و کشکک در فرورفتگی شیار مانند پهنی که در جلوی انتهای پایینی ران قرار دارد میتواند به طرف بالا و پایین حرکت کند. مفصل زانو لیگامان های قوی دارد که استخوانها را به یکدیگر متصل میکند. این لیگامان ها مانع میشوند که استخوان های تشکیل دهنده مفصل در هر جهتی حرکت کنند

 

         84

به زبان دیگر وظیفه آنها اجازه و تسهیل حرکت استخوان ها فقط در جهت های خاص است. مهم ترین جهتی که لیگامان های زانو اجازه حرکت میدهند خم و راست شدن زانو است گرچه زانو در جهات دیگر هم حرکات خفیفی دارد. زانو چهار لیگامان مهم دارد که عبارتند از   لیگامان متقاطع قدامی یا ACL   لیگامان متقاطع خلفی یا PCL    لیگامان کلترال داخلی یا MCL    لیگامان کلترال خارجی یا LCL .

لیگامان های متقاطع در داخل زانو بصورت ضربدری در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند بصورتیکه لیگامان متقاطع قدامی در جلوی لیگامان متقاطع خلفی است. وظیفه اصلی این لیگامان ها ممانعت از لغزیدن ساق به جلو و عقب نسبت به ران است. لیگامان متقاطع قدامی در وسط مفصل زانو و بصورت مایل قرار گرفته است و مانع از لغزیدن ساق به سمت جلو میشود. این لیگامان همچنین در حفظ پایداری چرخشی زانو موثر است.

رباط صلیبی قدامی چگونه آسیب میبیند؟


تقریبا نصف آسیب های لیگامان متقاطع قدامی همراه با آسیب به دیگر قسمت های زانو مثل آسیب به غضروف مفصل، منیسک و دیگر لیگامان های زانو است.  آسیب این لیگامان در 50 درصد موارد همراه با آسیب به منیسک، در 30 درصد موارد همراه با آسیب به غضروف مفصلی و در 30 درصد موارد همراه با آسیب به لیگامان های جانبی یا کلترال زانو است.

آسیب لیگامان صلیبی قدامی زانو ممکن است بصورت فقط یک کشیدگی باشد و یا ممکن است لیگامان دچار پارگی ناقص یا پارگی کامل شود. اکثر آسیب های این لیگامان بصورت پارگی کامل است. لیگامان متقاطع قدامی با مکانیسم های متفاوتی پاره میشود. تغییر ناگهانی وضعیت تنه روی زانو، ایستادن ناگهانی در حین دویدن، جهیدن و رسیدن مجدد به زمین در وضعیت نامناسب و ضربه مستقیم مثل تکل در فوتبال همگی میتوانند علل ایجاد اسیب در این لیگامان باشند. وارد شدن ضربه شدید از جلو به پایین ران میتواند موجب پارگی رباط متقاطع قدامی شود.

محل پارگی رباط ممکن است در محل اتصال آن به استخوان های ران یا درشت نی بوده و یا در وسط تاندون ایجاد شود. گاهی اوقات وقتی رباط صلیبی تحت کشش زیادی قرار میگیرد ممکن است بجای پاره شدن تکه ای از استخوان را در محل چسبیدن به ران یا درشت نی از این استخوان ها جدا کرده و پارگی خود را بدین صورت نشان دهد.

علائم بالینی پارگی رباط صلیبی قدامی


در موقع پارگی یک صدای ناگهانی مثل پاره شدن چیزی در زانو احساس میشود و شخص ممکن است احساس کند زانویش از زیر تنه اش در میرود و ناپایدار شده است. بعد از آن درد شدید همراه با ایجاد تورم در 24 ساعت اول بعد از پارگی و کاهش دامنه حرکت زانو ایجاد میشود. در بسیاری اوقات بدنبال پاره شدن رباط، خون زیادی در داخل مفصل زانو جمع میشود که به آن همارتروز Hemarthrosis میگویند.

در صورتیکه بیمار درمان مناسبی را انجام ندهد معمولا درد و تورم و محدودیت حرکتی بعد از چند هفته یا چند ماه خودبخود خوب میشود ولی به علت پاره ماندن رباط، زانو ناپایدار خواهد شد و بیمار هر چند وقت یکبار دچار پیچ خوردگی زانو شده و بدنبال آن زانو متورم و دردناک میشود.
اگر بیمار به این علائم بی توجه باشد و همچنان به ورزش ادامه دهد به علت ناپایداری زانو، دیگر بافت های زانو بخصوص منیسک ها در معرض جدی آسیب قرار میگیرند.

 
تشخیص آسیب لیگامان متقاطع قدامی


 مهمترین راه های تشخیص این آسیب توسط پزشک اطلاعاتی است که وی از علائم بیمار و نحوه ایجاد آسیب میگیرد و معاینه ایست که وی از زانوی بیمار بعمل میاورد. با این حال روش های تصویربرداری مانند رادیوگرافی ساده و ام آر آی MRI هم میتواند به تشخیص این آسیب کمک کند.

آسیب دیدن رباط صلیبی ذر ورزش کشتی

 (پارگی رباط صلیبی آقای یزدانی او را از رسیدن به مدال طلای المپیک باز نگاه داشت)

 در ورزش کشتی و بالاخص در رشته آزاد بدلیل پیچش های ناگهانی امکان آسیب دیدن این رباط بالاست . در زیرگیری هایی که کشتی گیر انجام می دهد و متعاقب آن اجرای فنونی مانند میانکوب و پشت کاسه و پیش کاسه بدلیل مانوری که روی زانوی کشتی گیر اجرا می شود درصد ضرب دیدگی رباط صلیبی بالا می رود.

بهتر است کشتی گیر موقع احرای این فنون از تسلط کافی برخوردار بوده و از زانوبندهای موجود که برای ورزش کشتی توصیه می شود استفاده کنید.

در انتها به قول آن کلام آشنا و معروف پیشکسوتان کشتی :

ضرب نخوری بلند صلوات بفرست !!!

+ نوشته شده در  شنبه چهارم مرداد 1393ساعت 23:34  توسط محسن  | 

دل نیست کبوتر که چو برخاست نشیند

 

ما چون ز دری پای کشیدیم ...کشیدیم

امید ز هر کس که بریدیم... بریدیم

دل نیست کبوتر ...که چو برخاست... نشیند

از گوشه بامی که پریدیم ... پریدیم

رم دادن صید خود ...از اغاز غلط بود

حالا که رماندی و رمیدیم ...رمیدیم

کوی تو که باغ ارم و روضه خلد است

انگار که دیدیم ندیدیم ... ندیدیم

صد باغ بهار است و صلای گل وگلشن

گر میوه یک باغ نچیدیم ... نچیدیم

سر تا به قدم... تیغ دعاییم و تو غافل

هان واقف دم باش رسیدیم ...رسیدیم

وحشی سبب دوری و این قسم سخنها

ان نیست که ما هم نشنیدیم ...شنیدیم

 " وحشی بافقی "

.

.

.

.

 این شعر قشنگو از استاد " وحشی بافقی "  من خیلی خیلی دوست دارم ... بعضی وقتا برا خودم زمزمه می کنم. دلم نیومد رفقا و کشتی گیرها از اون بی نصیب بمونن .. 

من که خیلی حال کردم  شوما  چیطور ؟

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم تیر 1393ساعت 23:43  توسط محسن  | 

انتخابات هیات کشتی اصفهان بعد از ماه رمضان انجام می گیرد

محمد باقر شایسته در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در درباره وضعیت کنونی این هیئت و مشکلات کشتی اصفهان اظهار کرد: بعد از برکناری میرواحدی، بنده به عنوان سرپرست این هیئت شروع به فعالیت کرده و در پی اجرای برنامه‌های این هیئت هستم.

وی تصریح کرد: تنها دلیل عدم برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت کشتی، ماه مبارک رمضان بوده نه دلیل دیگری زیرا مسئولان فدراسیون نمی‌توانستند به اصفهان سفر کنند.

سرپرست هیئت کشتی اصفهان افزود: بدون شک مجمع انتخاباتی این هیئت در نخستین فرصت بعد از ماه مبارک رمضان برپا می‌شود زیرا تمام کارها به انجام رسیده، حتی کاندیدها که 2 نفر به نام های طاهری و فیض اللهی هستند، ثبت‌نام کرده‌اند.

وی درباره دلیل عدم ثبت‌نام به عنوان کاندیدای ریاست هیئت کشتی اصفهان بیان کرد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نداشته و ندارم زیرا میدان را در اختیار کسانی قرار می دهم که دارای توانای بیشتری هستند و خواهشمند هستم که با همدلی همه خانواده کشتی اصفهان، این ورزش پهلوانی به جایگاه واقعی خودش در ایران برسد.

شایسته به برنامه‌های پیش‌روی هیئت اشاره کرد و گفت: مسابقات پیشکسوتان را برگزار کرده و افراد انتخابی برای مسابقات قهرمان کشوری برگزیده شدند، که در تاریخ 18 تیر ماه نفرات منتخب، به تهران اعزام می شوند که این مسابقات از 7 گروه سنی متشکل می‌شوند که در هر گروه یک کشتی گیر آزاد و یک فرنگی قرار دارد.

وی بیان کرد: مسابقات نونهالان را در دستور کار داریم که اگر مقدور باشد در ماه رمضان بعد از افطار برگزار می‌کنیم، در غیر این صورت به بعد از این ماه عزیز موکول می‌شود.


سرپرست هیئت کشتی اصفهان درباره بزرگ‌ترین مشکل پیش‌روی هیئت کشتی اصفهان  گفت: طلبکاران به جا مانده از هیئت قبلی بزرگ‌ترین معضل هیئت کشتی به حساب می‌آید و متاسفانه در حال حاضر ما نتوانسته‌ایم راه‌حلی را برای این مسئله پیدا کنیم زیرا بدهکاری هیئت فراتر از اعتباری است که در دست داریم.

وی افزود: صحبت‌هایی با اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه شده اما هنوز بی‌نتیجه بوده زیرا اداره کل به تناسب به هیئت‌های استان اصفهان کمک می‌کند و باید گفت، نه اینکه اداره کل نخواسته باشد کمک کند، بلکه در توانش نبوده است.

شایسته خاطرنشان کرد: به نظر بنده، روسای قبلی از همه توانایی‌های موجود در استان اصفهان استفاده نکرده‌اند اما امیدوارم ریاست جدید این هیئت بتواند نهایت استفاده را از استعداد ها و شرایط موجود در این استان برای پیشرفت با کیفیت و کمیت این ورزش داشته باشد.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم تیر 1393ساعت 6:44  توسط محسن  | 

آن یار که عاشق جمالش شده ام

ماه رمضان ...ماه مولا علی ابن ابیطالب (ع)

کل صبح و کل اشراق ایا

تبک عینی به دمع مشتاق ایا

قد لسعت حیه الهوا کبدی

فلا طبیب لها و لا راقی

ان الحبیب الذی شفقت به

و عنده رقیتی و تریاقی

زد مار هوا بر جگر غمناکم

سودی نکند فسونگر چالاکم

آن یار که عاشق جمالش شده ام

هم نزد ویست رقیه و تریاکم

آهنگ فیلم امام علی با صدای صدیق تعریف

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم تیر 1393ساعت 22:45  توسط محسن  | 

رابطه بین بنا و خادم

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم تیر 1393ساعت 21:16  توسط محسن  | 

تقویم تاریخ

41سال پیش در چنین روزی (7 تیرماه)  مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان ایران به پایان رسید. در این مسابقات که با حضور 120کشتی گیر از 16استان برگزار شد این کشتی گیران رتبه اول اوزان مختلف را به دست آوردند: در 48کیلوگرم مرادعلی شیرانی از اصفهان، در 52کیلوگرم قادر امیرچی از استان مرکزی، در 56کیلوگرم رضا فزونی از خراسان، در 60کیلوگرم غلامرضا قصاب از خوزستان، در 65کیلوگرم علیرضا خالقی از مرکزی، در 70کیلوگرم حسن مونسی از آذربایجان غربی، در 75کیلوگرم هوشنگ منتظرالظهور از اصفهان، در 81کیلوگرم شاپور خلیقی از تهران، در 87کیلوگرم محمدحسین زنگنه از تهران و در به اضافه 87کیلوگرم سید حسن نورحسینی از اصفهان. در رده بندی تیمی اصفهان با 32امتیاز اول، خوزستان با 29امتیاز دوم و کرمانشاه با 23امتیاز سوم شدند.

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم تیر 1393ساعت 21:40  توسط محسن  | 

حضور آقای منصور تبریزی در اصفهان

با سلام خدمت دوستان

روز دوشنبه مورخ 93/04/02 استاد منصور تبریزی در باشگاه تختی اصفهان (پهلوان مقرب) حضور پیدا کردند و با کشتی گیران و اهالی کشتی اصفهان دیدار و تجدید خاطره کردند.

شاید خیلی ها از کشتی گیران ایشان را نشناسند زیرا سالها قبل در اصفهان حضور داشتند و در اوایل انقلاب به خارج از ایران (کشور آمریکا) نقل مکان کردند و اکنون پس از قریب به چهل سال به ایران و اصفهان قدم نهادند.

نفر ایستاده وسط استاد منصور تبریزی نفر سمت چپ پهلوان هاشم قنبری و نفر سمت راست آقای خورشیدی رییس سابق هیات کشتی اهواز

آقای تبریزی یکی از قدیمی ترین مربیان ایران هستند و دوتن از معروفترین شاگردانی که تحویل جامعه کشتی ایران داده اند عبارتند هستند از آقایان :

هاشم قنبری   و  منصور برزگر

آقای تبریزی به همراهی شاگرد قدیمی شان هاشم قنبری بطور سرزده وارد باشگاه شدند و مانند نگین انگشتری در میان  حلقه کشتی گیران اصفهانی قرار گرفتند.

آقای تبریزی که به نظر من پدر کشتی اصفهان هستند و ستونهای بنیادین کشتی در اصفهان را بنا نهادند سه کشتی گیر المپیکی از کشتی اصفهان به جامعه کشتی کشور تحویل دادند : مرادعلی شیرانی - هوشنگ منتظرالظهور و هاشم قنبری پرورش یافته کلاس کشتی این مربی کارکشته و کشتی بلد هستند.

مربی مربیان لقب دیگر استاد منصور تبریزی است زیرا دیگر شاگرد مستقیم ایشان استاد منصور برزگر شاگردان زیادی نظیر حیدری و دبیر و جدیدی و ... را در مکتب خود تربیت نمود

آقای تبریزی بسیار بسیار فروتن و متواضع هستند و در جمع کشتی گیران اصفهان صحبتی کوتاه کردند که بخشهایی از آن را ذکر می کنم :

استاد تبریزی :

من در سال 1349 از تهران به اصفهان آمدم و شروع به آموزش کشتی در اصفهان کردم . آقایان هاشم قنبری و منصور برزگر از کودکی و سالها قبل تر پیش من کشتی کار می کردند و مربی هردو تایشان بودم.

با توجه به زمینه و روحیه ای که در اصفهانی ها دیدم مناسب دیدم که یکی از شاگردانم را به اصفهان دعوت کنم و آقای قنبری را مساعد دیدم و قنبری دعوتم را قبول کرد.

من هنوز هم می گویم بنده هیچ کاری نکردم و این خود بچه ها بودند که به من کمک کردند تا کشتی اصفهان ساخته شد من صمیمانه و بصورت قلبی از همه آنها که اکنون دیگر بعضی از آنها را نمی توانم ببینم متشکرم که به من کمک کردند تا در کارم سربلند شوم.

هاشم قنبری هم دوستم است و هم شاگردم ... مردی که قلبش به اندازه ی نه تنها اصفهان بلکه به اندازه کل ایران بزرگ است از شما خواهش و تقاضا دارم مانند کمکی که به من کردید تا موفق شدم با این آقای قنبری همکاری کنید و به او هم مانند من کمک کنید .

من یقین دارم کشتی اصفهان دوباره بلند خواهد شد زیرا هاشم قنبری مردی که من به اصفهان آوردم هنوز در این شهر استوار و پابرجا ایستاده است از شما ممنونم که به من لطف کردید و سپاسگذارم از لطفی که به من دارید.

پس از صحبت های جناب تبریزی ایشان به شدت تشویق شدند و در سالنی که خود سالها قبل در آن الفبای کشتی را به جوانان اصفهان کلمه به کلمه  آموخته بود از  این مربی کهنه کار و سالخورده  سپاسگذاری و تجلیل شد .

تیم کشتی اصفهان درمسابقات  آموزشگاهای کشتی کشور درکرمان سال (1349)  - ایستاده از راست به چب: مسعود هوشنگی - محمدآقا رخ - منصور تبریزی (مربی) - محمد رضا کیوانفر - خسرو شاهزمانی - نشسته: محمد علی رشیدی - رضا سیف اللهی - سید مهدی اصفهانی زاده - محمد آقا جری

 

آقای تبریزی سپس چند عکس یادگاری با کشتی گیران و مربیان گرفتند و به اتفاق پهلوان هاشم قنبری شاگرد سابق خود سالن را ترک کردند

 

 ایستاده از راست به چپ : استاد سعید جامعی - استاد علی خدایی - آقای تبریزی - پهلوان هاشم قنبری - آقای خورشیدی

در خاتمه برای استاد والامقام و پدر کشتی اصفهان استاد منصور تبریزی عزیز آرزوی سلامتی و بهروزی دارم و امیدوارم هر کجا هست نفسش گرم و سایه اش بر سر ما مستدام و پابرجا باشد کشتی ایران و  اصفهان خاطره این مربی سترگ و عزیز را تا ابد در سینه حفظ خواهد کرد

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم تیر 1393ساعت 22:44  توسط محسن  | 

مطالب قدیمی‌تر